Energie Kolorów: Niebieski

Kolor niebieski kojarzy nam się przede wszystkim z wodą, z niebem. Otwartą, bezkresną przestrzenią po morski horyzont. W Egipcie kolor niebieski symbolizował niebo, czyli miejsce zamieszkane przez Boga. Był również symbolem najwyższych bóstw antycznych. Podobnie w religii katolickiej, błękitne niebo jest również domostwem bożym i anielskim.

Niebieski jest często kojarzony z niepokalanym poczęciem Maryi. W starożytności kolor ten uzyskiwano z lapisu, który na owe czasy był równie drogi jak złoto. Z tego powodu malowano Maryję w niebieskich szatach, aby oddać jej najwyższą cześć. Kiedy zaczęto sztucznie wytwarzać kolor niebieski, jego cena i mistyczne znaczenie bardzo spadły. Co ciekawe, w Iranie kolor ten jest symbolem żałoby.

Kto lubi niebieski?

Osoby wybierające kolor niebieski podświadomie szukają w swoim życiu czegoś nowego. Chcą zmian, otwierają się na wszystko, co ma do zaoferowania dla nich wszechświat. Pragną by świat ujrzał ich mądrość, docenił ich wiedzę życiową. Osoby te potrafią opanować swoje emocje, pokazując na zewnątrz zimną jak woda górska twarz. Próbują ponad wszystko kontrolować swe uczucia. Są oszczędne w słowach. Majestatyczne wrażenie osób lubiących kolor niebieski powoduje, że inni w ich obecności nabierają powagi i dystansu. Chłód bijący od takich ludzi jest jednakże tylko pozorny. Tak jak morska woda ukrywa w swych głębinach przepiękne rafy koralowe i różnorodność wszelkiego stworzenia, tak również takie osoby głęboko chowają w swej duszy swój piękny wewnętrzny świat.

Niebieski – kolor duchowości

Sfera duchowa człowieka jest także oznaczana kolorem niebieskim. Duchowość jest tym co siedzi w każdym z nas bardzo głęboko. Coraz więcej ludzi na świecie, szukając sensu życia, podejmuje ryzyko zanurkowania w głąb siebie, odszukania tego, co jest naprawdę wartościowe i przepastne jak sam ocean. Odkrywając bezkresność bogactwa duchowego, pogłębiają swoją świadomość oraz miłość do siebie samych. Takie osoby są bardzo lojalne i przyjacielskie. Nie bez powodu właśnie kolor niebieski symbolizuje trwałą i prawdziwą przyjaźń.

niebieski

źródło: Public Domain Pictures

Po co nam niebieski?

Ten kolor kojarzony jest także z profesjonalizmem, nastawieniem na sukces i rozsądkiem. Jest najlepszym kolorem ubrania na spotkania biznesowe, ponieważ wtedy jesteśmy postrzegani jako osoby solidne i wierne. Idealnie nadaje się do biura, ponieważ pomaga w efektywnej pracy. Skutecznie wychładza emocje i uspokaja nerwy. Usuwa stres związany z komunikacją ze współpracownikami. Pomaga zachować pewność siebie w wypowiedziach.

W sypialni kolor niebieski pomaga w problemach z bezsennością, relaksuje, obniża ciśnienie, a nawet wywołuje prorocze sny. Warto więc sprawiać sobie niebieską pościel.

W zdrowiu niebieski pomaga przede wszystkim w chorobach gardła. Działa znieczulająco i przeciwzapalnie. Wnosi radość i spokój ducha. Pomaga obniżać gorączkę. Łagodzi ataki epilepsji, szkarlatynę oraz proces ząbkowania u dzieci. Naświetlania niebieską lampą są skuteczne przy reumatyzmie.

Zastosowanie koloru niebieskiego dla urody jest idealne dla osób tęższych. Korzystnie w niebieskim wyglądają również osoby ze zniszczoną cerą. Pięknie podkreśla niebieskie oczy dodając im głębi spojrzenia. Doskonale komponuje się kolorystycznie z bielą, szarym oraz bladożółtym kolorem.

Główne przesłanie koloru niebieskiego

„Nie bój się, zajrzyj w głąb siebie i pokaż całemu światu piękno ukryte w Tobie, a ja pomogę ci zmienić Twoje życie.”

Na zakończenie polecam wam niebieską medytację z przepiękną muzyką, która uspokaja i pomaga się wznieść w przestrzenie niebiańskie.

Inka

fot. www.pixabay.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

2 myśli nt. „Energie Kolorów: Niebieski

    1. Dora Autor wpisu

      Przede wszystkim trzeba otaczać dziecko tymi barwami, poprzez ubranie, pościel. Pomoże tu też koloroterapia odpowiednimi lampami. Życzymy zdrowia Hanii i mamie <3

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *