Heimia Salicifolia – otwieracz Słońca

Heimia Salicifolia
Heimia wedlug wierzeń Indian jest wcieleniem Boga Słońca i miała sławę halucynogena auralnego.

 

Heimia Salicifolia

(Sinicuichi)

 

Heimia Salicifolia (znana również jako „Sun-Opener”) jest rośliną wieloletnią, dorastającą do 3 m wysokości. Pochodzi z Ameryki Środkowej. Znana była przez Azteków pod nazwą „sinicuichi” i ceniona za jej magiczne właściwości. Była wykorzystywana do sporządzania maści, a także herbat i ekstraktów.
Dziś uprawiana jako roślina ozdobna o atrakcyjnych kwiatach. Meksykańscy szamani używają „sinicuichi” w swych rytuałach (garść ziela kruszą i pozostawiają w wodzie na słońcu przez kilka dni, aż sfermentuje). Indianie twierdzili że dzięki „sinicuichi” można było uzyskać kontakt z przodkami oraz kierować pamięcią nawet do czasów prenatalnych. Była utożsamiana przez Indian z Bogiem Słońca.

Działanie: przeciwbólowe, uspokajające, wyciszające, euforyczne, moczopędne, rozkurczowe, rozluźniające na mięśnie szkieletowe, w niewielkim stopniu obniża tętno, obniża temperaturę ciała.

Alkaloidy zawarte w Heimi mają działanie antycholinergiczne.

Ma bardzo długie korzenie dzięki czemu nawet w największą suszę potrafi zaopatrzyć się w wodę, nawet gdy susza zniszczy wszystkie rośliny wokół, Heimia nadal żyje i czuje się dobrze. Mrozoodporność wg USDA strefy 9-11.

 

 

Jeśli szukasz rośliny najwyższej jakości polecamy Ci oficjalne konto MagicFind na Allegro:http://allegro.pl/sklep/7405661_magickfind

MagicFind

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *