Karneol – kamień odwagi, aktywator pozytywnych zmian w naszym życiu

karneol

Karneol to kamień występujący jako drobnokrystaliczne skały kwarcowe, o intensywnej, pomarańczowej barwie. Barwę tą zawdzięcza zawartości minerałów z zawartością żelaza tj. hematytu i goethytu. Właśnie te drobinki żelaza układają się w nieregularne wzory, barwiąc karneol na kolor, od intensywnego pomarańczowego, aż do nasyconego brunatnego. Jego nazwa pochodzi z języka łacińskiego, od słowa „caro”, co oznacza mięso.

Cechy i właściwości karneolu

Grupa: kamień szlachetny z grupy kwarcu.
Barwa: pomarańczowa w wielu odcieniach- od jasnego do pomarańczowoczerwonego, czerwona, koralowa, brązowo-koralowa, brązowa; jednorodna lub strefowa, pasmowa, plamiasta.
Połysk: woskowy.
Pochodzenie: skały wulkaniczne, strefa wietrzenia.
Występowanie: Indie, Arabia Saudyjska, Urugwaj, Egipt, Brazylia, USA (Kolorado, Utah, Nebraska), Australia, Rosja, Niemcy, Czechy, Rumunia i Polska.

Karneol nazywany jest kamieniem odwagi. W bardzo mocny sposób działa na nasze centrum aktywności i działania w każdej sferze życia. Oznacza to, że ten kamień budzi w nas apetyt na życie i radość z pojawiających się w naszym życiu zmian. Wręcz zachęca nas do zmian i porzucenia starych „bolących” schematów. Ten kamień jest idealny dla osób pogrążonych w apatii, w depresji, czy ograniczonych do własnej strefy komfortu, bez większych perspektyw na pozytywne działanie i prowadzanie zmian w życiu. Wibracja karneolu działa jak zastrzyk z pozytywnej, pobudzającej energii. Powoduje zmianę myśli, zmianę nastawienia. Nagle „wszystko zaczyna nam się chcieć”. Zmieniamy złe przyzwyczajenia, zyskujemy pewność siebie, stajemy się bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej. Aktywujemy się zawodowo, udzielamy się towarzysko.

Interesujące jest, że karneol zalecany jest także dla osób bardzo aktywnych, właściwie zbyt aktywnych w pewnych sferach życia. Mam tu ma myśli osoby prowadzące zbyt intensywne życie towarzyskie, popadające w pracoholizm i inne nałogi. Żyjące zwyczajnie na za dużych obrotach, mające źle ustawione priorytety. Co zrobi karneol, kiedy znajdzie się w przestrzeni życiowej tych ludzi? Powoduje, że… zwalniają, odnajdują harmonię i zmieniają priorytety. Stają się spokojniejsi, rodzinni i po prostu szczęśliwsi.

Karneol wg medycyny niekonwencjonalnej:

  • Uspokaja i poprawia koncentrację, pomaga pomyślnie zdawać egzaminy.
  • Wspomaga leczenie bezpłodności, zwiększa popęd seksualny.
  • Obniża gorączkę, łagodzi bóle głowy i reumatyzm.
  • Pozytywnie wpływa na choroby jelit, zapalenie nerwu kulszowego.
  • Posiada działanie wzmacniające proces krążenia krwi, przeciwdziała napadom skurczów.
  • Przyspiesza rekonwalescencję, zwłaszcza gojenie się ran.
  • Likwiduje blokady w narządach rozrodczych i pobudza jakość doznań seksualnych.
  • Puszystym ułatwia utratę wagi.

Pielęgnacja i środki ostrożności

Karneol wystarczy opłukać wodą, a następnie umieścić bardzo krótko w nasłonecznionym miejscu. Uwaga! Pod wpływem długiej ekspozycji na słońcu może ulec odbarwieniu.

Niestety większość kamieni sprzedawanych dziś na rynku jako karneole, to barwione, a następnie poddawane działaniu wysokiej temperatury agaty. Aby uniknąć tego typu przykrych „niespodzianek”, warto kupować minerały z zaufanego i sprawdzonego źródła. Zapraszam do sklepu Akademii Ducha, tam znajdziecie dobrej jakości karneol w starannie przygotowanym zestawie kamieni na czakry. Kliknij w link lub w poniższy obrazek, by przejść do sklepu: sklep.akademiaducha.pl 

kamienie szlachetne

Chcesz poznać właściwości innych kamieni widocznych na zdjęciu? Przeczytaj o nich w artykułach o Obsydianie, Tygrysim Oku, Kwarcu różowym, Sodalicie, Ametyście i Krysztale górskim.

Marlena Pietruszka

 

Źródla :
pasion.com.pl/pl/kamienie/17-karneol
mockamieni.pl/karneol

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *