Jak chcesz się czuć w tym roku, miesiącu, tygodniu, dniu…?

marzenia

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego mamy takie, a nie inne cele, marzenia czy plany w życiu? Dlaczego chcemy zaprosić do swojego życia w nowym roku akurat takie wydarzenia? Czasami kiedy chcemy np. kupić samochód, pojechać na wakacje, nauczyć się jakiegoś języka albo nowej umiejętności, poprawić relacje z jakąś osobą czy zrobić cokolwiek innego, kryje się za tym coś o wiele głębszego, niż pozornie mogłoby się wydawać.

Warto zwrócić na to uwagę, zwłaszcza, kiedy zbliża się mniej lub bardziej symboliczny początek, jak nowy rok, miesiąc, urodziny. Można to też zrobić zupełnie bez okazji. Odpowiedź na pytanie jak chcemy się czuć otwiera przestrzeń do pracy nad sobą i wyjaśnia nam pobudki naszych pragnień.

„Twoja świadomość tego, jak chcesz się czuć, jest najbardziej skuteczną formą jasności umysłu, jaką możesz osiągnąć. Zdefiniowanie tych uczuć jest najbardziej kreatywną rzeczą, jaką możesz zrobić w swoim życiu” mówi Danielle LaPorte, kanadyjska autorka, mówca i przedsiębiorca.

Ustalamy cele, planujemy, chcemy się rozwijać, ale czasami okazuje się, że czegoś chcieliśmy bardzo, a potem to się dzieje i jakoś nie czujemy się wcale za bardzo uwzniośleni tym faktem. Dlaczego?

Zanim uczynisz coś swoim celem, zastanów się jak chcesz się czuć (tak jak radzi Danielle La Porte w swojej książce Desire Map). To działa nie tylko na początku roku, a w całym naszym życiu. Kiedy wyznaczamy sobie kroki milowe, cele, plany, marzenia, robimy mapy marzeń, warto zadać sobie pytanie jak chcę się czuć. Odpowiedź na pytanie może być zwodnicza, ponieważ  pojawia się w tym miejscu także pytanie o to, jak chcieć czegoś całym sercem a nie być przywiązanym do celu samego w sobie.

Najbardziej pożądane uczucia możemy określić pytając siebie:

  • Za co jesteśmy wdzięczni?
  • Jakie są moje najbardziej upragnione uczucia? – tutaj można wypisać całą listę, pobyć z tym kilka dni, pomedytować, pospacerować, pobiegać z tą listą jako towarzyszką i po kilku dniach wrócić do tego i wybrać 3 uczucia na których chcemy się w najbliższym czasie skupić.
  • Co mamy zrobić, doświadczyć lub mieć, aby wygenerować najbardziej pożądane uczucia?
  • Co zrobię w tym tygodniu żeby tak się poczuć?

Warto weryfikować często, czy nasze codzienne życie prowadzi nas do poczucia się tak, jak tego pragniemy. Nie chcesz osiągnąć celu samego w sobie – chcesz osiągnąć uczucie, które masz nadzieję osiągnąć razem z tym celem. Większość narzędzi do planowania życia koncentruje się na osiągnięciach zewnętrznych i wynikach. Jest to niesamowicie cenne. Dążenie do wyników jest tym, co porusza nasze życie do przodu. Jednak większość systemów wyznaczania celów nie potrafi wykorzystać najpotężniejszego kierowcy, który stoi za jakimkolwiek pościgiem: najbardziej pożądanych uczuć.

To czego pragniemy, mówi bardzo wiele o nas. Za każdym pragnieniem kryją się uczucia, a te z kolei prowadzą wprost do naszej duszy. Nikogo nie trzeba przekonywać, że uczucia mają moc. Kiedy wiemy jak chcemy się czuć, kiedy mamy co do tego absolutną jasność, jesteśmy otwarci na to, co życie nam przynosi. A życie często ma dla nas w zanadrzu coś o wiele lepszego niż kiedykolwiek sobie wyobrażaliśmy. Życie nie zawsze jest proste, pojawiają się problemy, ktoś nas zdenerwuje, w finansach albo jakiejkolwiek innej dziedzinie życia coś nie pójdzie po naszej myśli. Chodzi o to, aby mieć przed oczyma nasze najbardziej pożądane uczucia z głębi naszego serca i umieć przywołać je w prosty sposób. Jakie osoby sprzyjają osiągnięciu tego poczucia?  Co możemy zrobić każdego dnia żeby tak się poczuć? Kiedy wiesz jak chcesz się czuć, wtedy stajesz się kreatywną siłą na świecie. Wiesz jak chcesz się czuć w tym roku, miesiącu, tygodniu?  Co bardzo małego możesz zrobić żeby tak się poczuć?

Ewelina Wójcik

A jeśli chcesz odnaleźć Ścieżkę swojej Duszy, która będzie spójna ze wszystkimi twoimi pragnieniami i emocjami, to weź udział w szkoleniu online: Mapa Marzeń – Zaplanuj rok 2018 w Energiach!

 

Źródła:
Danielle LaPorte, Desire Map www.daniellelaporte.com
Nagranie Eweliny Stępnickiej z Oceanu Świadomości, www.youtu.be/ZEmRQiG66j8
Zdjęcia: pixabay.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *