Która twarz wydaje się być szczęśliwsza? – Personalny TEST osobowości!

Personalny TEST osobowości

W świecie nauki istnieje teoria, znana jako teoria dominacji lewej lub prawej półkuli mózgu. Zgodnie z jej założeniami każda z półkul funkcjonuje inaczej, mimo że kluczową pracą mózgu jest myślenie.

  • Ludzie mający bardziej rozwiniętą lewą półkulę, zgodnie z teorią, mają bardziej praktyczny, racjonalny i obiektywny pogląd na rzeczy.
  • Odwrotnie jest u tych, którzy mają bardziej rozwinięte prawą półkulę, uważa się, że bardziej wierzą w intuicje i mają bardziej subiektywne podejście do rzeczy.

Mózg jest podzielony na dwie części, które są połączone ze sobą za pośrednictwem ciała modzelowatego. Ciałko modzelowate jest gęstym pasmem włókien nerwowych, które dzieli kręgi mózgowe na lewą i prawą półkulę. Jego zadaniem jest połączenie lewej i prawej strony mózgu, umożliwiając komunikację między obiema półkulami.

Słynny neurobiolog Bruno Dubuc wspomina o związku między stronami mózgu i ciała. Według niego, lewa strona mózgu odpowiada za działania prawej strony ciała, a lewa strona ciała jest kontrolowana przez prawą stronę mózgu.

Dwóch z dziewiętnastowiecznych neurologów, dr Pierre Paul Broca i dr Karl Wernicke, odkryło, że ludzie mają problemy językowe z powodu uszkodzeń spowodowanych w lewej części mózgu, co potwierdza, że jest to strona odpowiedzialna za mowę.

Więcej o działaniach poszczególnych półkul pisaliśmy w artykule: Jak działa mózg? Procesy psychologiczne lewej i prawej półkuli mózgu.

TEST

Interesujące jest także to, że zastosowanie powyżej teorii można odnieść również do sposobu w jaki przetwarzamy obrazy. Inaczej mówiąc, to jak postrzegamy obrazy, wiele mówi o tym, którą półkulą mózgową się posługujemy.

Wykonaj prosty test. Poniżej przedstawiono dwie twarze, spójrz na środek jednej z nich, a następnie na drugą. Czy któraś z nich wydaje ci się szczęśliwsza (lub mniej nieszczęśliwa)? Po dokonaniu wyboru przeczytaj, co on o tobie mówi.

Jeśli wybrałeś twarz A

Jeśli wybrałeś obraz A, prawdopodobnie masz bardziej rozwiniętą lewą półkulę mózgu. Oznacza to, że masz bardzo systematyczne, logiczne i praktyczne podejście do życia i wszystkiego, co się w nim znajduje. Głos rozsądku i rozumu dominuje w twoim życiu nad głosem serca i intuicji. Myślisz o rzeczach w bardzo logiczny sposób. Jesteś także krytycznym myślicielem. Lubisz spoglądać na rzeczy z różnych perspektyw, by móc je dokładnie przeanalizować i upewnić się, że wyciągane wnioski są właściwe.

Jeśli wybrałeś twarz B

Jeśli wybrałeś zdjęcie B, jesteś naprawdę kreatywną osobą. Uwielbiasz wyrażać siebie i masz subiektywne podejście do rzeczy i świata. Masz niezwykle bujną wyobraźnię i często próbujesz tworzyć coś nowego. Często kierujesz się intuicją i podejmujesz spontaniczne decyzje. Twój umysł jest kolorowym płótnem obrazów, dźwięków i uczuć. To one tobą kierują.

Bez względu na to, do której kategorii należysz, jesteś niesamowity!

 

Źródło: themindsjournal.com/which-face-appears-to-be-happier

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *