Po co nam Anioł Stróż?

anioł stróż

Każdy z nas zna słowa modlitwy „Aniele Boży, Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój”. Kim jest zatem wspomniany w niej Anioł Stróż? Czy każdy ma swojego? Jak można się z nim komunikować?

Na ogół wszyscy znamy Archaniołów: Metatrona, Michaela, Gabriela czy Rafaela. Doskonale wiemy, że w sprawach miłości prosimy o pomoc Haniela, a w duchowej transformacji korzystamy ze wsparcia Zadkiela. Zwracamy się bezpośrednio do Istot Anielskich ze swoimi problemami, marzeniami i oczekiwaniami. Krótko mówiąc „zawracamy głowę” Najwyższej Instancji. Czy to źle? Absolutnie nie, ale jest też inna droga.

anioł stróżZawsze i wszędzie możemy się zwrócić do Anioła Stróża. Naszego osobistego Anioła. Każda z Istot ludzkich już w chwili urodzenia otrzymuje swoistego Opiekuna, Duchowego Przyjaciela, Przewodnika i Orędownika. Na czym polega Jego niezwykłość? Jego „anielską pracą” jest nam pomagać na każdym kroku. Nasz prywatny Anioł Stróż nie odstępuje nas na krok. Ma nawet swoje imię. Jak je poznać? Jest na to wiele sposobów i najlepiej, jeśli sam poczujesz jak chcesz poznać Jego imię. Możesz to zrobić prosząc zwyczajnie niewidzialnego przyjaciela, by się przedstawił. Imię jak i sama Istota może przyjść we śnie albo jako napis na mijanej ścianie. Lub nagle w głowie będzie Ci dźwięczeć dziwne imię, którego nigdy nie słyszałeś. Grunt, by prośbę o przedstawienie wypowiedzieć i puścić, nie myśleć o niej. Odpowiedź przyjdzie wtedy szybciej, bez zbędnego spięcia z naszej strony. Bo każde oczekiwanie, wątpliwość czy zniecierpliwienie blokuje jej przyjście.

Aniołowie przychodzą często w formie swoich symboli, z którymi są kojarzone, ukazują się kolorem lub żywiołem z jakim pracują. Nataniel na przykład pojawia się jako rozżarzone węgle, Michael jako niebieska poświata a Haniel jako piękny, delikatny dzwoneczek w uchu. Wszystko zależy od Twojej percepcji i od Twojej gotowości na bezpośrednie spotkanie z Aniołem Stróżem.

metatronMoże się okazać, że Twoim Aniołem Stróżem jest Metatron. Nie oznacza to, że Metatron jest ciągle przy Tobie i nie zajmuje się innymi sprawami Wszechświata. Aniołowie są zawsze i wszędzie i swoją posługę wykonują w wielu miejscach jednocześnie. Bo Anioł to pewna obecność konkretnej mocy i energii, która trwa wiecznie na każdym poziomie Wszechświata. Zatem Metatron pomagając Tobie, jednocześnie jest przy innym człowieku lub asystuje przy rytuale wykonywanym właśnie w Akademii Ducha, albo w innym zakątku świata.

Obecność Anioła Stróża ułatwia zwracanie się do Istot z wyższego wymiaru. Nie trzeba bowiem pamiętać wszelkich imion anielskich, by w danej chwili poprosić je o pomoc. Wystarczy, że zawołasz anioła Stróża, a on zaniesie Twoją prośbę do konkretnego, anielskiego specjalisty od danej sprawy. Więc jeśli nie znasz Uriela, który ogniem wypala to, co niepotrzebne, Twój anioł Stróż zaniesie do niego Twoje lęki czy traumy jeśli o to poprosisz.

Cóż zatem możemy sobie „załatwić” poprzez Anioła Stróża?. Właściwie wszystko. Obowiązują nas jednakże trzy zasady.

1. Nasza prośba nie może uczynić krzywdy drugiemu człowiekowi a więc nasze intencje muszą być absolutnie czyste.

2. Nie należy zwracać się o pomoc anielską w sprawach, z którymi możemy sobie doskonale poradzić bez niebiańskiej interwencji, a których zwyczajnie nie chce nam się załatwić np. z powodu lenistwa.

3. Chyba najważniejsza zasada jaka obowiązuje nas w relacjach z naszym Aniołem brzmi: zawsze proś o pomoc swojego Anioła Stróża, bo sam w żaden sposób bez naszej prośby czy zgody nie może ingerować w nasze życie.

Prośba wysłana i co dalej? Jak Anioł Stróż nam się objawi? W jaki sposób przyjdzie z pomocą? Czasami usłyszymy wewnętrzny szept, który podpowiada nam jak postąpić, mówiący co dla nas będzie najodpowiedniejsze. Innym razem będzie to nagła myśl z gatunku: nie rób tego, nie idź tam. Bywa też tak, że Anioł przysyła do nas człowieka i to właśnie on przynosi nam rozwiązanie naszych problemów.

anioł stróżNikt nie zna nas lepiej, nikt nie wie o nas i całej naszej życiowej sytuacji więcej niż Anioł Stróż. Prośmy go o interwencję, dziękujmy każdego dnia za Jego obecność, zaprośmy Go do naszego życia. On ma ogromną moc sprawczą. Nie dość, że pomaga nam osobiście to jest naszym orędownikiem w prośbach kierowanych do innych Aniołów i Archaniołów. Doskonale porozumiewa się z kolegami po fachu… z Aniołami Stróżami innych ludzi. A kiedy zbuduje się porozumienie na płaszczyźnie anielskiej to nie ma takiej ludzkiej prośby, której nie da się spełnić i dzieją się piękne cuda w naszym życiu.

Pozostaje mi Wam życzyć pięknych relacji z Waszym Aniołem Stróżem… niech Wam pomaga zawsze i wszędzie, a Wy otwórzcie serce na Jego podpowiedzi, sugestie, usłyszcie Go a reszta już będzie łatwa.

A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Aniołach i nauczyć się z nimi kontaktować, pomoże Wam ten webinar: http://www.ekademia.pl/kurs/MagiaAnielska3.

Marlena Pietruszka

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *