Raziel – Archanioł z licencją na podsłuchiwanie samego Najwyższego

Mówi się, że Raziel to właśnie ten Archanioł słyszy wszystkie rozmowy samego Boga, i zna wszystkie Jego tajemnice. Pewnie dlatego Jego imię oznacza Tajemnica Boga.

Raziel – powiernik boskich tajemnic

Archanioł Raziel należy do najbliższych „współpracowników” samego Boga. Podobno stoi u samego boskiego tronu, i pewnie dlatego jest tak doskonale poinformowany. Będąc tak blisko Boga, pierwszy dowiaduje się o boskich przemyśleniach, postanowieniach, czy zaleceniach. Myśli i przemyślenia przekazuje ludziom na trzech poziomach: świadomości, podświadomości oraz nadświadomości. Jednak nie wszystkie boskie tajemnice zostają nam ujawnione natychmiast, czy w momencie kiedy powstają. Większość z nich pozostaje w ukryciu, wyczekując odpowiedniego momentu na ujawnienie. Albowiem ludzkość nie jest jeszcze gotowa, aby poznać siły, zjawiska, tak różne od tych, z którymi mamy do czynienia i człowiek mógłby doprowadzić się do samozagłady. Wszystkie te boskie tajemnice i przemyślenia, spisuje „na gorąco”, tworząc tzw. Księgę Raziela. W owej księdze jest mowa między innymi o tym, że wszystko zaczyna się od boskiej myśli, będącej kreacją na płaszczyźnie duchowości, która za pomocą słów i czynów ma stać się rzeczywistością na planie materii i naszej, ludzkiej fizyczności. I właśnie w tym, aby tak się stało, pomaga nam Raziel. Czuwa nad tym, żeby wiedzę i mądrość wykorzystać w praktycznym aspekcie codziennego życia.

W czym może być nam pomocny Raziel

To tego Archanioła prośmy o pomoc, jeśli chcemy otworzyć się na głos Boga, jeśli chcemy Go usłyszeć. To Raziel z radością ułatwi nam kontakt z całym światem duchowym, pomoże nam rozwinąć dar jasnowidzenia, rozjaśni tajemnicę Boskiej Alchemii, czy powoli zrozumieć wszelkie informacje z zakresu ezoteryki, które do nas napływają. To Raziel z właściwą sobie anielską precyzją połączy naszą wiedzę teoretyczną z zakresu duchowości, z doświadczaniem ziemskim, stanowiącym lekcję, abyśmy stali się arcydziełem swojej Duszy. Na planie fizycznym nic nie dzieje się przypadkowo. Duchowe prawa mają ścisły związek ze światem fizycznym, ten zaś kształtuje świadomość człowieka i wywiera wpływ na jego plan mentalny.
Raziel pozostaje drogowskazem, światłem w ciemności dla ludzi, którzy zabłądzili, pogubili się na swojej życiowej drodze i pogrążyli w bezradności. Kiedy zabrnęliśmy w „ślepy zaułek” i wydaje nam się, że nie ma z niego drogi wyjścia, wezwijmy na pomoc Raziela. On wskaże nam rozwiązanie i wyprowadzi ku światłu.
Kiedy zaczniesz pracować z Archaniołem Razielem i zaprosisz go do swojego życia, zaczniesz zauważać, że twój rozwój duchowy mocno przyspieszył, twoje zmysły wyostrzyły się i wzrosła twoja kreatywność. Tak właśnie działa energia Archanioła Raziela, delikatnie i subtelnie, a zarazem z olbrzymią mocą, wzmacnia twoją wiarę, wyzwala twoją moc i pozwala uwierzyć w siebie. Raziel z ochotą, nauczy nas tzw. życiowej mądrości, co pozwoli postępować roztropnie i odróżnić, co jest dla nas dobre, a co nam nie służy.
Archanioł Raziel był tym, który w pierwotnych czasach zstąpił na ziemię i objawił ludziom tajemnicę pisma. Pismo Aniołów zachowane jest do dziś i znajduje się w dawnych manuskryptach.
Archanioł Raziel patronuje odkrywcom różnych dziedzin nauki, wspomaga uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i noblistów. Pomaga odnaleźć się w depresjach, utratach pamięci i chorobach psychicznych. Jest przychylny astrologom i astronomom.

Jak wezwać Archanioła Raziela
Raziel

Można to zrobić najzwyczajniej własnymi słowami. Można też posłużyć się zacytowaną poniżej modlitwą.

Ja /tu wstaw swoje imię/ wzywam Cię Archaniele Razielu przez święte imię JAHWE, który w Tobie objawił swoją stwórczą moc, abyś udzielił mi światła, mądrości i rozumu. Zechciej, proszę, przeniknąć mnie blaskiem Twojego intelektu i oświecić mój umysł. Niech otworzą się uśpione talenty i zabłyśnie złota myśl.
Naucz mnie Archaniele Razielu dostrzegać granice pomiędzy dobrem i złem i nigdy ich nie przekraczać.
Niech umysł i dusza połączą się w jedno zgodne serce i nigdy nie zakłóci się ich równowaga.
Proszę Cię, abyś oświecał mnie nieustannie i wyprowadzał z ciemnych zaułków życia.
Bądź źródłem mądrości i wiedzy, roztropności i umiejętności. Bądź olśnieniem w ciemności i prawdą w niewiedzy.
Niech wszechogarniająca światłość wynurzy się ze swego źródła, jakim jest Bóg. On jest Miłością i z niej wyszło wszelkie światło.
Niech będzie uwielbione święte imię Jego i wszystkie dzieła, które stworzył. Amen
.

Jak Raziel przejawia się na planie materii i jak Go rozpoznać

Symbole: Księga, pióro, Zodiak. Pieczęć, Laska.
Planeta: Kule usiane gwiazdami (czyli galaktyki), ale niektórzy przypisują mu planetę Uran.
Kolor: Perłowa szarość i kolor nocnego nieba- indygo, czasami biel i żółć.
Kamienie Szlachetne: Szafir i jasny opal.

Przesłanie od Raziela brzmi „Niosę dla Ciebie ezoteryczne informacje w postaci symbolu i pomagam Ci je zrozumieć jako spirytualną prawdę”.

Kiedy zobaczysz na niebie tęczę bądź pewien, że to Archanioł Raziel uśmiecha się do całego wszechświata i właśnie w tej chwili spływa na Ciebie Jego mądrość i …już wiesz, to co do tej pory było zakryte, a to, co wydawało się tak skomplikowane, nagle staje się proste, oczywiste. Podziękuj i idź dalej przez życie trzymając za skrzydło Raziela.

***

Jeśli chcesz, możesz spróbować komunikacji z Aniołami za pomocą kart. Karty Przesłania Aniołów, Dar od Aniołów, Karty Archanioła Michała, Rafaela i inne możesz znaleźć w naszym Sklepie Akademii Ducha.

Przeczytaj również artykuły o innych Aniołach TUTAJ

Marlena Pietruszka

 

Bibliografia :

http://arcanum-esotericum.blogspot.com/2015/07/archanio-raziel.html

http://magia-astrozofia.blogspot.com/2011/05/archanio-raziel_04.htm

Grafiki:

http://images.fineartamerica.com/images-medium-large/archangel-raziel-steve-roberts.jpg

https://elmoryah.files.wordpress.com/2013/03/raziel.jpeg

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *