Ruta zwyczajna na uzdrawianie i egzorcyzmy

Ruta Zwyczajna
Znana jako królowa ziół o wielu wszechstronnych właściwościach. Przyciąga pokojowe wibracje i odstrasza złe uroki.

 

Ruta Zwyczajna

(Ruta Graveolens)

Nazwy ludowe: Bashoush, Ruta Ogrodowa, Ruta Niemiecka, Wdzięczne Zioło, Matka Ziół, Rewe

Rodzaj: męski

Planeta: Mars

Element: ogień

Bóstwa: Diana, Ariadna

Moc: zdrowie, uzdrawianie, moce psychiczne, miłość, egzorcyzmy
Roślina ozdobna, uprawiana na rabaty i żywopłoty. Pochodzi z południowo-wschodniej i wschodniej Europy. Jest mrozoodporna. Rozmnaża się ją przez nasiona, wiosną przez podział lub późnym latem przez sadzonki pędowe. W dawnej Polsce istniało przekonanie o jej niezwykłych własnościach. Wierzono, że ma moc odwracania czarów i odpędzania zła. W kuchni jej świeże, młode liście używane są do aromatyzowania sałatek, surówek, duszonych potraw, kapusty, grzybów, zaś suszone ziele wykorzystywane jest do przyprawiania bigosu.

 

 

Działanie lecznicze: Już w starożytności używana jako środek rozkurczowy i moczopędny. Działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz układu moczowego (działanie wiatropędne, żółciopędne, nieznacznie moczopędne), obniża w niewielkim stopniu ciśnienie krwi. Dzięki zmniejszeniu oporów w drobnych naczyniach usprawnia się nieco krążenie obwodowe. Hamuje też wydalanie jodu, podwyższa poziom wapnia we krwi. Posiada własności odtruwające.

 

 

Zawiera: olejek eteryczny do 0,36% (metylo-n-nonyloketon do 90% i metylo-n-heptyloketon do 10%,nieznaczne ilości pinen, limonenu i cymenu), furanokumaryny do 0,1% (m.in. psoralen, bergapten, ksantotoksyna, izoimperatoryna i rutamaryna), flawonoidy do 2,2% (m.in. rutyna i kwercetyna), alkaloidy (skimianina, graweolina, arboryna i rutamina), kumaryna, umbeliferon, kwasy organiczne, witamina C, sole mineralne. Przy zbiorze należy używać rękawiczek, gdyż może spowodować poparzenia.

 

Jeśli szukasz rośliny najwyższej jakości polecamy Ci oficjalne konto MagicFind na Allegro:http://allegro.pl/sklep/7405661_magickfind

MagicFind

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *