Słownik Magii – Ascendencja

Ascendencja (Wniebowstąpienie) jest to stan najwyższego poziomu ewolucji biologicznej istoty ludzkiej – jest to pełna przemiana w istotę energetyczną.

Słowo ascendencja ma określoną pozytywną wibrację i moc. O ile z oświeceniem istoty wiążemy uzyskanie większej świadomości i pewnej wiedzy a z nią powiązanej mądrości, o tyle ascendencja jest praktycznym sprawdzianem naszej świeżo zdobytej uniwersalnej wiedzy płynącej z oświecenia. W stanie tym nasza esencja (dusza) opuszcza swoje fizyczne ciało i zaczyna istnieć jako byt wolny od materii. Jako dojrzała i oświecona istota ma do tego prawo, gdyż odnalazła już swój pełen potencjał i zebrała ześrodkowaną energię wszystkich swoich subtelnych ciał. W tym kontekście ascendencja jawi nam się jako definitywne uwolnienie od ziemskich, materialnych wpływów i uzależnień. Zdarza się to tylko raz i tylko wtedy, gdy umierający człowiek zdecyduje się na odrzucenie swojej cielesnej powłoki na zawsze, a jest do tego gotów po całkowitym przepracowaniu swojej fizycznej karmy i po przeżyciu oświecenia. Warunkiem pełnej ascendencji jest uwolnienie od wszelkich najdrobniejszych pragnień, nawet tych najbardziej wzniosłych…

Ascendencja to stan osiągany na krótko przed i w trakcie śmierci ciała fizycznego, polegający na głębokiej koncentracji całej naszej jaźni (pełnej świadomości wszystkich ciał) niezakłóconej zewnętrznymi bodźcami przy jednoczesnym wyciszeniu wszelkich zmysłów. Kiedy umieramy, każda chwila nabiera znaczenia, każda może być tą ostatnią. Wszystko nabiera wagi i znaczenia. Nasza świadomość chłonie wtedy każdy ułamek sekundy i każdy szczegół. Czas na krótką chwilę staje w miejscu. W takim stanie rejony mózgu, które są odpowiedzialne za utrzymanie organizmu przy życiu, zostają wyciszone, powoli zamierają, zmniejsza się ich zapotrzebowanie na energie, otwierają się natomiast możliwości dla innych, sporadycznie dotąd uruchamianych rejonów mózgu, które teraz uaktywniają się i umożliwiają umierającemu całkiem nowe i niespotykane w innym stanie doznania. Cała świadomość istoty w tym momencie aktywuje się z jej pełnym potencjałem. Następuje połączenie się świadomości na wszystkich gęstościach, dzięki czemu istota ma dostęp do całej swojej świadomości wypracowanej przez wszystkie dotychczasowe inkarnacje. Jest to proces bardzo skomplikowany i trudny do zrozumienia przez człowieka. Reasumując, osiągnięcie ascendencji polega na takim zjednoczeniu wszystkich poziomów własnej istoty, by wytworzyć w sobie pełnię (i głębię), która posiada całkowity swój potencjał i która wolna jest od przywiązania do jakichkolwiek zjawisk i wpływów zewnętrznych. Kto zrozumiał tę prawdę, może potencjalnie istnieć w przestrzeni niematerialnej.

 

Sylwia Mel

Grafika: http://www.wwwcomcom.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *