Święty Niebieski Lotos – symboliczne centrum wszechświata

Lotos Orzechodajny Niebieski
Symbol życia i duchowości – antidotum na miłosne czary.

Lotos Orzechodajny
Niebieski

(Nelumbo Nucifera)

 

Nazwy ludowe: Baino, Lotos Egipski

Rodzaj: żeński

Planeta: Księżyc

Element: woda

Moc: ochrona, otwieranie zamków, antidotum na stosowane wobec nas czary miłosne.
Lotos jest jednym z najbardziej znanych kwiatów. Jest znany na całym świecie od niepamiętnych czasów. Dla hindusów i buddystów jest symbolem odrodzenia
i czystości i często był przedstawiany w malowidłach, architekturze i rzeźbach Buddy. Podobnie jak niebieski lotos, był zanurzany w winie lub herbacie. Niektórzy twierdzą że Nelumbo Nucifera przybył do Indii z Egiptu.

Działanie lecznicze:
Adaptogen. Reguluje ciśnienie, poprawia nastrój, pobudza apetyt, zwiększa libido, działa rozkurczowo, przeciwgorączkowo, przeciwnowotworowo, rozszerza naczynia krwionośne, daje poczucie radości i szczęścia przez pewien czas. Nie uzależnia, nie zanieczyszcza organizmu,bezpieczny dla długotrwałego stosowania, nie znane są negatywne skutki spożywania, ani substancja odpowiedzialna za jego działanie.

Liście są odporne na zabrudzenia, nie namakają dzięki specyficznej strukturze budowy tkanki liścia (efekt lotosu). Ma jadalne kłącza, młode liście i owoce (przed spożyciem należy tylko usunąć gorzki zarodek).

Roślina wieloletnia z rodziny lotosowatych (Nelumbonaceae). Pochodzi z Azji. Nasiona wszystkich Nelumbo mają żywotność kilkaset lat!

 

Jeśli szukasz lotosu najwyższej jakości polecamy Ci oficjalne konto MagicFind na Allegro:http://allegro.pl/sklep/7405661_magickfind

MagicFind

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *