Warto ich unikać – talizmany przekleństw i przedmiot zła

talizmany przekleństw

Zło czai się za rogiem. Wystarczy chwila nieuwagi, styczność z symbolem demona, by narazić się na takie zło, dlatego warto poznać znaki samego diabła – talizmany przekleństw. Niestety niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z ilości złej mocy zawartej w tak małych elementach. Używane są bardzo często nieświadomie, szukać ich nie trzeba, znaleźć je można na przedmiotach codziennego użytku – biżuterii, bądź nawet ubraniach. Często gwiazdy światowego formatu umieszczają je na okładkach płyt czy w teledyskach. Umiejętność rozpoznawania ich wśród setek ikon, daje nam możliwość unikania ich. Możemy zyskać świadomość, a wiedzę tę wykorzystać w celu walki z siłami zła.

Czym są talizmany przekleństw?

Związane są z satanizmem. Wraz ze wzrostem fascynacji siłami zła, zaczęły pojawiać się symbole, które oddają cześć demonom. Często są to okultystyczne znaki, takie, którymi posługują się tajne zakony czy bractwa. Używają ich najczęściej do seansów spirytystycznych. Cicho i po kryjomu wdzierają się do naszego świata, by móc szerzyć w nim swoje idee złych mocy.

Talizman staje się drzwiami dla szatana w momencie pojawienia się na nim znaku. Czyli wszystkie przedmioty codziennego użytku z wyrytym znakiem satanizmu, mogą stać się talizmanem przekleństwa. Nieistotny jest przedmiot, symbol sam w sobie odbija piętno wroga.

Obcowanie z obiektami tego typu wskazują drogę szatanowi. Otwierają nasz umysł, i powoli złe energie zaczynają nas kontrolować. Ciemna siła oplata nas marnymi zdarzeniami, smutnymi myślami lub niefortunnymi wypadkami.

Dlatego tak ważna jest świadomość i samokontrola. Oto kilka popularnych symboli oddające cześć demonom:

  1. Pentagram.
  2. Głowa kozła.
  3. Cyfra 666.
  4. Krzyż Haasa (Krzyż szatański).
  5. Odwrócony krzyż.
  6. „S” Błyskawica.
  7. Skarabeusz.
  8. Baphomet.

Występuje też przedmiot, który jest kwalifikowany do największego zła: Tabliczka Oui-ja

PENTAGRAM

pentagramCeltowie utożsamiali go z boginią podziemia. Pitagorejczycy odnajdywali w nim złote proporcje. Pentagram był dla nich symbolem prawdy i doskonałości. Idea liczby pięć dość często pojawia się w mitologii i historii Irlandii. Także dla chrześcijan pentagram uważany był za symbol prawdy i mistycyzmu.

W czasach wielkiej Inkwizycji, pentagram zaczął być utożsamiany z symbolem diabła. Zaczęto w niego wpisywać głowę demona – Bafometa. W XIX wieku został zarządzony podział na biały i czarny pentagram. Podział wprowadził były ksiądz znany jako Eliphas Levi. Uznawany za najbardziej znanego satanistę ostatnich dziesięcioleci. Różnica między dwoma symbolami jest taka, że pentagram z jednym wierzchołkiem skierowanym do góry został uznany za ten dobry, i taką też zazwyczaj funkcje posiada, natomiast ten z dwoma – za zły – od niego trzymajmy się z daleka.

W naszym sklepie natomiast znajdziesz koszulkę z PENTAKLEM – ochronnym symbolem magicznym: sklep.akademiaducha.pl

GŁOWA KOZŁA

Ta wykorzystywana w pentagramie, pochodzi z obrazów kozła ofiarnego z Mendes. Przez satanistów postać ta, używana jest do wyśmiewania się z ofiary Baranka Paschalnego. Zapożyczony został z mitologii germańskiej przez okultystów i satanistów. Kozioł najczęściej utożsamiany jest z ofiarą. Jest symbolem płodności, wolności, czarów, ale i strasznej głupoty. Cap (samiec kozy) identyfikowany jest z siłą i męską potencją. W wielu religiach kojarzy się z szatanem i ogniem piekielnym.

LICZBA 666/FFF

Liczba ta jest zaprzeczeniem doskonałości i boskości. FFF także oznaczenie demona, ponieważ “F” jest szóstą liczą alfabetu. Według Pisma Świętego, cyfra „6” oznacza niedoskonałość. Biblia w swoich zapiskach podaje, że cyfra ta oznacza Antychrysta. Pojawia się on między innymi w Objawieniu świętego Jana. Liczba 666 jest dwu-krotnością liczby 333, która uważana jest za boską. Znak bestii okazał się idealny do wyrażenia protestu albo nienawiści w kierunku chrześcijaństwa. Dlatego, we współczesnym świecie jest jednoznacznie kojarzony z symbolem demona.

KRZYŻ HASSA / KRZYŻ SZATAŃSKI / KRZYŻ ZAMĘTU

Ten symbol wyglądem przypomina krzyż. Jego pionowa linia zaokrągla się u dołu w formie haczyka. Interpretacja jego jest niejednoznaczna. Niektórzy uważają, że jest to antychrześcijański znak, zapożyczony przez współczesnych satanistów ze starożytnego Rzymu. Symbol niedomkniętego okręgu oznacza niedoskonałość i sprzeczność, wyraża pomieszanie i nieład. Dla niektórych oznacza znak zapytania. Skojarzenie to związane jest z biblijną opowieścią. Opisuje ona pokusę szatana, dającą wątpliwość w stosunku do Boga.

Nazywany również Krzyżem Świętego Piotra. W dawnej historii, krzyż ten, był symbolem pokory i cierpienia świętego Piotra. Został on ukrzyżowany głową w dół. W dzisiejszych czasach, według satanistów symbolizuję pogardę w stosunku do Boga i nauk chrześcijańskich. Jest także symbolem ezoterycznym, związanym z XII kartą tarota, czyli wisielcem.

“S” BŁYSKAWICA

Nazywany złamanym ‘‘S’’ lub demonicznym ‘‘S’’. Znak ten oznacza siłę i moc niszczyciela. Pochodzi ze wschodu i został przejęty przez okultystów oraz grupy skinheads.

SKARABEUSZ

W wierzeniach starożytnego Egiptu, żuk ten był symbolem reinkarnacji. Kształt skarabeusza uważany był przez nich za boski. W okultyzmie oznacza szatana Belzebuba – władcę much. Dla chrześcijanina symbol ten jest niedopuszczalny. Łamie pierwsze przykazanie, szerząc wiarę w reinkarnację.

BAPHOMET 

Symbol ten przedstawia głowę kozła, wpisaną w koło. Pięć punktów głowy tworzą pentagram. Skierowany on jest ku dołowi. Czasem wewnątrz symbolu wpisywane są znaki runiczne bądź słowa. Dwa górne ramiona, którymi są rogi kozła, symbolizują dobro i zło. Jedno ramię skierowane w dół, wskazuje na piekło. Kierunek ten stanowi istotę satanizmu – przeczenie, przewrócenie, zło i gniew. Koło oznacza obronę przed wpływami innych demonów, a także symbolizuje wieczność i moc. Jest to jeden z najważniejszych symboli używanych przez satanistów.

TABLICZKA OUI-JA

TABLICZKA OUI-JA Jest jednym z najpopularniejszych i najgroźniejszych spirytystycznych akcesoriów. To plansza zrobiona najczęściej z drewna. Wypisane są na niej wszystkie litery alfabetu, słowa “TAK” i “NIE”, “ŻEGNAJ” oraz cyfry od 0 do 9. Wyposażona jest także we wskaźnik, który trzymany przez uczestników, wskazuje na znaki. Wykorzystywany przez satanistów do komunikowania się z diabłem. Istnieje wiele relacji z seansów z jej udziałem. Osoby biorące udział w rytuałach, bardzo często przestrzegają innych przed podobnymi doświadczeniami.

Może również zainteresować cię artykuł: Znaczenie magicznych symboli – czy wiesz, co nosisz? 

W dzisiejszych czasach satanizm jest nieodmiennie kojarzony z wieloma symbolami, również tymi okultystycznymi. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z nimi. Dzięki temu nie będzie pomyłek i niedomówień. Wiedza ta, pozwala także na szybką reakcję i obronę przed siłami upadłych aniołów. Utożsamianie się z nimi, jak i zarówno rozpowszechnianie ich, może być bardzo niebezpieczne. Igranie z siłami zła, to zaproszenie dla demonów. Warto pamiętać, że diabeł nigdy nie śpi. Czeka cierpliwe na swoje ofiary, z którymi będzie mógł szerzyć zło w materialnym świecie.

Zapraszamy do naszego sklepu bo koszulki z ochronnymi magicznymi symbolami, które skutecznie obronią przed złymi siłami i negatywnymi energiami: sklep.akademiaducha.pl

Aniela Frank

 

Źródła:
http://becario.cz/symbole-satanistyczne/
http://fabricator.blox.pl/c/1870343/Niebezpieczne-symbole/page/2.html
http://globalne-archiwum.pl/okultystyczne-symbole/
http://becario.cz/
http://becario.cz/czym-jest-satanizm/
http://egzorcyzmy.katolik.pl/tabliczka-oui-ja/
Zdjęcia: commons.wikimedia.org; pixabay.com/pl; paranormalne.pl

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Jedna myśl nt. „Warto ich unikać – talizmany przekleństw i przedmiot zła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *