Tarczyca Bajkalska na nerwy i spokój umysłu

Tarczyca Bajkalska
Porównywana z europejską walerianą o wszechstronnych walorach leczniczych.

Tarczyca Bajkalska

(Scutellaria Baicalensis)
Chinese Scullcap

Wieloletnia roślina występująca na południowej Syberii, Chinach, Tybecie, Mongolii i Wietnamie, osiąga od 20 do 50 cm wysokości. Kwiaty wielkości 2 cm, niebiesko-fioletowe, kwitnie od czerwca do lipca. Lubi rosnąć w miejscach górzystych i nasłonecznionych. Jest to jedno z 50 podstawowych ziół stosowanych w tradycyjnej medycynie chińskiej, gdzie ma nazwę Huang Qin. W tradycyjnej medycynie chińskiej jest używana do leczenia płuc, serca, żołądka, pęcherzyka żółciowego i zakażeń dróg moczowych. Indianie używali jej od wieków jako zioła leczniczego. W XIX wieku była porównywana z europejską walerianą.

 

 
Działanie:
przeciwgorączkowe, bakteriostatyczne, przeciwwirusowe, cytostatyczne, antyoksydacyjne, antyalergiczne, przeciwbiałaczkowe, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, immunostymulujące, antybakteryjne. Ma korzystny wpływ na gojenie ran, układ krążenia, ośrodkowy układ nerwowy. Generalnie stosuje się ją w leczeniu: zakażeń górnych dróg oddechowych, wysokiej gorączki, kaszlu, grypy, bezsenności, nadciśnienia, zapaleń płuc, zapaleń żołądka oraz jelit.

 

Jeśli szukasz rośliny najwyższej jakości polecamy Ci oficjalne konto MagicFind na Allegro:http://allegro.pl/sklep/7405661_magickfind

MagicFind

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *