Wysoka Alchemia – Lekcja 2: Natura Człowieka

„Zejdź w siebie na odległość pięciu „Dlaczego?” a odpowiesz na większość pytań, które miałeś początkowo ochotę zadać na zewnątrz”.

Naukowcy, którzy próbują podejść do człowieka i wrócić z gotowymi podsumowaniami jego Natury przepychają się od lat, nokautując się niemalże w progu jego życia. Piękne nauki, które reprezentują – od biologii, antropologii, socjologii aż po psychologię i psychiatrię włącznie, wstydzą się nieco takiego podejścia, bo człowiek spoglądający w swoją konstrukcję narzędziami umysłu jest jak mikroskop, który usiłuje rozebrać na atomy sam siebie.

Każdy z nas, jako istota obdarzona (według niektórych „przeklęta”) przez posiadanie percepcji może podejść do zagadnienia człowieka i społeczeństwa tylko na tyle, jak dalece jego własne kody postrzegania nie poczują się w tej obserwacji zagrożone. Tymczasem skąd czerpiemy o sobie, o swojej niezachwianej w podstawach, choć uszkadzanej konsekwentnie wszędzie powyżej fundamentów, Naturze? Nauką, która podeszła najbliżej, a jednocześnie nie wykrzywiła żadnego ze spojrzeń przy zderzeniu z dogmatami bądź opiniami twórców, jest Alchemia. Alchemiczne spojrzenie zakłada, że człowiek, jako święte połączenie 4 ziemskich żywiołów z wiodącym, przyczynowym Żywiołem Światła (w starej nomenklaturze – Ether, Eter, substancja Ducha) jest tańcem pierwiastków, nieustannie fraktalnie samotworzącą się Sztuką, Rytuałem magicznym, w którym Woda, Ogień, Ziemia i Powietrze wzrastają, by spełnić Przyczynę Duszy. Proces zrozumienia alchemicznego jest więc nie stwierdzeniem, a obserwacją. Nie odpowiedzią, a kluczami i wskazówkami, dzięki którym sami otworzymy swoją percepcję i na drodze świadomych decyzji stworzymy siebie takimi, jakimi widzimy swoją postać poprzez miłość, akceptację i wskazane przez siebie najwyższe wartości. Kreacja ta jest działaniem nieustannym – aż do ostatniego oddechu ucenniamy się w kolejne sekundy czasu na dwa sposoby – aktywny, wymieniając ten czas na to, co w naszym sercu wpisane pod hasłem Prawda, lub pasywny – obserwując i delektując się świadomie faktem przemijania. Gdy raz zdasz sobie sprawę z tego, co dokładnie oznacza bycie na Ścieżce i jakiego rodzaju odpowiedzialność, ale i Moc daje człowiekowi – już zawsze będziesz miał świadomość dotyczącą tego, na co – najpiękniej, najcenniej, najwłaściwiej dla Ciebie – pragniesz wydawać godziny swojej obecności na Ziemi.

Podczas wykładu bądź przygotowany do tego, że wszystko, co usłyszysz, będzie odbijało się w Tobie. W Twoim Sercu, w Twoim Umyśle, w twoim Świetle. Jako głos i jako sens. To Ty zadecydujesz, czy zgadzasz się, czy chcesz wejść w polemikę. Od tego w naszym nagraniu na żywo jest przestrzeń czatu.

W trakcie transmisji na żywo poruszone zostaną następujące kwestie:
* Skąd ten Człowiek? Geneza powstania – kreacjoniści vs ewolucjoniści vs…?
* „Tyle Księżyca, ile Słońca” – o równowadze pierwiastków uważanych za „płciowe”
* Czego szukamy, szukając w człowieku… CZŁOWIEKA?
* „Nic, co ludzkie, nie jest mi obce” – jak to rozumiesz?
* Dążenia człowieka do tego, co uznaje za Pełnię Siebie.

Wszystkie wykłady i Rytuały w ramach cyklu Pierwotna Alchemia są dostępne darmowo.

Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=VCt6vCNkoNs

Jeśli w ramach zagadnienia o Naturze Człowieka interesują Cię jeszcze inne zagadnienia, opisz je w mailu, postaram się odnieść do nich podczas warsztatu, jeśli będzie to możliwe.

Z uszanowaniem dla wielkich Umysłów, które obudzą się, gdy chętne Serca wskażą drogę przez Świadomość aż do Światła!

Zapraszam
– Anja Anna, The Witchest

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *