🌟✨🌟Przełamanie Cienia🌟✨🌟PEŁNIA W SKORPIONIE Z ZAĆMIENIEM KSIĘŻYCA

Nie ma co tu dużo mówić, Zaćmienia dają popalić. Zwłaszcza te, w które zamiesza się Skorpion. Już sam charakter działania Zaćmień jest bardzo Skorpioniczny – coś się nagle, drastycznie kończy. Zewnętrzne Światło znika i jesteśmy zdani na… no właśnie, siebie. To czas konfrontacji z tym, co tam w nas siedzi – by zdać sobie sprawę, że nikt nie jest święty, nawet my sami 😉 . W Zaćmieniu zderzamy się z Prawdą, która w normalnych warunkach mogła zostać pominięta, przytłamszona codziennością. A w tym przypadku trafiła się nam konfrontacja z osią Byk-Skorpion.
Podróż ta wymaga naprawdę mocnych nerwów i odwagi, bo nie dotyka błahych tematów. Energia Zaćmień rozgląda się po wszystkich zakamarkach naszego życia, co chowa się w podświadomości, czego się boimy, jakich tematów unikamy, czy uciekamy od nich, odwlekamy. Byk symbolizuje nasze namacalne bezpieczeństwo, dążenie do komfortu i stabilności, pewnego zarobku, stałości wszędzie tam, gdzie się znajduje. Bycze wartości tworzą grunt pod nogami – natomiast Skorpion raz po razie przekonuje się, ile tak naprawdę mamy kontroli nad tym wszystkim, a przede wszystkim nad własnym życiem. Bo skąd mam wiedzieć, że dach się nade mną nie zawali? Skąd mam mieć pewność, że auto mnie nie przejedzie, jak pójdę po bułki? A co, jeśli moi przyjaciele wbiją mi nóż w plecy?
Zagrożenie jest na każdym kroku, ale przecież nie mamy na co dzień czasu myśleć o tym wszystkim, mamy mnóstwo innych obowiązków, więc odkładamy te zmartwienia na potem. Może tłumaczymy sobie te strachy głową, próbujemy racjonalnie do tego podejść, ale czy pozwalamy sobie szczerze te emocje odczuć? I tak coraz więcej i więcej zbiera się w nas, ukryte traumy, zmartwienia, niepewności, wszystko zmiecione pod dywan z nadzieją, że samo się poukłada. A potem przychodzi taka Pełnia w Skorpionie, poprzedzi ją Korytarz Zaćmień i wszystko wyskakuje na wierzch. Jak puszka Pandory. Pamiętacie co było na jej dnie?
Zaufanie do świata to najtrudniejsza zdobycz Skorpiona, bo tego przecież nie można kupić, popić wodą po obiedzie i po prostu mieć. Kto choć raz nie doświadczył zdrady i załamania, bo ufał, wierzył w coś, albo gorzej w kogoś, a wyszło jak wyszło. Skorpion intensywnie odczuwa wszystko, co na niego się natrafi, także Cień. Oczywiście, ma do wyboru pozostać w nim, widząc swoje życie jak najgorszy wymiar kary, spadając coraz niżej i niżej, jakby wszystko było przeciwko niemu i w ramach „zemsty” odwdzięcza się tym samym ludziom dookoła. Albo (tak jak w jego symbolu) zaufać, że to wszystko nie wydarzyło się bez przyczyny i spróbować przetransformować sytuację ku lepszemu.
Kiedy spłonie las, wtedy jesteśmy świadkami jego odrodzenia z popiołu, nowego i jeszcze piękniejszego. W naszym życiu tak samo, choć są to nagłe i traumatyczne zmiany, to one zazwyczaj są kluczem do uzdrowienia i powstania na nowo. Trudne, bolesne, ale po czasie okazuje się, że było warto.
Czas po Pełni jest chwilą na otrząśnięcie się z intensywności ostatnich tygodni, których finał był w sam dzień Pełni Księżyca z Zaćmieniem. Masa krytyczna do tego Skorpionicznego wybuchu uzbierała się, zaświeciła przepięknym Księżycem i zakończyła proces. A co dalej z tym zrobimy, czy zbudujemy to samo co wcześniej, czy spróbujemy inaczej, zależy tylko od nas. A Pluton, władca Skorpiona sam znajduje się w Koziorożcu, który jednak zachęca do zbudowania czegoś solidnego w swoim życiu.
Powoli wracamy świadomością z grobowej, Skorpioniczno Zaćmieniowej powagi do przepięknej, szmaragdowej Wiosny. Spokojnie, jeśli czujesz, że to jeszcze nie koniec przygód – w końcówce Października powitamy się znowu z Zaćmieniem osi Skorpion-Byk. Teraz dajmy sobie chwilę odpoczynku, zaraz będą wakacje, jeszcze parę miesięcy przed nami, by skumulować się i wejść w totalne Odrodzenie. Zapamiętajmy, co nam dały te ostatnie parę tygodni, zróbmy notatki Retrogradującym Merkurym i… Zaufajmy, że będzie dobrze. 😉
Sprawdźcie, gdzie macie Skorpiona w swoim Kosmogramie!!! To właśnie te miejsca najmocniej dotykają tegoroczne Zaćmienia.
Powodzenia!!!
Agata Pituła
Astrologika
kontakt i zapisy na konsultacje astrologiczne:
foto znalezione na:
Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

YouTube
Instagram