10 + 1 powodów, dla których dobrze jest być singlem

singlem

Bycie w związku ma niezaprzeczalnie wiele wspaniałych zalet. O 12 z nich przeczytasz w artykule dotyczącym relacji. To oczywiście fantastycznie być w zdrowej relacji i móc spełniać się w związku ze swoim partnerem, ale zanim do tego dojdzie, zazwyczaj po drodze napotykamy niezdrowe związki, nieudane znajomości i… przeklęty okres bycia singlem.

Zwykle czas singielstwa traktowany jest jako krzyż – największa kara, jaką przyszło nam odrabiać. Szukamy wtedy na siłę kogoś, z kim możemy się związać, czyli wibrujemy z poziomu desperacji. Jeśli natomiast wibrujemy na tej częstotliwości, to znaczy, że nie jesteśmy w stanie przyciągnąć dobrego, zdrowego i satysfakcjonującego związku

Tylko i wyłącznie godząc się z etapem bycia singlem, akceptując go, możemy przygotować się na dobry związek. Jak polubić bycie singlem? Jak przestać wibrować z poziomu braku a zacząć wibrować dostatkiem w relacjach damsko-męskich? No cóż, wystarczy zdać sobie sprawę z etapu oraz jego niezaprzeczalnych plusów. Oto one:

(Czy wiesz, że niektórzy celowo opóźniają moment zaangażowania się w relację i założenia rodziny właśnie z tych powodów?)

Może cię również zainteresować artykuł: Wibracja Miłości – 528 Hz: w jakim celu stosować?

Źródło: unsplash.com

1. Możesz podróżować

Bez żadnych zahamowań, bez większego planu, bez logistyki i bez sprawdzania kalendarza z partnerem. Masz ochotę na przygodę? Zabierasz ze sobą plecak i jedziesz w drogę. Nie dostosowujesz planów do swojej rodziny, do partnera. Single mogą podróżować bez ograniczeń.

 2. Możesz poznawać ludzi

I możesz to robić na stopie romantycznej, nabierając doświadczenia i uzgadniając sam ze sobą na co możesz się zgodzić w przyszłej, potencjalnej relacji a na co nie. Flirtowanie poprawia nastrój, sprawia, że życie ma bardziej wyrazisty smak. Traktuj poznawanie innych jako nabieranie doświadczenia i po prostu intensywny towarzysko etap w swoim życiu.

3. Masz przestrzeń do samorozwoju

W związku partnerskim oczywiście też, ale nie na taką skalę, z jaką mamy do czynienia w etapie bycia singlem. Masz czas i miejsce na to, aby rozwijać się jako człowiek, pracować nad ciałem i duszą, medytować. Możesz szukać aktywności, które ci się potencjalnie podobają, testować i sprawdzać, jak się w nich odnajdziesz. Wykorzystaj ten czas na to, aby rozwinąć skrzydła.

4. Masz czas na samorozwój

Kiedy prowadzisz życie singla, możesz poświęcić czas na to, na co CHCESZ. Nie wyobrażasz sobie jak wiele czasu schodzi na to, aby utrzymywać świeżą, jeszcze ciepłą relację. Ciągłe wiadomości, spotkania, rozmowy telefoniczne i nagle okazuje się, że z twojego czasu zostało już niewiele. Wykorzystaj to!

5. Możesz spać w ciszy i spokoju

Oczywiście przyjemnie jest spać w czyichś ramionach, ale spójrzmy prawdzie w oczy – masz dla siebie całe łóżko! Możesz przyjąć dokładnie taką pozycję, jaką chcesz, otulić się tyloma warstwami iloma potrzebujesz i użyć dokładnie wszystkich poduszek jakie masz w domu. Warto cieszyć się nieprzerwanym, długim snem bez przepychania się o kołdrę.

6. Uczysz się samodzielności

Po rozstaniu, kiedy zaczynasz życie w pojedynkę, możesz być przerażony wizją samodzielności. Nagle wszystkie obowiązki dzielone na pół, zostają na twojej głowie. To przytłaczające! Podejdź do tego jak do wyzwania i zacznij uczyć się samodzielności i tworzyć swoją własną niezależność. Przyda ci się ona w kolejne relacji, bo samodzielni partnerzy są dużo bardziej atrakcyjni od tych niesamodzielnych i potrzebujących regularnego ratowania.

7. Odświeżasz znajomości

I zacieśniasz więzi nie tylko z przyjaciółmi ale i z rodziną. W końcu masz dla nich więcej czasu. Niestety, kiedy zaczynamy tworzyć z kimś rodzinę, kontakty towarzyskie mimowolnie się luzują przez ograniczoną ilość wolnego czasu lub ogólne wyczerpanie. Teraz, kiedy masz już zasoby czasu i przestrzeni, zadbaj o regularny kontakt ze swoimi znajomymi.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na rytuał on-line: Usunięcie Przeszkód na drodze Miłości!


8. Wiesz kogo chcesz wpuścić do swojego życia

Często niesatysfakcjonujące związki trwają ze względu na wspólne zobowiązania, rutynę, przyzwyczajenia. Partnerzy żyją nie ze sobą, ale obok siebie. Czy wiesz, że życie w takim układzie to przekleństwo? Jeśli wejdziesz na drogę singielstwa, szybko nauczysz się rozróżniać ludzi, których chcesz wpuścić do swojego życia i którzy długofalowo będą dla ciebie dobrym wyborem. Korzystaj z tego przywileju!

9. Możesz troszczyć się o siebie i o wszystko to na czym ci zależy

Związek wymaga pracy obu stron, opieki, troskliwości, kompromisów. Teraz, gdy nie musisz się z tym mierzyć, możesz całą energię skierować dokładnie w tym kierunku w którym chcesz. Gwarantuję, że kiedy przyjdzie do twojego życia człowiek, z którym będziesz chciał kroczyć przez życie, całą energię wpakujesz w niego. Zatroszcz się o siebie!

10. Odkrywasz kim naprawdę jesteś

Oczywiście w związku również nie uciekniesz przed procesem odkrywania siebie. Drugi człowiek jak nikt inny wytyka nam wady i pokazuje wszystko w powiększającym lustrze. Ale odkrywanie siebie w czasie samotności to jest coś tak cennego, że szkoda by było to przepuścić tak po prostu i przegapić okazję do odkrycia samego siebie. Bycie singlem to pełna swoboda, zmiana miejsca zamieszkania i pracy bez zobowiązań, szukania swojej drogi i miejsca na świecie. Takiego stopnia swobody i takiej wolności nie będziesz mieć już nigdy później.

11. Tańsze utrzymanie i większa niezależność

Jako singiel łatwiej manewrować ci w świecie finansów i oszczędzania. Możesz zrobić ze swoimi pieniędzmi co tylko chcesz, nie oglądając się na nikogo. Jako osoba samotna, masz też nad nimi większa kontrolę. W związku jednak trzeba zwracać uwagę na drugą stronę i konsultować z nią kwestie finansowe, zwłaszcza, gdy zmierzacie w kierunku zakładania rodziny.

Jeśli zmienisz podejście do swojego stanu – a jest on przejściowy, jeśli nie jest twoim osobistym wyborem – zmieni się twoja wibracja. Zmieniając wibrację masz okazję poznać kogoś na podobnym poziomie. Wyobraź sobie, że w stanie niedostatku i głodu relacji międzyludzkich poznajesz człowieka na podobnej częstotliwości. Czy taki związek miałby prawo bytu? Czy były szczęśliwy, spełniony i przede wszystkim zdrowy?

Pamiętaj, że wszystko to co wibruje na podobnej częstotliwości do twojej, prędzej czy później przylgnie do ciebie, dlatego dbaj o swoją wibrację i pozbądź się uczucia pragnienia, bo generowane jest ono z braku. Odkryj zalety w byciu singlem i wyciśnij ten etap życia jak cytrynę.

Może cię również zainteresować artykuł: Miłość i telepatia: 12 kroków, aby wysłać miłość telepatycznie

Nadine Lu

Źródła:
lifehack.org/articles/communication/9-surprising-benefits-being-single.html
inspiringtips.com/benefits-of-being-single/
wonder.ph/life/10-benefits-of-being-single/
thoughtcatalog.com/samantha-garguilo/2015/05/10-advantages-to-being-single-that-people-in-relationships-dont-get-to-experience/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram