10 intencji, które należy wyznaczyć dla swoich celów i marzeń

intencji

Intencje są paliwem do manifestowania twoich celów i wizji. Intencja pomoże zachować większą klarowność w twoim życiu, zwłaszcza gdy ziarno zostanie zasiane tuż przed rozpoczęciem medytacji.

Ustalenie intencji jest jak zaznaczenie punktu na mapie do którego chcesz się udać – staje się siłą napędową twojej wyższej świadomości. Bez intencji jesteś jak bez mapy – po prostu jedziesz drogą bez celu.

Prawdziwej, szczerej intencji nie można wymusić. To ziarno, które musisz zasiać, a potem pozwolić, by samo wyrosło. Nie możesz wyznaczyć intencji, w którą nie wierzysz. Jeśli zostanie to zrobione na siłę, cel intencji zostanie zdewaluowany.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na warsztaty on-line: SUKCES – Polub pieniądze z wzajemnością i zrealizuj marzenia!


Oto 10 intencji, które warto wziąć pod uwagę, zbliżając się do swoich celów i marzeń:

  • Zamierzam w naturalny sposób zamanifestować szczęście.
  • Zamierzam najpierw działać, a potem reagować.
  • Zamierzam być świadkiem Boskości w każdym.
  • Zamierzam być przykładem dla innych.
  • Zamierzam być otwarty na sukces i dostatek.
  • Zamierzam przestać brać rzeczy do siebie.
  • Zamierzam wybaczać innym i sobie wszystko co uczynili.
  • Zamierzam kochać bezwarunkowo wszystkich ludzi, całe życie i wszystkie jego przejawy.
  • Zamierzam uczynić medytację i duchowość ważną częścią mojego stylu życia.
  • Każdego dnia zamierzam wywołać uśmiech na twarzy.

Dopisz swoje najgłębsze intencje, zgodne z twoimi największymi pragnieniami serca, wartościami i celem swojej duszy. Robiąc to, pamiętaj o tych trzech ważnych kwestiach:

1. Miej pozytywne nastawienie

Upewnij się, że twoja intencja ma pozytywny ton. Jeśli twoim zamiarem jest odstresowanie, powiedz coś w stylu: „Moją intencją jest zaprosić do mnie więcej pokoju i spokoju podczas dzisiejszej medytacji”.

Staraj się nie mówić czegoś w rodzaju: „Moją intencją jest walka z tym głupim stresem”.

Twoja wybrana intencja powinna być zawsze pozytywna, podnosząca na duchu i wypowiadana zawsze w czasie teraźniejszym. Powstrzymaj się od używania jakichkolwiek negatywnych słów.

2. Upewnij się, że intencja może ewoluować

Nasze umysły są bardzo sprytne…, kiedy w naszej przestrzeni pojawia się coś nowego, umysł jest tym zaintrygowany. Ale w miarę upływu czasu zaczyna się nudzić! Zastanów się – kiedy wchodzisz do pachnącego pokoju – zapach czujesz od razu, ale po kilku minutach nie jest już tak silny.

To samo może się zdarzyć z twoimi intencjami. Jeśli będziesz twardo trzymać się ustalonej intencji tydzień po tygodniu, twój umysł z czasem przestanie na nią reagować. Najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu jest upewnienie się, że zamiar lub cel można łatwo dostosować.

Jeśli twoją intencją pierwszego dnia jest zaproszenie pokoju i spokoju, po kilku dniach możesz zmienić ten zamiar na: „Moją intencją jest radowanie się pokojem, które stwarzam w sobie”. Należy jednak pamiętać, że nie należy zbyt często drastycznie zmieniać swoich intencji lub celów. Celem jest ich dopracowanie i ulepszenie, a nie ich porzucenie i wybranie zupełnie nowych.


W naszym sklepie znajdziecie kamienie, których energia wesprze realizację każdej intencji

cytryn


3. Cel na krótką metę

Bardziej praktyczne jest ustalenie intencji możliwej do zrealizowania w stosunkowo krótkim czasie niż długoterminowego celu. Nadal możesz myśleć o szerszej perspektywie i ogólnej wizji, której pragniesz w życiu być przejawem, ale warto, być podzielił swoje długoterminowe intencje na kilka krótszych. Pomoże ci to osiągnąć ambitny cel w krótszych, stabilniejszych segmentach.

Jeśli zamierzasz stać się bardziej wyspecjalizowanym w swoim zawodzie, najpierw zastanów się, jakie kroki należy podjąć, aby osiągnąć postęp w danej dziedzinie. Pierwszym krokiem może być uzyskanie dobrych ocen z egzaminów wstępnych.

Następnym celem może być zdobycie lukratywnego stażu i tak dalej. Po pomyślnym zamanifestowaniu swoich krótkoterminowych intencji ostatecznie osiągniesz rzeczywisty cel.

Medytacja

Kiedy już ustalisz swoją intencję, użyj jej w swojej medytacji. Rozpocznij medytację od kilku głębokich oddechów przenosząc całą świadomość do wnętrza. Skup się na przestrzeni serca i z tego poziomu raz jeszcze wyraź swoją intencję. Pozostań z nią i tylko z nią przez kilka minut. Pozwól jej zapaść głęboko w umyśle.

Obserwuj ruch swojego oddechu podczas wdechu i wydechu. Uwalniaj wszystkie obrazy, myśli i emocje, które cię rozpraszają i wracaj świadomością do głębokiego odczuwania wybranej intencji.  Obserwuj swoje myśli, gdy przychodzą i odchodzą, ale nie przypisuj im żadnej wartości. Zanim skończysz, poświęć kilka chwil, aby być wdzięcznym za ustaloną intencję.

Może cię również zainteresować artykuł: Cytryn – kamień manifestacji i obfitości


Źródło: mindbodygreen.com/0-16947/10-intentions-to-set-for-your-most-authentic-life

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram