10 metafizycznych powodów uszkodzenia minerałów

pęknięcie minerału

Medytujemy z nimi, włączamy je do rytuałów bądź mamy je zawsze przy sobie, by wspierały nas swoją energią. Pracując intensywnie z minerałami obchodzimy się z nimi ostrożnie, przechowujemy je w odpowiedni sposób, dbamy, aby były czyste i pełne uzdrawiającej energii. Codziennie czerpiemy z naszych kamieni to, co najlepsze, aż pewnego dnia jeden z nich po prostu pęka. Jaki może być powód uszkodzenia minerału? Czy powinniśmy go dalej używać?

Kamień pękł, pokruszył się, i nie dlatego, że został upuszczony na podłogę lub ktoś go przypadkowo przewrócił. Uzdrawiający minerał dosłownie się popsuł. Zapewne zastanawiasz się jak mogło dojść do takiej sytuacji. Nie powinniśmy się martwić, jest wiele odpowiedzi na pytanie: “jak to się mogło wydarzyć?”. Kamienie szlachetne emitują potężne i unikalne wibracje energetyczne, które wpływają na nasze samopoczucie, aurę, odczuwanie otoczenia bądź zachowanie. Dlatego decydując się na współpracę powinniśmy wybrać kamień na podstawie ich indywidualnych właściwości i dostosować je do własnych potrzeb oraz intencji.

Może cię również zainteresować artykuł: 8 kryształów idealnych do samochodu na bezpieczną podróż

Źródło: unsplash.com

Dlaczego kryształ pęka?

Jak wspominałam wcześniej, jest wiele odpowiedzi na to pytanie, w zależności od czasu i sposobu popsucia się kamienia. Czasami jednak, takie wydarzenie nic nie znaczy, nie wpływa na nasze życie, ani energię. Może być to zwykła nauka i fizyka, jak na przykład szok termiczny wywołany ekstremalnym gorącem lub zimnem, upadek na podłogę bądź kamień z natury jest bardzo delikatnym kruszcem. Niekiedy, kryształ pęka bez wyjaśnienia, w takiej sytuacji należy spojrzeć już na siebie, swoje otoczenie oraz energię.

Aby znaleźć niematerialny powód pęknięcia minerału powinniśmy odpowiedzieć sobie w pierwszej kolejności na parę pytań:

 • Czy jakieś wydarzenie w moim życiu mnie zmieniło?
 • W jakim celu używałem minerału?
 • Czy przeszedłem przez część lub całość tego nad czym pracowałem z uzdrawiającym kamieniem?
 • Jaką pracę wykonałem lub jaką rolę odegrałem w swoim życiu lub życiu kogoś innego?

W skrócie są to pytania o zmianie codzienności i życia od czasu uszkodzenia minerału. Odpowiedzi i przemyślenia pomogą zrozumieć powód pęknięcia lub ukruszenia.

10 metafizycznych powodów uszkodzenia minerału

W istocie, jeśli kryształ pęka, oznacza to, że nastąpiła zmiana. Czasami ten punkt uwolnienia jest nieznany lub mało zauważalny, niekiedy natomiast znaczący i bardzo widoczny. Dlatego więc, kiedy kryształ pęka po długim czasie użytkowania, nie z powodu upadku lub fizycznych uszkodzeń, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie podziękowanie za wszystko co otrzymaliśmy od uzdrawiającego minerału.

 1. Złe wibracje: bardzo możliwe, że wibracje minerału nie rezonują z twoimi konkretnymi wibracjami. Nie powinniśmy się martwić, nie popełniliśmy żadnego błędu, musimy po prostu poszukać bardziej odpowiedniego kamienia.
 2. Spełnił swoje zadanie: być może minerał został uszkodzony i rozpadł się na dwa lub więcej kawałków, bo wypełnił swoje zadanie i jest gotowy do przejścia w dalszą drogę. Kiedy podzielił się, możliwe jest, że powinieneś obdarować nim swoich bliskich, którzy potrzebują jego magicznej energii.
 3. Drastyczne zmiany: kiedy twoje życie narażone jest na negatywne ogromne zmiany, takie jak rozstanie z ukochanym bądź śmierć bliskiej osoby, kryształ może zostać uszkodzony. Jest to znak, że w życiu zachodzą nowe porządki.
 4. Zbyt wielki stres: jeżeli przechodzimy w życiu okres wielkiego napięcia i stresu, kryształ w pobliżu nas może nie wytrzymać i ulec uszkodzeniu. Jest to sygnał, że powinniśmy zacząć dbać o siebie.
 5. Obcowanie z inną energią: obce energie pochodzące od innej osoby mogą spowodować huragan wewnątrz kamienia. Najlepiej jest trzymać kryształ w jednym miejscu i nie narażać go na dotyk osób trzecich ani bliskich.
 6. Zbyt wiele dla jednego kamienia: czasami używając kamienia nie zwracamy uwagi na jego długość “życia”. Być może zbyt wiele nałożyliśmy energii i rytuałów na jego barki.
 7. Ostrzeżenie przed decyzją: rozmyślamy codziennie, niekiedy nad przeprowadzką, podróżą lub wybraniem się na odpowiednią uczelnie. Kiedy kryształ pęka, a my zastanawiamy się nad ogromną zmianą w naszym życiu, jest to znak, że nie powinniśmy tego robić.
 8. Komunikacja z istotami: jeśli używamy kamienia do połączenia się ze światem duchów, minerał może zostać uszkodzony przez negatywne energie, wydobywające się od niematerialnych istot.
 9. Ogrom negatywnej energii: kiedy stosujemy minerał w celach leczniczych i otacza nas zbyt wiele negatywnej energii, kryształ może sobie nie poradzić z ogromem pracy.
 10. Źle określone intencje: podczas pracy z kamieniem bardzo ważne jest określenie jasnych intencji i zobowiązanie się do ciężkiej pracy. Zamieszanie może spowodować nieodwracalne uszkodzenia.

Zapraszamy do SKLEPU AKADEMII DUCHA w którym znajdziesz ochronną odzież, talizmany z ochronnymi znakami, minerały podnoszące wibracje, oczyszczające kadzidła oraz wysokowibracyjną biżuterię, która będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim wspierać cię swoją energią.


Czy można używać uszkodzonego kryształu?

Jest to jedno z ważniejszych pytań na które powinniśmy znać odpowiedź. Jeśli kryształ pęknie z przyczyn praktycznych, a nie metafizycznych istnieje duża szansa, że energie które w nim są, pozostaną nietknięte. Należy jednak pamiętać, że nie będzie to taka sama energia jaka była. W zależności od odłamków, siły kryształu również zostaną podzielone. Jeśli rozkruszy się całkowicie, z kryształu wyleci dosłownie cała moc. Wtedy nie powinniśmy go już używać. Kiedy stosujemy kamień w celach leczniczych i uszkodzenie wynika z powodów niematerialnych, nie należy narażać się i prowadzić z nim kolejnych rytuałów. Minerał dał nam do zrozumienia, że wykonał swoje zadanie lub pochłonął zbyt wielką ilość negatywnej energii. Jeżeli intuicja podpowiada nam, że przebywanie w pobliżu uszkodzonego minerału wpływa niekorzystnie na nasze życie bądź samopoczucie, możemy oddać go z powrotem Ziemi i zakopać w ogródku.

Jeśli nie mamy pewności lub posiadamy pewne trudności ze zrozumieniem powodu dla którego nasz kamień uległ uszkodzeniu, w pierwszej kolejności musimy wziąć głęboki wdech. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest przestać się zadręczać i szukać odpowiedzi. Wystarczy zapytać Anioła Stróża bądź Przewodnika Duchowego czy mają dla nas jakieś ważne przesłanie bądź wiadomość. Możemy poprosić ich, aby przedstawili nam powód w jasnym i zrozumiałym dla nas przekazie.

Może cię również zainteresować artykuł: 4 niezwykłe minerały wspomagające delikatne dusze

Aniela Frank

Źródła:
gostica.com/crystal-science/what-does-it-mean-when-a-crystal-breaks/
shop.atperrys.com/blogs/healing-crystals-blog/what-happens-if-your-crystal-breaks-or-fades
hibiscusmooncrystalacademy.com/crystal-crack/
spiritdancercrystals.com/2016/10/25/crystal-breaks/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram