10 powodów, dla których powinieneś mieć himalajskie lampy solne w swoim domu

Himalajskie lampy solne

Himalajskie lampy solne mają szczególne znaczenie dla niektórych osób z określonych powodów. Te lampy mogą rozjaśnić przestrzeń w której żyjesz, jednocześnie sprawiając, że będzie ładniejsza, i przez cały czas będziesz mieć wrażenie, jakbyś miał otwarte okno, ponieważ lampy solne są naturalnym źródłem świeżego i czystego powietrza i można ich używać wszędzie.

  1. Czyste i świeże powietrze

Największą zaletą himalajskich lamp solnych jest to, że oczyszczają powietrze w pomieszczeniu. Te lampy dosłownie czynią cuda, jeśli chodzi o usuwanie kurzu, dymu, pyłków i innych zanieczyszczeń.

  1. Łagodzi astmę i alergię

Zdolność lampy do oczyszczania pomieszczenia z kurzu, pleśni, dymu i innych szkodliwych cząstek unoszących się w powietrzu odgrywa ważną rolę w łagodzeniu alergii. Ponadto ludzie, którzy mają problemy z astmą, czerpią ogromne korzyści dla swoich dróg oddechowych.

  1. Łagodzi kaszel

Pomieszczenia, w których mieszkamy, są wypełnione jonami dodatnimi, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Jony dodatnie powstają przy użyciu nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Po wdychaniu jony dodatnie utykają w płucach, dlatego kaszlemy. Himalajskie lampy solne absorbują jony dodatnie, a ciepła sól uwalnia parę, która oczyszcza pomieszczenie jonami ujemnymi.

Może cię również zainteresować artykuł: 15 rzeczy, których nie wiedziałeś o świętej sylabie “OM” 

Źródło: pixabay.com

  1. Zwiększa energię

Czy w pomierzeniu, w którym często przebywasz czujesz się permanentnie zmęczony? Powodem mogą być jony dodatnie, które wyczerpują twoją energię. Ustaw himalajską lampę solną w pokoju, w którym spędzasz większość czasu i poczuj różnicę w ciągu kilku dni.

  1. Neutralizuje promieniowanie elektromagnetyczne

Większość ludzi nie jest świadoma promieniowania elektromagnetycznego, które otacza nas w naszych domach. Dziś wszyscy używamy nowoczesnych urządzeń, takich jak telefony komórkowe, telewizory, komputery, tablety i urządzenia bezprzewodowe. Promieniowanie elektromagnetyczne może powodować problemy zdrowotne, takie jak zwiększony stres, chroniczne zmęczenie i niska odporność. Himalajska lampa solna neutralizuje promieniowanie elektromagnetyczne poprzez emisję jonów ujemnych.

  1. Poprawia jakość snu

Jony dodatnie wpływają na jakość snu poprzez zmniejszenie dopływu krwi i tlenu do mózgu. Za pomocą himalajskiej lampy solnej problem ten można rozwiązać.

  1. Poprawia nastrój i koncentrację

Himalajskie lampy solne mogą w naturalny sposób poprawić nastrój i koncentrację. W rzeczywistości przyczyniają się do lepszego funkcjonowania przepływu krwi i tlenu do narządów. Lampy solne zwiększają również wydzielanie serotoniny, która jest neuroprzekaźnikiem, przyczyniającym się do dobrego nastroju.


Lampy i świeczniki z soli himalajskiej znajdziesz w sklepie Akademii Ducha


  1. Leczy sezonowe zaburzenia afektywne

Światło himalajskiej lampy solnej jest podobne do blasku słońca, ponieważ daje pozytywne efekty w zimie, gdy dni są krótsze.

  1. Zmniejsza elektryczność statyczną w powietrzu

Wpływa również na zmniejszenie elektryczności statycznej, odczuwanej często nie tylko w kontakcie ręki z czymś metalowym ale także delikatnymi bólami głowy czy nieuzasadnionym stresem.

  1. Źródło światła, które dba o środowisko

Himalajskie lampy solne nie są szkodliwe dla środowiska, są opłacalne i zużywają mało energii.

Może cię również zainteresować artykuł: Kwiat Życia – symbol początku wszystkiego

 

Źródło: consciousreminder.com/2018/09/11/10-reasons-why-you-should-have-himalayan-salt-lamps-in-your-home/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram