10 powodów, przez które ludzie czują się zagubieni (i sposoby odnalezienia swojej drogi)

życie

Wielu ludzi na tym niezwykłym świecie zagubiło się w swoim życiu. Przeżywają codzienność nie wiedząc kim są, dokąd zmierzają, zastanawiają się także, czy ich życie posiada cel lub sens. Czy ty również zadawałeś sobie którekolwiek z tych pytań?

Kiedy świat próbuje ciągnąć nas w wielu różnych kierunkach jednocześnie, związanych z pieniędzmi, obowiązkami, pracą i wszystkim innym, co jest mniej istotne, możemy zacząć odczuwać załamanie, wypalenie, a po pewnym czasie całkowite zagubienie. Planeta Ziemia służy nam przede wszystkim jako miejsce do rozwoju i nauki, ale próby i wyzwania, jakie musimy przejść, niekiedy są przytłaczające. Każdy z nas choć raz przeżył okres, w którym po prostu nie wiedział, gdzie się zwrócić lub jak znaleźć odpowiednią drogę. Ale jeżeli spojrzymy nieco głębiej, nawet z tych ciemnych i samotnych czasów możemy wydobyć ważne informacje.

Odkryj 10 najczęstszych powodów, przez które ludzie czują się zagubieni. Mogą one przynieść klarowność i być może pomogą odnaleźć drogę powrotną do siebie, do serca i do najważniejszej ścieżki życia.

1. Strach rządzi naszym życiem

Jednym z ważniejszych powodów, który może sprawić, że czujemy się zagubieni i rozczarowani, jest strach. Strach wydaje się rządzić każdą dziedziną naszego życia, a serce z biegiem dni zaczyna się zamykać z powodu narastających lęków. Otoczeni niepokojem ze wszystkich stron, podejmując wiele decyzji w danej chwili, odczuwamy, że jesteśmy nieszczęśliwi i ograniczeni. Mimo że strach i miłość są bardzo ważnymi siłami napędowymi ludzkiego życia, obawy i lęki w zbyt dużym natężeniu są nieodpowiednie dla współistnienia i funkcjonowania.

Obejrzyj webinar: Strach – usuń go ze swojego życia!


2. Opinie innych ludzi wpływają na nasze decyzje

Przepisem na zgubienie drogi życia jest pozwolenie innym ludziom dyktować zasady naszego życia i zapomnienie o ważnych pragnieniach i marzeniach. Musimy mieć świadomość, że nikt nie jest w stanie odrobić za nas naszych lekcji, odrobić karmy ani zrealizować celu naszej duszy.

Obejrzyj webinar: Transformacja Negatywnej Energii – Twoi Hejterzy Pracują… DLA CIEBIE!


3. Nie kierujemy się intuicją

Podejmując decyzje naszego życia zdarza się, że wielu z nas słucha tylko i wyłącznie swojego umysłu. Decydując zapominamy, że wyobraźnia i intuicja zawierają wiele odpowiedzi, bardzo często tych, których właśnie szukamy. Jeżeli więc zbyt długo żyliśmy w świecie kontrolowanym w dużej mierze przez umysł, musimy odwrócić ten trend i spojrzeć głęboko w siebie, aby odnaleźć właściwy kierunek dalszej drogi.

Przeczytaj artykuł: Jak wyostrzyć intuicję? 7 praktycznych sposobów


4. Otaczamy się nieodpowiednimi ludźmi

Spędzanie czasu z biernymi ludźmi to jeden z powodów, przez który możemy czuć zagubienie, szczególnie w momencie gdy chcemy rosnąć. Kiedy towarzyszą nam osoby, które wiecznie narzekają, obwiniają innych za swoje niepowodzenia i robią z siebie ofiary, utykamy w tych samych niskich wibracjach. Tacy ludzie emitują w nas wiele wątpliwości i obaw, które diametralnie wpływają na nasze postępowanie.

Obejrzyj webinar: Rytuał uwolnienia – stań się wolnym człowiekiem


5. Przywiązujemy się do przeszłości

Wspominanie jest pięknie, szczególnie gdy posiadamy mnóstwo wspaniałych i szczęśliwych wspomnień. Niestety żyjąc przeszłością zapominamy o chwili obecnej. Powinniśmy pamiętać, że każdy stan niezadowolenia możemy naprawić jedynie w teraźniejszości. Więc wszystko, co musimy zrobić, to wprowadzić zmiany w teraźniejszości i uczynić ją lepszą. Warto pamiętać, że przeszłość to wydarzenia, których nie możemy w żaden sposób zmienić.

Obejrzyj webinar: Rytuał Integracji Przeszłości


6. Nie spędzamy czasu z naturą

W jaki sposób natura sprawi, że znajdziemy odpowiednią ścieżkę? Odłączając się od Matki Natury naprawdę odrywamy się od samych siebie, ponieważ my jesteśmy częścią tego świata. Każda chwila w otoczeniu flory i fauny sprawi, że poczujemy się szczęśliwsi, bardziej zrelaksowani, a do domu wrócimy pełni optymizmu. Przebywając w naturze nawiążemy ponowne połączenie z całym życiem, a to poczucie jedności zabierzemy do codziennego życia.

Przeczytaj artykuł: 5 sposobów, aby naładować się pozytywną energią na łonie natury


7. Nie dopuszczasz do siebie Wszechświata

Kiedy próbujemy kontrolować każdy aspekt naszego życia, nie pozostawiamy miejsca na okazję, aby Wszechświat mógł zadziałać dla nas. On wie, co powinniśmy zrobić, dlatego warto dopuścić go do siebie i oddać mu niekiedy stery. Dzięki temu oświetli naszą duszę, uświadomi, czym jest ciemność i nakieruje na odpowiednią drogę.

Przeczytaj artykuł: Magia odpuszczania – czynnik X Prawa Przyciągania


8. Nie odkryliśmy jeszcze celu

Nie każdy od razu może zrozumieć, po co tak naprawdę przybył na Ziemię, albo może w ogóle nie wierzyć, że jego dusza posiada jakiś cel. Jeżeli jednak kiedykolwiek poczujemy wewnętrzną potrzebę na zrobienie czegoś, co nie wpisuje się w dane ramy naszych czynności, nie wahajmy się. Nie musimy od razu poznać dokładnego planu działania naszej duszy, aby poczuć się kompletną istotą. Wykonywanie drobnych czynności, które podpowiada nam serce to dowód, że już się budzimy i powoli zaczynamy realizować swoją misję na Ziemi.

Przeczytaj artykuł: Odkryj cel duszy


9. Mamy negatywną opinię na swój temat

Wiele osób nie potrafi pokochać siebie, nierzadko czuje do siebie nawet wstręt z powodu niewłaściwego wyglądu lub charakteru. Mieszkanie na tej planecie jest darem, każdy z nas powstał z miłości, więc powinniśmy szanować i akceptować siebie. Przybyliśmy, aby wypełnić boski cel i odnaleźć wszystkie części siebie, które zgubiliśmy po drodze. Za zobowiązanie się do takiego wyczynu przed przybyciem do fizycznego świata, z pewnością każdy z nas zasługuje na najwyższy szacunek i miłość do siebie.

Obejrzyj webinar: Miłość do siebie – kochaj siebie z wzajemnością


10. Żyjemy w oparciu o przekonania innych

Wiele osób żyje życiem, które kierowane jest przekonaniami innych. Nie posiadają swoich opinii ani poczucia sprawczości i decydowania o sobie. Biorą opinie ludzi za najistotniejsze i stosują je w swojej codzienności tylko dlatego, że słowa rodziny, przyjaciół lub nauczycieli, to coś, co w ich oczach posiada większą ważność. Nie powinniśmy bezwiednie wierzyć w to, co mówią inni, zanim sami dogłębnie tego nie poczujemy.

Przeczytaj artykuł: Determinanty ludzkich zachowań – PRZEKONANIA! Czym są i skąd się biorą?!

Wszyscy od czasu do czasu się gubimy i nawet jeśli nie jesteśmy z tego zadowoleni, musimy zrozumieć, że to wszystko jest częścią niezwykłej przygody zwanej życiem, częścią naszej osobistej podróży. Jeżeli potrafimy wyciągnąć z każdego epizodu nauki bez względu na to, czy to było dobre czy złe doświadczenie, zyskamy wiele. Ponieważ kiedy nadejdzie czas na powrót do naszego Ja, nie wrócimy z pustymi rękami, ale z wieloma cennymi lekcjami, wspaniałymi spostrzeżeniami i mnóstwem mądrości.

Aniela Frank

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram