11 sposobów, w jakie ludzie o wysokiej inteligencji emocjonalnej radzą sobie z osobami toksycznymi

spojrzenie

Istnieje rodzaj inteligencji nazywaną inteligencją emocjonalną. I choć jest niezwykle ważna w codziennym życiu, to nadal przez wielu ignorowana lub całkowicie nieznana.

Inteligencja emocjonalna jest obecna w każdym z nas, choć każdy ma inny jej poziom, który zależy od naszego wychowania oraz pracy własnej, którą włożyliśmy w jej rozwinięcie. Jeśli masz wysoką inteligencję emocjonalną, oznacza to, że jesteś całkowicie świadomy swoich emocji i jesteś w stanie zrozumieć i pojąć emocje innych ludzi wokół siebie.

Osoby o wysokiej inteligencji emocjonalnej mogą z łatwością poradzić sobie z toksycznymi ludźmi wokół siebie. Oto 11 rzeczy, których możemy się nauczyć od inteligentnych emocjonalnie ludzi ze sposobów, w jaki radzą sobie z toksycznymi ludźmi:

1. Nie rozmawiają o toksycznych tematach:

Rzecz w przypadku ludzi inteligentnych emocjonalnie polega na tym, że wiedzą, na jakie tematy rozmawiać. Zdają sobie sprawę z tego, że niektóre tematy są z natury toksyczne i nie warto o nich rozmawiać, więc nie oddają się takim tematom.

Może cię również zainteresować artykuł: 4 rodzaje destrukcyjnych związków

ból głowy

2. Nie marnują energii:

Kiedy rozmawiają z toksycznymi ludźmi, nie marnują na nich zbyt wiele energii. Wiedzą, że toksyczni ludzie nie są dla nich dobrzy i są bardzo świadomi energii, którą na nich pożytkują.

3. Używają współczucia i życzliwości:

Jeśli toksyczni ludzie próbują drażnić ludzi z wysoką inteligencją emocjonalną, ci drudzy używają współczucia i dobroci jako broni. Reagują z bezpiecznego miejsca miłości i pokoju, i nie dają szansy toksycznym ludziom na uwolnienie ich toksyczności.

4. Znają granice:

Osoby inteligentne emocjonalnie są świadome, że istnieją granice, które powinni ustalić, gdy mają do czynienia z ludźmi toksycznymi. Dlatego starają się zachować te granice tak bardzo, jak to możliwe.

5. Wierzą w swoją intuicję:

Osoby inteligentne emocjonalnie są świadome siły swojej intuicji. Wiedzą, kiedy jej zaufać i podążają za jej instynktem tak bardzo, jak tylko mogą.

6. Znają swoje emocje:

Osoby inteligentne emocjonalnie są świadome, że kiedy będą wchodzić w interakcje z toksycznymi ludźmi, toksyczni ludzie mogą wpływać na ich stan emocjonalny. Będąc świadomymi i uważnymi swoich emocji starają się trzymać z daleka od ich energii i emocji.

7. Nie reagują zbyt szybko:

Jeśli osoby inteligentne emocjonalnie zostaną sprowokowane w rozmowie do takiego stopnia, że ​​mogą stracić opanowanie, nie robią tego. Nie reagują tak łatwo, jak chcą tego toksyczni ludzie.

8. Nie lubią dramatów:

Jedną z rzeczy, której nie lubią ludzie inteligentni emocjonalnie, jest dramat. Uciekają od tego tak bardzo, jak mogą, ponieważ wiedzą, jaką szkodę dla ich dobrego samopoczucia emocjonalnego może wyrządzić im fałszywa natura dramatu.


Ochronny talizman z Kwiatem Życia – symbolem początku wszystkiego – znajdziecie w naszym sklepie


9. Przebaczają, ale nie zapominają:

Jeśli toksyczni ludzie źle zachowują się w stosunku do ludzi inteligentnych emocjonalnie, ci drudzy mają skłonność do wybaczania. Ale nigdy, przenigdy nie zapominają. Oznacza to, że ludzie z wysokim EQ (emotional quotient) nie zapominają lekcji, której nauczyli się z konkretnego problemu.

10. Mogą zmieniać nastrój swoją aurą:

Ich energia i aura są tak potężne, że mogą zmienić wszystko, co jest negatywne na pozytywne. Nie muszą nawet bardzo się starać, aby to zrobić. Wszystko, co muszą zrobić, to być sobą. Dlatego też często osoby toksyczne przy nich łagodnieją i stają się pozytywne, choćby na chwilę.

11. Nie szukają aprobaty:

Osoby inteligentne emocjonalnie czują się bezpiecznie oraz pewnie, dlatego nie potrzebują potwierdzenia ani aprobaty od nikogo poza nimi. Są pewni swoich przekonań i znają swoją wartość, dlatego nikt inny nie może ich tego pozbawić.

Może cię również zainteresować artykuł: Toksyczny związek: 43 znaki świadczące o tym, że możesz być w toksycznej relacji


Źródło: consciousreminder.com/2017/10/31/11-ways-people-high-emotional-intelligence-deal-toxic-people

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

2 myśli nt. „11 sposobów, w jakie ludzie o wysokiej inteligencji emocjonalnej radzą sobie z osobami toksycznymi

 1. Filip

  Jakie tematy są toksyczne?
  Na każdy temat rozmowa może przybrać toksyczny wymiar .. ale to chyba zależy od podejścia, perspektywy, sytuacji czy sposobu komunikacji a nie od samego tematu

  Odpowiedz
 2. Slavko

  naprawdę bardzo mądre , już wiem kim jestem jeszcze bardziej mnie u twierdza że jestem inteligentnie emocjonalnie , dziękuję za tak wspaniały i pouczający artykół

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram