13 znak zodiaku – konstelacja Wężownika i tajemnica Babilońskiej astrologii

konstelacja Wężownika

Od kilku lat możemy natknąć się na pogłoski, że znaki zodiaku nie są odpowiednio skalibrowane. Wg nich między 30 listopada a 18 grudnia Słońce przemierza jedną z mniej znanych konstelacji Wężownika. Czy przez rozwijającą się technologię i badania kosmosu astrologia jaką dziś znamy zostanie wywrócona do góry nogami?

Zanim ogarnie nas strach związany z szokującymi zmianami i pojawią się pytania, czy aby na pewno astrologia jaką każdy z nas zna, nie została wywrócona do góry nogami, warto przyjrzeć się sprawie z bliska. To nie pierwszy raz, gdy ten zodiakalny indywidualista pojawił się hucznie w kanałach informacyjnych. Choć mogłoby się wydawać to nieprawdziwe, całe to kosmiczne zamieszczanie rozpoczęło się już ładnych parę lat temu, kiedy to artykuł NASA, napisany specjalnie dla dzieci, obiegł cały świat. Według wynikającej z niego treści i słów naukowców pominięty został trzynasty znak zodiaku, zwany Wężownikiem. Zgodnie z ich teorią znajduje się on między Skorpionem i Strzelcem, w astrologicznym kole zodiaku. Oznacza to, że reszta znaków musiałaby zostać przesunięta, aby można było go uwzględnić. Według takiego przelicznika moglibyśmy posiadać zupełnie inny znak zodiaku niż dotychczas:

 • Koziorożec: od 20 stycznia do 16 lutego
 • Wodnik: od 17 lutego do 11 marca
 • Ryby: od 12 marca do 18 kwietnia
 • Baran: od 19 kwietnia do 13 maja
 • Byk: od 14 maja do 21 czerwca
 • Bliźnięta: od 22 czerwca do 20 lipca
 • Rak: od 21 lipca do 10 sierpnia
 • Lew: od 11 sierpnia do 16 września
 • Panna: od 17 września do 30 października
 • Waga: od 31 do 23 listopada
 • Skorpion: od 23 listopada do 29 listopada
 • Wężownik: od 30 listopada do 18 grudnia
 • Strzelec: od 19 grudnia do 20 stycznia

Znaku Wężownika nie uwzględnia się w praktyce, mimo to przypisano mu cechy, symbole i znaczenie. Trzynasty zodiak przedstawiany jest jako mężczyzna, zaklinacz węży trzymający gada w jednej z dłoni. Wężownik reprezentuje odwagę i nieustraszoność, a także wielką siłę i hart ducha. Osoby spod tego znaku są otwarte, wykazują nieskończoną ciekawość światem i wielkie pasje, ale często bywają bardzo zazdrosne. Inne cechy ich osobowości to fantastyczne poczucie humoru, chęć zdobywania wiedzy i ponadprzeciętna inteligencja. Osoby spod znaku zaklinacza węży są również przywiązane do rodzinnego życia, marzą o szczęśliwej rodzinie i domu pełnym miłości.


Polecamy książkę: “kurs astrologii. Podręcznik do samodzielnej interpretacji horoskopu”. 


Sformułowano już wiele teorii na temat braku Wężownika w zodiakalnym kole. Według kilkuletnich badań znak ten został świadomie pominięty przez starożytnych Babilończyków w celu wyrównania liczby znaków do liczby miesięcy. Przypuszcza się również, że lud, który żył tysiące lat temu, popełnił po prostu niewielkie błędy w swoich obserwacjach, ponieważ konstelacja Wężownika położona jest na północny zachód od centrum Drogi Mlecznej, naprzeciw niezwykle wyraźnej konstelacji Oriona. Dla większości świata jest ona zazwyczaj zasłonięta.

Musimy pamiętać, że konstelacje to nie to samo, co znaki zodiaku. Znajdziemy ich znacznie więcej na naszym niebie, w tym tajemniczego Wężownika. Znaki zodiaku oparte są na prawdziwych konstelacjach, więc patrząc w gwiazdy bez problemu możemy je dostrzec, ale nie każda z nich, jak np. konstelacja Wężownika, znajduje się w kole zodiakalnym. Dlatego też nie musimy się martwić, że astrologia jaką dziś znamy, zmieni się nie do poznania. Tajemniczy zodiak na pewno nie podważa ważności systemu dwunastu znaków zodiaku, którym astrologowie podążają od tysięcy lat.

Gdyby Wężownik stał się rzeczywiście trzynastym znakiem zodiaku namieszał by bardzo w niejednej teorii i życiu każdego z nas. Ale możemy być pewni, że nie podważy on znanej nam astrologii, którą posługujemy się od wieków. Mimo to jest niezwykłą zagadką i ciekawostką, jest także niezwykłym symbolem, który może mieć dodatkowy wpływ na osoby urodzone pod jego znakiem.

Może cię również zainteresować artykuł: Czy jesteś spod szczęśliwej gwiazdy? Sprawdź swoją urodzeniową gwiazdę!

Aniela Frank


Źródła:
https://www.thesun.co.uk/fabulous/horoscopes/12126796/star-sign-ophiuchus-13th-zodiac-symbol/
https://earthsky.org/sky-archive/ophiuchus-highest-on-august-evenings-2
https://my.astrofame.com/astrology/article/ophiuchus-13-zodiac-sign
https://www.bbvaopenmind.com/en/science/physics/ophiuchus-the-13th-sign-of-the-zodiac/
https://www.bustle.com/life/did-my-zodiac-sign-change-ophiuchus-the-13th-sign-debunked
https://www.dazeddigital.com/life-culture/article/49822/1/what-you-really-need-to-know-about-the-13th-zodiac-sign-ophiuchus-astrology

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram