3 magiczne zaklęcia otwierające na szczęście i radość życia

szczęście

Sformułowanie “wszyscy pragniemy szczęścia” wydaję się być oczywiste i wyświechtane. A jednak wciąż jako ludzkość poszukujemy nowych sposobów na odczuwanie błogostanu i zadajemy sobie pytanie, jak go osiągnąć. Wypróbuj proste, magiczne zaklęcia, dzięki którym otworzysz się na szczęście i zaczniesz bardziej cieszyć się życiem. 

Ego nieustannie poszukuje szczęścia poza nami. Sprowadza to na nas lęk, niezadowolenie, uczucie pustki, wieczną pogoń za czymś z zewnątrz, a nawet poczucie wstydu, izolacji od innych i osamotnienia. Przecież tyle razy już próbowaliśmy, a jednak zawodzą nas ludzie, miejsca, przedmioty, usługi, które miały dać nam szczęście. Często mamy też wygórowane oczekiwania względem samych siebie, przyjmujemy cudze wizje na temat naszego życia i oddajemy swój los w ręce innych. I choć w tym wszystkim szukamy spełniania, to tak naprawdę prosta droga do bycia nieszczęśliwym.

Szczęście jest bezwarunkowe – to stan ducha, poczucie sensu istnienia. Masz dostęp do niego w sobie, jednak aby je poczuć, potrzebujesz zmian w swoim życiu. Być może twoja obecna sytuacja nie daje ci szczęścia i poczucia spełnienia. Może wolisz inną pracę, inne otoczenie czy styl życia. Może tęsknisz za pasją lub podróżami. Wsłuchaj się w siebie uważnie, w środku znajdują się wszystkie odpowiedzi. Zamiast mówić sobie ”będę szczęśliwa, gdy osiągnę to i tamto”, sprawdzaj, co daje ci radość. I wypełniaj tymi aktywnościami swoje dni. Podążaj za marzeniami, dziel się swoimi talentami z innymi, otaczaj się ludźmi, którzy cię rozumieją, wspierają, inspirują. I pamiętaj, że masz prawo po drodze zrozumieć, że jednak pragniesz czegoś innego. Doceń siebie za wysiłek włożony w przetestowanie tego, ciesz się z lepszego poznania siebie i próbuj dalej. Potraktuj życie jak plac zabaw pełen przygód, miejsc do rozwoju i zabawy. Bądź też przygotowany na trudności, one po prostu są częścią naszego losu. Są również okazjami do wzrostu i wyciągania wniosków na przyszłość. 

Twoje postrzeganie życia, siebie samego, ludzi wokół i okoliczności, które stają na twej drodze, to twój podstawowy budulec szczęścia. Myśli rodzą emocje, a to razem wzięte tworzy twój stan emocjonalny. Z pewnością dobrą praktyką do poskromienia myśli będą medytacja, joga i prowadzenie dzienniczka wdzięczności. 

Możesz też wesprzeć siebie poniższymi zaklęciami.


Jeżeli jesteś ciekawa, jak wkroczyć na ścieżkę magiczną – zapraszamy. Przygotowaliśmy specjalny pakiet 5 szkoleń w promocyjnej cenie: Podstawy Magii. Jak zacząć? [pakiet pięciu webinarów]

Podstawy Magii


Zaklęcie na przyciągnięcie radosnych ludzi

Nasze otoczenie wpływa na nas. Rodzina, znajomi, środowisko pracy – to ludzie, z którymi spędzamy dużo czasu. Warto przeanalizować, które znajomości nas uskrzydlają, a które podcinają nam skrzydła. Ważnym krokiem do szczęścia jest też zakończenie wszystkich toksycznych znajomości, czyli takich, w których dochodzi do nadużyć oraz odcięcie relacji, w których nie czujemy się bezpiecznie lub odczuwamy duży spadek energetyczny i emocjonalny po spotkaniach. 

Nie zawsze oczywiście możemy definitywnie pozbyć się z otoczenia negatywnych ludzi. Dlatego warto mieć w życiu więcej tych pozytywnych, wzmacniających nas osób. W ich zaproszeniu pomoże ci to zaklęcie. Pozostań otwarty i uważny na nowe znajomości, żadna magia nie pomoże, jeśli zamkniesz się na ludzi i nie przyjmiesz ich na swej drodze.

Potrzebujesz:

 • cykorię,
 • arcydzięgiel,
 • bazylię,
 • magnetyt,
 • fioletową świecę,
 • naczynie ognioodporne.

Sproszkuj razem cykorię, arcydzięgiel i bazylię. W naczyniu postaw fioletową świecę, wokół jej podstawy rozsyp przygotowany proszek z ziół. Posyp również z góry świecę, tak by zioła podczas spalania zmieszały się z woskiem. Magnetyt to kamień bardzo silnie przyciągający to, czego pragniemy. Dlatego weź go do lewej ręki i bądź bardzo konkretny w określeniu tego, czego pragniesz. Zamknij oczy i wyobraź sobie siebie, jako świetlistą istotę odpychającą ciemność. Wyobraź sobie, że jesteś magnesem na zabawnych, inteligentnych, radosnych, kreatywnych, inspirujących ludzi. Pomyśl o pasujących do tego opisu ludziach, których już znasz. Zastanów się, jak możesz jeszcze bardziej zaprosić ich do swojego życia. Otwórz się na pomysły, gdzie możesz nawiązać takie nowe znajomości. Pozostań w tym wyobrażeniu, w tej energii aż twoja świeca pokryje pył z proszku. Teraz możesz ruszyć na poszukiwania wspaniałych ludzi, kierując się swoją intuicją. Noś przy sobie magnetyt i pamiętaj o swojej intencji. Otwórz się, a nowe nadejdzie!

Zaklęcie ruchu radości

Wypisz listę aktywności, które sprawiają ci radość. Zastanów się, co jeszcze może wypełniać cię spokojem lub błogostanem. Tak naprawdę każda codzienna czynność wykonana w uważności i z odpowiednią intencją, może mieć taką moc. Parzenie herbaty, picie kawy, przygotowywanie posiłków, branie prysznica, wyjście na spacer. Dla czarownic również wykonywanie magicznych czynności typu zbieranie ziół, oczyszczanie kamieni, palenie kadzidła może mieć taki sam pozytywny wpływ. Naszą intencją może być oczyszczenie podczas sprzątania czy brania prysznica. Możemy wejść w stan pełnej uważności przy sporządzaniu ziołowego naparu i jego wypiciu; uciszyć rozpędzone myśli i znaleźć się w chwili obecnej, która jest kluczem do odczuwania szczęścia.

Ruch to kolejny sposób pozwalający odczuć wewnętrzne szczęście. Wyzwala w nas endorfiny, hormony szczęścia, poprawia krążenie krwi, relaksuje mięśnie i uspokaja umysł. Możemy połączyć go z magią, a nudne ćwiczenia zastąpić magicznym rytuałem tanecznym! Badania wykazują, że taniec poprawia nawet funkcjonowanie mózgu, więc do roboty.

Włącz swoją ulubioną muzykę taneczną. Jeśli jeszcze nie masz specjalnej listy, to idealny moment na jej przygotowanie. Możesz popytać znajomych o ich ulubione, skoczne kawałki. Włącz ją tak głośno jak pozwalają ci na to warunki mieszkaniowe i oddaj się dźwiękom muzyki. Pozwól sobie popłynąć w tańcu, poruszać się wszystkimi częściami ciała i w różnych kierunkach. Odstaw na bok wewnętrznego krytyka, który być może zechce cię osądzać lub wyśmiewać. To twój czas! Twoje ciało uwielbia ruch, nawet jeśli ty jeszcze o tym nie wiesz. Puść też swój umysł, dostrój się do muzyki, wczuj się w ciało i zapomnij o troskach. Zbierz pozytywną energię, którą wykorzystasz w drugiej części rytuału, do magicznego zaklęcia.

Potrzebujesz:

 • Szanta zwyczajna (gojnik),
 • płatki piwonii,
 • pieprz cayanee,
 • srebro,
 • awenturyn,
 • duża miska świeżo zebranej gleby.

Zaklęcie najlepiej wykonać podczas pełni księżyca.

Po naładowaniu się pozytywną energią od tańca nie wyłączaj muzyki i przejdź do zaklęcia. W misce zmieszaj ziemię z płatkami piwonii, pieprzem cayanee i gojnikiem. Do prawej ręki weź srebro, a do lewej ręki weź awenturyn. Włóż dłonie w ziemię i przytrzymaj je tam chwilę. Następnie wypuść z dłoni srebro i awenturyn i zbieraj garściami ziemię, przesypując ją przez palce z powrotem do miski. Obserwuj swój oddech, odczekaj aż wróci do normy po energicznym tańcu. Teraz możesz wyjąć dłonie, umieścić je nad miską, zamknąć oczy i powiedzieć zaklęcie:

Deszcz na ziemi,

Ziemia na moich dłoniach.

Mogę wytrzymać, gdy ścigają mnie burze,

Słońce ugania się za deszczem,

A chmury gonią za słońcem,

Goni mnie radość,

A ja już nie uciekam.

Na koniec nie zapomnij wydobyć srebro i awenturyn z ziemi oraz dokładnie umyć dłonie.


Awenturyn, jak i wiele innych minerałów przydatnych w magicznych rytuałach, można kupić w naszym sklepie

awenturyn

źródło: MAURO CATEB/Flickr


Zaklęcie otwarcia oczu na radość

Jak już wspomniałam, wszystko zależy od naszego postrzegania rzeczywistości. Niestety wieloletnie nawyki myślowe mogą być trudne do zmiany ot tak. Z pomocą może przyjść to zaklęcie. Ułatwi ci porzucenie niewspierających cię przekonań, otworzy umysł na nowy, bardziej optymistyczny sposób myślenia i pomoże dostrzec blokady, które uniemożliwiają ci odczuwanie radości.

Potrzebujesz:

 • olejek cytronelowy,
 • goździki,
 • skórkę pomarańczy lub cytryny,
 • perłę lub kamień księżycowy (do kupienia w naszym sklepie),
 • cytryn (duży wybór w naszym sklepie),
 • małą miseczkę z wodą,
 • gąbkę,
 • niebieską świecę.

Wykąp świecę w oleju i odłóż na bok. Rozetrzyj razem goździki i skórkę cytryny lub pomarańczy aż do uzyskania proszku. Następnie wsyp go do miski z wodą. Mieszając skup się na wszystkim, za co jesteś w życiu wdzięczna, na tym, co czyni cię szczęśliwą. Kolejny krok to włożenie gąbki do wody i poczekanie aż nasiąknie płynem. Teraz możesz zapalić świecę i umieścić ją w pobliżu, na podstawce, by stała na wysokości poziomu wody. Znajdź bezpieczne i komfortowe miejsce dla siebie, byś mogła się położyć. Połóż perłę i cytryn na klatce piersiowej, a wilgotną, ale odciśniętą z wody gąbkę na czole. Oddychaj naturalnie, spokojnie, koncentrując się na spokoju.

Gdy już odczujesz głęboki spokój, skup się na przekonaniach na swój temat, myślach i uczuciach, które mogą przeszkadzać ci na drodze do poczucia szczęścia. Wszystko, co w tej chwili wyda ci się ważne, może przejść ci przez myśl. Badaj te przekonania i myśli, jednocześnie zachowując neutralność, spokój. Przełam te przekonania i myśli! Czy za 60 lat to będzie miało w ogóle jakieś znaczenie dla ciebie? Czy naprawdę tego chcesz? Co znajdujesz pozytywnego w sobie i swoim życiu, co jest przeciwne do tego przekonania lub myśli? Gdy przestaniesz wierzyć w to, co opowiada ci twój umysł, przestaną mieć nad tobą władze fałszywe przekonania. Skup się z powrotem na oddechu, poczuj chłód na czole i pomyśl o wszystkich pozytywnych aspektach w życiu, które dają ci radość. To je należy wzmacniać swoją uwagą i energią, a nie negatywne przekonania. W najbliższych dniach, gdy poczujesz, że wracają twoje negatywne myśli i przekonania, przypomnij sobie uczucie chłodu na czole i skup się na tym, co dobre. Opanuj swój umysł, zamiast poddawać się jego pułapkom.

Szczęście dla każdego oznacza coś innego. Jedni są szczęśliwi zakładając rodzinę lub zostając artystami, niektórzy wolą podróżować po świecie, a jeszcze inna grupa ludzi preferuje robić coś dobrego dla innych lub środowiska. Nikt za ciebie nie odgadnie, co czyni cię szczęśliwym. Otwórz się na odpowiedzi, które są w tobie. Podążaj za tym, co sprawia ci radość. I idź przez życie, jakby było najlepszą przygodą, jaka mogła cię spotkać. 

Może cię również zainteresować artykuł: Magia w 60 sekund: 15 szybkich i łatwych magicznych zaklęć

Arunika

Źródła:

thetravelingwitch.com/blog/4-terrific-spells-for-bringing-happiness-into-your-life

emocje.pro/uzaleznienie-nalogowe-poszukiwanie-szczescia/

blizejsukcesu.pl/artykuly/rozwoj-osobisty-osiaganie-celow/w-poszukiwaniu-szczescia/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram