4 cykle rozwoju człowieka, czyli o 4 porach roku naszego życia (i wibracjach, jakie nimi rządzą!)

cykle rozwoju człowieka

Czy znasz swoje cykle w numerologii? Każdy człowiek ma 4 okresy rozwoju, czyli cykle – dla ułatwienia nazywane są porami roku: wiosną życia, latem życia, jesienią i zimą. Gdyby porównać cykle do lat osobistych i numerologicznych, okazałoby się, że cykl i jego wibracja szczytowa to PLAN OGÓLNY na dłuższy okres czasu, a lata osobiste i numerologiczne – plan szczegółowy dotyczący planu ogólnego. Główny plan zawiera lekcje, które należy odbyć w określonym przedziale czasu.

Cykle rozwoju człowieka mają duży wpływ na nasze życie, a okres przechodni z jednego cyklu do drugiego z pewnością nie przejdzie obok ciebie niezauważenie. ZAWSZE pozostawia po sobie zamknięcie rozdziału, a więc spektakularne zmiany. Powiew zmian zaczniesz odczuwać już na dwa lata przed rozpoczęciem kolejnego cyklu. Jest to okres przejściowy, który wyrównuje energetykę między skrajnymi cyklami.

Kiedy rozpoczynają się kolejne etapy twojego życia?

Jak sprawdzić, w jakiej wibracji będzie rozbrzmiewać dany cykl?

Szczyty to kluczowe wibracje, które reprezentują cztery główne cykle życia (patrz – tabela). To pewnego rodzaju mapa doświadczeń do zebrania w tej inkarnacji.

Pierwszy szczyt: dana wibracja rozwija ciebie jako postać tej inkarnacji. Rozwija się ego, możemy zdefiniować poczucie siebie samego. To wiosna życia, a przekonania, które nabywamy w tym okresie, zostają z nami do końca życia.

Drugi szczyt: to lato życia. Energia tego szczytu wpływa na nasze relacje z członkami rodziny i sposób w jaki realizujemy się w społeczeństwie. Szczyt ten wskazuje na najbardziej produktywny okres życia i przygotowuje nas na następny – na zebranie plonów.

Trzeci szczyt: wiek średni, jesień życia. Dojrzewamy i zbieramy plony tego, co zasialiśmy dotychczas. To może być niezwykle produktywny okres, zupełnie inne podejście do życia i doświadczania. To również okres poszerzania swojej świadomości.

Czwarty szczyt: to cykl zimowy. Obejmuje głębsze spełnienie, gdyż z reguły jesteśmy otwarci, elastyczni i świadomi. To integracyjny czas życia, przynosi nagrody i możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej podczas dotychczasowego życia.

Oto podstawowa formuła znajdowania numerów szczytowych danych cykli:

Pierwszy szczyt = miesiąc urodzenia + dzień urodzenia

Drugi szczyt = dzień urodzenia + rok urodzenia

Trzeci szczyt = numer pierwszego szczytu + numer drugiego szczytu

Czwarty szczyt = miesiąc urodzenia + rok urodzenia

Czyli: osoba urodzona 12 lutego 2000 roku będzie mieć:

Pierwszy szczyt w wibracji = 2 + 12 = 14 / 1 + 4 = 5

Drugi szczyt w wibracji = 12 + 2000 = 2012 / 2 + 0 + 1 + 2 = 5

Trzeci szczyt w wibracji = 5 + 5 = 10 / 1 + 0 = 1

Czwarty szczyt wibracji = 2 + 2000 = 2002 / 2 + 0 + 0 + 2 = 4


Akademia Ducha i numerolog Agnieszka Skrzypczuk zapraszają na webinar: Wibracje Nowego Roku Numerologicznego


Koniecznie sprawdź swoje szczytowe wibracje w danych cyklach!

Wibracja liczby 1

Rozwijanie niezależności, samodzielności i indywidualności. Aby poczuć się spełnionym, musisz osiągnąć mistrzostwo w byciu osobą niezależną. Musisz umieć wyrażać swoją indywidualność poprzez kultywowanie oryginalnych pomysłów, przewodzenie innym, osiąganie sukcesów.

 • 1 w pierwszym cyklu: Wszystko to, co przytrafia ci się w życiu, jest celowe i ma pewną misję. Przyjmuj to z pokorą! Ludzie i sytuacje, jaki ci się przytrafiają, są twoimi nauczycielami.
 • 1 w drugim i trzecim cyklu: Czujesz, że czas zostać inspirującym przywódcą. To moment na rozwijanie siebie jako osobę skuteczną i efektywną, a przede wszystkim samowystarczalną i niezależną.
 • 1 w czwartym cyklu: przesz do przodu. Nie wyobrażasz sobie, aby się wycofać, nie wyobrażasz też sobie, że mógłbyś zwolnić. Czekają na ciebie zmiany i wyzwania, które mogą prowadzić do ciekawych osiągnięć.

Wibracja liczby 2

Współpraca, dzielenie się, szacunek, relacje partnerskie i harmonijne związki, bez poświęcania się. Cierpliwość, równowaga, uczciwość, wysiłek grupowy, małżeństwo, rodzicielstwo. Liczba 2 sprawia, że skupiamy się na współpracy.

 • 2 w pierwszym cyklu: przynosi wrażliwe dzieciństwo. Pierwszy cykl to odkrywanie swojej emocjonalności i przeciążenie uczuciami, których nie rozumiemy. W tym czasie przede wszystkim budujesz więź z matką.
 • 2 w drugim lub trzecim cyklu: poznasz smak pracy, która daje efekty tylko przy współpracy. “Ja” zamieniamy w “My”. Szukasz harmonii i próbujesz zrównoważyć potrzebę współdziałania z potrzebami własnymi.
 • 2 w czwartym cyklu: To okazja do kultywowania harmonii. Aby czuć satysfakcję z życia musisz znaleźć balans. Przyda ci się cierpliwość, takt, kultura osobista i znajomość własnej emocjonalności. Możesz być na emeryturze lub być czynny zawodowo – ważne jest, żebyś dążył do harmonii.

Wibracja liczby 3

Zagłębienie się w swoje emocje, szukanie sposobu na wyrażanie siebie. Czas na bliskie poznanie swojego życia wewnętrznego, identyfikację i radzenie sobie z emocjami w sposób kreatywny. Wibracja liczby 3 każe kopać głęboko, aż do źródła problemu, a potem przepracować go. Pora nauczyć się komunikować o swoich emocjach i potrzebach. Podróże, zajęcia towarzyskie, przyjaźń i rozrywka. Długoterminowe plany stworzone na etapie wibracji liczby 3 mogą nie zostać zrealizowane tak, jak je zaplanowałeś.

 • 3 w pierwszym cyklu: przed tobą wiele wyzwań. Na wczesnym etapie życia możesz ich nie zauważać lub nie mieć potrzeby interesowania się nimi, natomiast one będą się pojawiać i jest szansa, że pod koniec cyklu zaczniesz je wyłapywać i robić z nich pożytek. Pojawia się tendencja do rozpraszania energii lub skupianie się na rzeczach mało istotnych.
 • 3 w drugim lub trzecim cyklu: energia liczby 3 dotyczy dobrych przyjaciół, szczęśliwych relacji, radości, wdzięczności, przyjemności życia i twórczego wyrażania siebie. Twoje życie wygląda tak dobrze jak umiejętność wyrażania potrzeb i komunikowania się w sprawie obowiązków.
 • 3 w czwartym cyklu: podróże i wzmożona aktywność towarzyska. Jesteś na takim etapie życia, że nie martwisz się już o finanse. To może być czas wygodny, kreatywny i wesoły. Jeśli tylko zapanujesz nad swoją samodyscypliną.

Wibracja liczby 4

Budowania swojego życia na solidnych, stabilnych fundamentach. Budowa domu, kupowanie rzeczy, które zostaną z nami na dłużej. Koncentrowanie się na karierze i rodzinie. Organizacja, konfigurowanie sprawdzonych systemów działania, cierpliwość, ciężka praca, wytrzymałość. Praktyczne i realistyczne podejście do życia. Zaprowadzenie porządku i ładu w swoim życiu.

 • 4 w pierwszym cyklu: dzieciństwo i okres dojrzewania będzie wymagające, będzie polegało na ciężkiej pracy i przeorganizowaniu dotychczasowego stylu życia. Sytuacja ekonomiczna może być nieciekawa i wymagająca szczególnej gimnastyki. Postaw na zdobycie wykształcenia, które będzie fundamentem na dalsze cykle.
 • 4 w drugim lub trzecim cyklu: Masz motywację i wyuczoną zdolność do pokonania konkurencji i osiągania sukcesów. Możesz napotkać ograniczenia ekonomiczne, ale one tylko umocnią twoje fundamenty życiowe i pozwolą rozwinąć się jeszcze bardziej. Bierz byka za rogi!
 • 4 w czwartym cyklu: Nie będziesz miał ochoty zwalniać, a energia liczby 3 wcale ci tego nie ułatwi. 4 nie jest spokojną wibracją, więc nie w głowie jej emerytura czy urlop. Ważne jest, aby wykonywać pracę z poczuciem spełnienia i radością. Liczy się twój wysiłek. To co włożysz – czyli praca, którą popełnisz – to wyciągniesz.

Wibracja liczby 5

Zmiany, niepewność, nagłe zwroty akcji. Czujesz, że otacza cię żywa, nieokiełznana energia i trudno jest ci ustalić, w jakim kierunku może zmierzać. To czas na rozluźnienie wzorców ograniczeń, które zostały ustalone w przeszłości. W wibracji liczby 5 chodzi o rozwijanie nowego poczucia wolności, wyzwolenia i przygody. I o to, aby dobrze się czuć w tej karuzeli. Bo czekają cię ciągłe zmiany: od kariery, przez decyzje biznesowe i życiowe, duchowość, związki, małżeństwa, zdrowie, a na rozwodach kończąc.

 • 5 w pierwszym cyklu: może to być trudny okres, bo ciężko ci w nieświadomym etapie życia osiągnąć elastyczność i balans na fundamencie nierównowagi. Możesz doznawać częstych zmian miejsca zamieszkania czy szkoły i przyjaciół.
 • 5 w drugim lub trzecim cyklu: wibracja 5 wspomaga zdolność do postępu i osiągania sukcesów w szybko zmieniającym się środowisku. Musisz posiąść zdolność adaptacji, aby osiągnąć znaczący postęp. Pragniesz wolności, podróży i przygody.
 • 5 w czwartym cyklu: Tempo życia wcale nie zwalnia. Wprost przeciwnie – ma się wrażenie, że zaczyna biec coraz szybciej i szybciej. Zmiany i różnorodność w dalszym ciągu są głównym wyznacznikiem twojego życia. Na ostatnim etapie życia energia liczby 5 niesie za sobą wolność od nadrzędnych zmartwień finansowych lub domowych. Czekają cię podróże i przygoda pełne zmian i chaosu.

Polecamy książkę: Numerologia. Interpretacje numerologiczne


Wibracja liczby 6

Miłość, obowiązek, odpowiedzialność, rodzina, wychowywanie, miłość, opieka nad innymi i pomoc w realizacji ich planów. Możesz doświadczyć trudnych lekcji na temat dawania i nieotrzymywania w zamian. Ten brak równowagi może być dla ciebie bolesny. Musisz osiągnąć równowagę w sobie i swojej rodzinie. Możesz poświęcać się dzieciom i małżeństwu, albo rodzinnej firmie. Poczujesz przytłoczenie odpowiedzialnością i będziesz chciał to uczucie koniecznie z siebie zdjąć.

 • 6 w pierwszym cyklu: od małego weźmiesz na siebie wiele obowiązków związanych z domem i rodziną. Możesz czuć się pod presją, a rodzina lub wczesne małżeństwo z przyjemnością oddadzą ci większość zobowiązań.
 • 6 w drugim lub trzecim cyklu: będziesz odnosić wielkie osiągnięcia, biorąc na siebie coraz większą odpowiedzialność. Dom i rodzina mają pierwszeństwo przed biznesem albo płynnie i bezkonfliktowo łączysz te dwie sfery. Inwestujesz w rodzinę, zamiast w siebie.
 • 6 w czwartym cyklu: rodzina, przyjaciele i poczucie bezpieczeństwa. Jest to etap, na którym oddanie jest niezbędne dla wrodzonego poczucia dobrobytu i celu na świecie.

Wibracja liczby 7

Nauka, odkrywanie swojego wewnętrznego świata poprzez studia, badania, intensywną introspekcję i rozwój duszy. Samotność, rozwijanie swojej życiowej specjalizacji, którą obierzesz. Zdobywanie wiedzy, a co za tym idzie, skoki w świadomości. Podczas szczytu w wibracji 7 zostaniesz wciągnięty do własnego wnętrza, staniesz się trochę samotnikiem.

 • 7 w pierwszym cyklu: poczucie samotności i brak zrozumienia siebie samego, co wymaga zanurkowania do własnego wnętrza. Spodziewaj się dramatycznych doświadczeń życiowych, które staną się punktem odniesienia i narzędziem w kolejnych etapach podróży przez inkarnację. To może być chaotyczny i trudny czas dla ciebie ze względu na nierozwiniętą samoświadomość.
 • 7 w drugim i trzecim cyklu: jeśli zechcesz, twoja praca będzie przez ciebie udoskonalona tak bardzo, że stanie się dziełem. Niestety, wrażenie postępu podczas tego cyklu może być okrutnie powolne. W tym czasie rozwiniesz się wewnętrznie i duchowo, ale to nie odbije się na twoich finansach.
 • 7 w czwartym cyklu: Rozwój duchowy pójdzie zdecydowanym krokiem do przodu. Poczujesz, że chcesz uczyć innych tego, co sam już wiesz. Znajdź czas na naukę, rozwój, kontemplację oraz na znalezienie podobnie myślących dusz, z którymi można by dzielić się pomysłami.

Wibracja liczby 8

Pieniądze, biznes, autorytet, sukces, etyka, władza osobista i dostatek. Możliwość objęcia i zdefiniowania osobistych relacji z władzą, pieniędzmi i osiągnięciami. Koncentracja na odpowiedzialności, wydajności, władzy, przywództwie i zarządzaniu finansami.

 • 8 w pierwszym cyklu: Zaangażujesz się w działalność biznesową lub komercyjną w bardzo młodym wieku. Już jako dziecko zdobywasz pieniądze dzięki swoim ciekawym pomysłom. Zapewne napotkasz ograniczenia na swojej drodze do przedsiębiorczości, jeśli się przyłożysz, zaprocentuje to w przyszłości.
 • 8 w drugim lub trzecim cyklu: Odnajdujesz się na poziomie kierownictwa i to tam czujesz się najlepiej, do tego dążysz. Jesteś zdeterminowany by skupić się na swoich ambicjach i osiągnięciu finansowego sukcesu, władzy i autorytetu.
 • 8 w czwartym cyklu: rozwój i kulminacja dotychczasowych stresów, bogactwa i władzy. To dobry moment na to, aby zrobić pożytek z tego, co zostało zdobyte do tej pory – aby pomóc innym. Jeśli czujesz wdzięczność i obfitość, całe bogactwo jeszcze zdąży do ciebie wrócić.

Wibracja liczby 9

Humanitaryzm, współczucie, miłość, etyka, tolerancja, inspiracja, miłość i mądrość. Sztuka dawania i otrzymywania. Kryzys emocjonalny, łączący się z porzuceniem spraw, osób i sytuacji, które nie służą wyższemu celowi w danej inkarnacji. Nie będzie to historia łatwa, uzdrowienie może być trudne, męczące i bolesne.

 • 9 w pierwszym cyklu: wpływ tej wibracji na początku życia może być ledwie zauważalny, bo nie mamy jeszcze możliwości ani szansy wypracować cech, jakie wypracowywać będzie wibracja liczby 9. Możesz być dzieckiem, które broni inne dzieci, staje murem za słabszymi, upośledzonymi i odrzuconymi.
 • 9 w drugim i trzecim cyklu: czas przygotować pod wyrażanie humanitarnych poglądów. Organizowanie akcji politycznych, społecznych, przez internet, wolontariat, lub zatrudnienie się w służbie bliźniemu. Celem jest spowodowanie pozytywnych zmian na świecie oraz promowanie tolerancji i współczucia.
 • 9 w czwartym cyklu: praca charytatywna, która jest jednocześnie rozwojem i spełnieniem. Jeśli dobrze stoisz finansowo, możesz zostać pociągnięty do wykorzystania swoich aktywów do finansowania programów wsparcia, w które wierzysz.

Liczby mistrzowskie

Wibracje liczb mistrzowskich wzmacniają energię pojedynczej liczby. Jeśli więc jesteś 11, doświadczasz wzmocnionej energetycznie liczby 2, jeśli 22 – 4, w przypadku 33, jest to liczba 6.

Jak odczuwasz energię w obecnym cyklu, w którym się znajdujesz? Czy poprzedni cykl był dla ciebie zaskoczeniem?

Może cię również zainteresować artykuł: Prognoza “pogody” na rok numerologiczny 2021. Sprawdź, co ci przyniesie

Nadine Lu


Źródła:
numerology.center/pinnacle_cycles.php
feliciabender.com/pinnacles-and-challenge-numbers/
worldnumerology.com/Do-Reading-numerology-6.html
affinitynumerology.com/numerology-tools/numerology-pinnacles-calculator.php
numerology-free.com/numerology-pinnacles.html
lynsreadings.com/pinnacles-and-challenges
numerology.center/challenges.php

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Jedna myśl nt. „4 cykle rozwoju człowieka, czyli o 4 porach roku naszego życia (i wibracjach, jakie nimi rządzą!)

 1. Klaudia

  Witam, czy te wszystkie cykle oraz wyzwania to jest jakas wyrocznia, mozna to jakos przeskoczyc, lub wszystko przerobic wczesniej? jak sie to ma do reszty numerologii, moze jest jakas roznica jesli sie np numerologiczna 1 a 11??
  Co w przypadku osob ktore juz sa swiadome Wszystkiego?
  Namaste

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram