4 niezwykłe minerały wspomagające delikatne dusze

delikatne dusze

Empatia jest pięknym darem – pozwala odczuwać emocje, energie, czasem ból fizyczny innych. Ponadto osoby skrywające tą niezwykłą zdolność posiadają nieskazitelnie czyste serca i wysoce rozwinięty zmysł intuicji. Jednak, bycie empatą nie zawsze jest łatwe. Mimo wielu pozytywnych przywilejów, ten zwiększony poziom wrażliwości wiąże się z przyciąganiem nieswoich energii. Jak temu zaradzić i nie dać się zwariować? Oto cztery kamienie, które mogą pomóc.

Bycie wrażliwą duszą czasem może być naprawdę trudne. Odczuwanie emocji, energii i doświadczanie tego co inni, sprawia, że empaci przyciągają do siebie ludzi. Potrafią zrobić wiele dobrego dla całego świata i osób będących w pobliżu. Jeśli zastanawiasz się, jakie cechy wyróżniają spośród społeczeństwa delikatne dusze, lub sam podejrzewasz, że możesz taką posiadać, zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym uzyskasz więcej informacji:

Jesteś delikatną duszą? 9 cech, które posiadają dusze bardzo wrażliwe

Jednak mimo wielu zalet, wyzwaniem dla empatów jest nauczyć się rozróżniać, które emocje i energie należą do nich, a które do ludzi wokół. Ponadto pomagając i dzieląc się sobą porzucają znaczną część swojej energii. Podczas takich nieświadomych działań, ciało, jak i umysł osłabiają się. Delikatne dusze w tym czasie mogą być przytłoczone, zestresowane, zmęczone i może im nie wystarczyć chęci do jakiegokolwiek działania. Osoby takie powinny być świadome otaczających negatywnych energii. Dlatego ochrona jest kluczowa dla empatów, aby móc uniknąć tych przykrych doświadczeń. Pomocne może być również posiadanie umiejętności i narzędzi do uwalniania emocji i energii, jak i te do ochrony.


Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają na szkolenie on-line (webinar): Profesjonalne szkolenie dla EMPATÓW!

szkolenie dla Empatów


Potężne kryształy idealne dla wrażliwych dusz

Empaci mogą zapewnić sobie schronienie i oczyścić się z negatywnych energii dzięki tym czterem potężnym kamieniom. Zapewniają one nie tylko ochronę, są dodatkowo wspaniałym wsparciem dla wrażliwych dusz i empatów.

Sugilit

No machine-readable author provided. Kluka assumed (based on copyright claims). [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]

Sugilit jest minerałem pochodzącym z gromady krzemianów. Należy do grupy minerałów wyjątkowo rzadkich. Może przybierać różne odcienie fioletu, a niektóre okazy zawierają dodatkowo plamy szarości, bieli i czerni. Obecność żelaza, litu i manganu daje kamieniowi niezwykłą moc uspokajania, równoważenia i uziemiania. Sugilit jest idealnym rozwiązaniem dla wrażliwych dusz, które muszą się osłaniać i uzdrawiać. Minerał ten jest darem dla empatów ze względu na zdolności ochrony, przebudzenia i oczyszczenia. Kamień tworzy dla posiadacza niewidzialną tarcze. Jego zdolności chronią przed negatywną energią, złymi emocjami, a nawet przed niższymi żywiącymi się energią bytami. Ponadto blokuje ataki psychiczne oraz uniemożliwia podłączenie się niekorzystnych jednostek.

Sugilit swoją fioletową aurą oczyszczenia rozprasza negatywne energie, a nawet karmę, która może mieć wpływ na codzienność i życie. Niezależnie od tego czy pochodzi ona od innych czy od wrażliwej duszy. Dodatkowo pobudza w nas duchową energię, działa pozytywnie na wyższe czakry i utrzymuje intuicje na najwyższym poziomie. Pozwala to na poruszanie się wśród ludzi i sytuacji unikając niekorzystnych spotkań oraz okoliczności. Wszystkie właściwości jakie posiada sugilit są nieocenioną pomocą dla empatów, ochrania, ułatwia on uświadomienie własnej energii, pomaga w wykrywaniu negatywnych czynników zewnętrznych, pobudza duchową energię oraz utrzymuje intuicje w skupieniu.

Lapis lazuli

Źródło: flickr.com

Lapis lazuli jest skałą metamorficzną, której głównym składnikiem jest lazuryt, minerał z gromady krzemianów. Jest przepięknym niebieskim kamieniem, docenionym już w starożytności za najkorzystniejsze działanie dla ludzkości. Dzięki swoim właściwościom może rozszerzyć świadomość, dostroić do wyższych poziomów. Stanie się idealnym towarzyszem, ponieważ pomaga w duchowym rozwoju i jest wysoce ochronnym kamieniem, który uszczelnia, naprawia i wzmacnia pole auryczne. Ponadto oczyszcza aurę ze wszelkich negatywności, które mogą być pozyskane od innych ludzi przebywających w otoczeniu. Może również pomóc odpowiednio reagować i przetwarzać zdobyte informacje wysyłane przez ludzi, potrzebujących wsparcia. Na takie właśnie ataki często narażeni są empaci.

Lapis lazuli blokuje również niższe wpływy energetyczne, jak i uzupełnia wyczerpaną już energie. Potrafi również wzmocnić i pobudzić, przez co staje się najlepiej zabezpieczającym i konserwującym siły kamieniem. Minerał ten jest doskonałym wyborem dla osób, które potrzebują ustalić granice, odbudować swoja aurę i odepchnąć niechciane energię ze swojego życia.

Lapis lazuli w formie pięknej biżuterii można kupić w sklepie Akademii Ducha

Fluoryt tęczowy

Źródło: flickr.com

Fluoryt jest jednym z najpopularniejszych kamieni na świecie. Występuje w ogromnej palecie barw – białym, fioletowym, niebieskim, czerwonym, żółtym, czarnym, czerwonym jak i różowym. Zdarza, że wszystkie kolory tęczy znajdują się w jednym minerale, stąd nazwa fluoryt tęczowy. Kamień ten, jest wielozadaniową potęgą, która jest w stanie pomóc delikatniej duszy na wszystkich poziomach. Naturalny kamień przybiera kształt sześcianu lub ośmiościanu. Kolory i geometria odgrywają ogromną rolę w energii jaką posiada fluoryt. Tęczowa kostka potrafi zrównoważyć wiele czakr, pomaga w organizacji energii oraz ochrania. Dodatkowo utrzymuje sumienie w czystości, kieruje w wielu sprawach jak i podtrzymuje myśli w przyziemnym świecie. Korzystanie z kamienia, którym jest fluoryt otwiera wszystkie czakry, pomaga dostosować się do wyższych wymiarów świadomości, zwiększa zdolności intuicyjne i rozjaśnia umysł, dzięki czemu zyskamy przejrzystość myśli i zmysłów.

Fluoryt tęczowy jest nieocenioną pomocą dla empatów. Ma głęboki efekt oczyszczający, pozbawia bałaganu umysłowego, wspomoże w zrozumieniu i przetworzeniu informacji duchowych, które tak często otrzymują delikatne dusze. Fluoryt ma wiele do zaoferowania, nie tylko dla duszy i umysłu ale również dla ciała. Posiada on zdolności uzdrawiania fizycznego, ponieważ oczyszcza i eliminuje to, co może mieć negatywne działanie na ciało. Z tego powodu staje się leczniczym wsparciem podczas przeziębienia, infekcji czy grypy. Wszystko to, co do zaoferowania ma fluoryt z pewnością przyda się podczas zmagań z codziennością. Usunie blokady, ustabilizuje uczucia i przywróci równowagę.

Lepidolit

Rob Lavinsky, iRocks.com – CC-BY-SA-3.0 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Lepidolit jest rzadkim minerałem należącym do gromady krzemianów. Jest rozpowszechniony tylko w niektórych obszarach na Niebieskiej Planecie. Zawarty w nim lit w zdumiewających ilościach, emituje uspokajającą energię, która zmniejsza poziom stresu. Najczęściej przybiera odcień różowego, lawendowego lub purpurowego. Kamień ten świetnie nadaje się dla ludzi z wrażliwą duszą, ponieważ pomaga w radzeniu sobie ze stresem, strachem, niepokojem i negatywnymi emocjami. Ponadto wspomaga proces regeneracji i odpoczynku, działa jak kojący balsam na zmartwienia, złość czy inne niekorzystne stany emocjonalne. Filtruje i reguluje zewnętrzne uczucia, energie, które dopływają z przeróżnych stron. Jak również, wzmacnia ciało emocjonalne i wyznacza teren własnej przestrzeni. Zamyka drzwi, nie pozwalając dostać się negatywnym odczuciom.

Lepidolit dodatkowo oczyszcza czakry główne i drugorzędne, otwiera zablokowane punkty energetyczne lub jakiekolwiek inne formy blokad. Empatycy są narażeni na ogromne ilości uczuć i energii, które ich otaczają, dlatego lepidolit staje się idealnym antidotum na takie dolegliwości.

Bycie empatą zaskakuje. Posiadanie czystego serca nie zawsze wychodzi na dobre, dlatego możesz wspomóc się którymś z tych czterech kamieni, aby uniknąć przykrych doświadczeń, zmęczenia lub nadmiernego stresu. Nie musisz zamykać się na świat i przestać pomagać ludziom w potrzebie. Z pomocą tych minerałów w dalszym ciągu możesz czynić dobro. Z tą różnicą, że nie stracisz swojej energii i nie dopuścisz do siebie niekorzystnych doświadczeń.

Aniela Frank

 

Źródła:
adriennegoff.com/2016/05/09/four-crystals-for-empaths-and-sensitive-souls/
consciousreminder.com/2016/12/04/four-crystals-empaths-sensitive-souls/
dailypositiveinfo.com/4-crystals-every-empaths-need-to-have-in-his-collection/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram