✨🌟 LITHA 2022 🌟✨ Pierwszy dzień Lata

Właśnie powitaliśmy pierwszy dzień Lata! Najdłuższy dzień w roku zarazem oznacza pierwszy moment Słońca w Raku, a Rak podopieczny jest Księżycowi – mamy więc wspaniałe połączenie Solarnej, Męskiej Energii z Księżycową Kobiecością.

Czas Bliźniąt mógł zanieść naszą uwagę daleko w pola rozkojarzeń, cudownych poematów i wszystkiego co dla nas błyszczące w oko, ale teraz nadeszła pora poczuć co tam się nazbierało po drodze. Wcześniej mogliśmy podążać za beztroską i lekką frywolnością, ale kiedy Słońce świeci z domeny Raka, to uparcie będziemy odwoływać się do swoich Emocji. Obserwować, doznawać i uzdrawiać swoje delikatne wnętrze, tak bardzo zagłuszane przez wszystkie obowiązki i zajętości dnia. Nie ma co się wówczas dziwić, że ludzie (albo my sami) mogą wydawać się „schowani” i skupieni na zupełnie czymś innym – dla Raków to norma 😉 .

Słońce w Raku to inaczej miesiąc odczuwania i pożądania tego, co miękkie dla naszej Duszy. Jest to okres wzmożonej czułości i co lepsze, zdolności radzenia sobie z emocjami. Nie ma miejsca na analizowanie, tutaj najlepiej kierować się intuicją i poczuciem. To również czas na głośne wymawianie tego, jak się czuję wobec sytuacji w moim życiu. Właśnie teraz zdajemy sobie sprawę dzięki komu i czemu czuję się bezpiecznie, kochana i „jak w domu”.

Dla każdego dziecka pierwszą taką osobą jest Matka. A dzieckiem każdy kiedyś był, w końcu wszyscy na świat przyszliśmy tędy. Kiedy przyglądamy się historii naszego dzieciństwa, rozpoznajemy swój Korzeń (Imum Coeli) i w jakim obrazie rzeczywistości ukorzeniliśmy po prostu siebie. Jaka ta nasza indywidualna, wyjątkowa historia była, wiemy tylko my… bo w końcu tylko ja wiem, co ja wtedy czułam i czuję nadal. To właśnie w tej przygniecionej codziennością delikatnej, pierwotnej i ukrytej w podświadomości cząstce nas odnajdujemy kopalnię zrozumienia siebie. Każde dziecko pragnie jedynie Miłości, którą z czasem rzeczywistość w której żyjemy, dorastanie i otoczenie zakrywa naszą uwagę, odbiegamy od niej coraz dalej i… no właśnie, co dalej?

Litha to święto, w którym przywracamy Miłość sobie samym. Nie możemy (albo raczej nie powinniśmy) wymagać, że ktoś z zewnątrz będzie ciągle, jak pępowiną, dokarmiał nas opieką i czułością. Dorosłość nie jest zagrzebaniem wewnętrznego dziecka w najdalszych zakamarkach siebie – to umiejętność poradzenia sobie z nim samemu. Kiedy rozumiemy i kochamy swoje wnętrze, a jedyną osobą odpowiedzialną za własną radość uznajemy siebie, wtedy dochodzi do pełnej Wolności Człowieka. Kochając, szanując i słuchając siebie dajemy Pełny obraz dojrzałości i odpowiedzialności Emocjonalnej. Nie negując emocje, nie zagłuszając, ani nie uciekając – tylko właśnie tędy.

Nie sposób omówić rozpoczęcie Sezonu Raka nie wspominając o samej Patronce Raków – Księżycu. Tego dnia sama znajduje się w Baranie, ucierając się ze Słońcem Kwadraturą. Najważniejsze pierwsze primo tego Lata to rozpoznanie czego *ja chcę* w imię czystej rywalizacji, prześcigów ego i pochopnych zachcianek, a które z tego *ja chcę* ma zaspokoić moje emocjonalne potrzeby i pomoże poukładać się od środka. Czy tej Miłości potrzebne są 2 samochody? Czy wycieczka nad morze może czekać kolejny rok? Odpowiedzmy sami sobie, szczerze i na spokojnie – bo przecież dzieci potrzebują 100% uwagi, nawet te wewnętrzne. Uwaga, bo Księżyc jest w Koniunkcji z Jowiszem – więc wołać i tupać będą naprawdę Głośno 😉 .

Powodzenia i Cudownej Celebracji!!!

Powodzenia i Cudownej Celebracji!!!
Agata Pituła
Astrologika

kontakt i zapisy na konsultacje astrologiczne:
ap.astrologika@gmail.com
m.me/109129574994742
foto znalezione na: Pinterest
https://pin.it/49mrI2m

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

YouTube
Instagram