5 niematerialnych darów, które warto sprezentować bliskim

prezenty

Czas świąt mamy już dawno za sobą, emocje związane z otwieraniem prezentów już zdążyły opaść, a portfele powoli zapełniają się wydanymi w tym okresie pieniędzmi. Wręczanie prezentów to piękna tradycja, jednak nawet najdroższy i najlepszy materialny prezent, jaki możemy ofiarować, nie przyniesie tyle radości, szczęścia i poczucia bycia kochanym, co jeden z pięciu niematerialnych darów. Sprawdź, co to za dary…

Często jesteśmy zabiegani, nie mamy czasu dla rodziny, jak również i dla siebie. Z tego powodu często tracimy z oczu małe sposobności, które możemy zrobić osobiście, aby poprawić życie ludzi wokół nas i oferować im największe dary, nie wydając na nie ani grosza. Niematerialne prezenty, dary, które nie mają fizycznej obecności i nie mogą być dotknięte, mogą tak naprawdę zmienić jakość naszego życia, i jak się okazuje, mogą być najlepszymi niespodziankami, jakie kiedykolwiek możemy komuś dać lub otrzymać, niezależnie od okazji.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak dieta wpływa na odczuwanie i intensywność lęku (i jak wybranie energii miłości wpływa na ciało)

Źródło: pixabay.com

1. Podaruj swoją uwagę

Możemy dać tak wiele zwracając uwagę na ukochane osoby wokół nas, pokazując im, że jesteśmy obecni i słuchając tego, co mają do powiedzenia, utwierdzając ich, że są ważne i szanowane. Niestety każdego dnia z powodu zbyt dużej ilości obowiązków nasi bliscy mają mniej czasu na rozmowy, a jak już dojdzie do kontaktu, to zazwyczaj możemy spotkać się tylko z bezinteresowną odpowiedzią i skinieniem głowy. Nasze myśli krążą wokół wielu tematów i spraw. Z biegiem dni przyzwyczajamy się do kontaktu z drugim człowiekiem na tak niskim poziomie, który ogranicza się do podziękowania, krótkiej nieznaczącej odpowiedzi lub przesyłania informacji, które nie są szczególnie ważne. Dlatego też pierwszym z pięciu największych prezentów, jakie możemy zaoferować osobom wokół siebie, jest nasza uwaga. W czasach, w których odwrócenie uwagi jest domyślną atrakcją, łatwo jest nam stracić z oczu ten niezwykły dar. Dar uwagi oznacza zadawanie pytań i czekanie na odpowiedzi oraz ich uważne słuchanie, a nie tylko wyczekiwanie na swoją kolej, by odpowiedzieć jednym z wyuczonych frazesów. Taka postawa wymaga od nas obecności w danej chwili, skupienia na tu i teraz, bez wędrowania umysłem w innym kierunku. Oznacza nawiązanie prawdziwego połączenia, a podarowanie komuś przestrzeni na wypowiedź i pokazanie bliskiemu, że jego słowa mają znaczenie, na długo może zmienić nasze, i oczywiście jego, życie.

2. Podaruj czas i obecność

Podarowanie swojego czasu i obecności jest jednym z najpiękniejszych i najważniejszych darów, które możemy ofiarować innym. Ważne, aby nie tylko spędzać z kimś czas fizycznie, powinniśmy być obecni w danej chwili, zamiast skupiać się na innych rzeczach w koło. W świecie, w którym brak czasu jest normą, poświęcanie go innym nie może równać się z żadną zakupioną najdroższą niespodzianką. Możemy tego dokonać w bardzo prosty sposób, traktując poważnie nasze zobowiązania. Zarezerwujmy czas dla przyjaciół i ofiarujmy te wolne chwile jedynie dla nich, znajdźmy czas na zatrzymanie się i zapytajmy sąsiada o samopoczucie, poświęćmy wieczór dla ukochanej osoby bez dostępu do świata online, aby każdy moment był pełen uwagi i rozmów.

3. Podaruj życzliwość i wiarę

Sama wiara w inną osobę i okazywanie tego słowami oraz czynami może mieć ogromne znaczenie dla naszych bliskich. Warto wspierać czyjeś pasje, hobby, marzenia, plany i cele. Zaangażujmy w nie swoją uwagę i zachęcajmy do dalszego rozwijania pasji swoich bliskich. Nie ważne, czy rzeczywiście ktoś pójdzie przez życie z danymi umiejętnościami i już zawsze pozostanie przy tych samych zainteresowaniach czy zrealizuje swoje plany, nasza wiara w innych ma wielkie znaczenie. Poświęćmy uwagę innym wokół siebie i obdarujmy ich słowami wiary, wsparcia, życzliwości i zachęty do realizacji ich zamiarów. Jest to trzeci z najwspanialszych darów, jakie możemy dać bliskim – dar wsparcia i dobroci. Dar naszej życzliwości możemy oferować na wiele sposobów, ale pamiętajmy, by robić to nie oczekując niczego w zamian. I tak sam akt takiej dobroci przyniesie nam niezwykłą wewnętrzną satysfakcje i szczęście, bo gdy innym ofiarujemy niematerialne dary, również stajemy się ich odbiorcami.


Zapraszamy do naszego sklepu, w którym znajdziecie wiele artefaktów wspierających rozwój i dobrą energię, jak: biżuterię i talizmany wysokowibracyjną, minerały, kadzidła, świece, olejki, orgonity i wiele więcej…


4. Podaruj przebaczenie i nie osądzaj

Warto przemyśleć swoje zachowania i podjąć ważną decyzję, aby uwolnić siebie i innych od bólu i złości z przeszłości za wyrządzone krzywdy. Wszyscy jesteśmy ludźmi i czasem popełniamy w życiu mniejsze lub większe błędy. Nikt nie jest idealny, warto każdego dnia o tym pamiętać. W sytuacji, w której ktoś wyrządził nam krzywdę, mamy w naszych sercach niezwykły, nienamacalny dar, który może pomóc wszystkim jednocześnie – to dar nieosądzania i wybaczenia. To niezwykły dar, tak ważny w relacjach z przyjaciółmi i rodziną, dzięki któremu my uwolnimy się z emocjonalnej pułapki, która zaprząta nasze myśli każdego dnia, a innym przyniesie spokojny sen, uwolnienie od winy i wyrzutów sumienia.

5. Podaruj komplement i dobre słowo

Piątym największym darem, jakim możemy podzielić się z innymi, jest najzwyklejszy komplement. Odpowiednie i szczere dobre słowo może mieć natychmiastowy pozytywny wpływ na odbiorcę. Nie bójmy się mówić głośno o czyichś zaletach, chwalmy bliskich za sukcesy i dokonania, wszystko to pokazuje, że są dla nas ważni, że ich widzimy, interesujemy się nimi, a to będzie tylko wzmacniać zauważone i docenione cechy. I tak zwykły komplement może przerodzić się w emocjonalne wsparcie, którego korzyści mogą przerosnąć nasze oczekiwania.

Takie niezwykłe dary mamy okazje podarować komuś nie tylko na specjalną okazję, ale również każdego dnia. Taka codzienna troska o bliskich sprawi, że zapewnimy im nie tylko wspaniałe samopoczucie, ale również magiczne, warte do zapamiętania chwile. A i my sami szybko przekonamy się, jak wiele radości wlewa się do naszego życia w wyniku tak małych działań.

Może cię również zainteresować artykuł: Lustrzana medytacja, która pomaga rozwijać miłość do siebie

Aniela Frank

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram