5 pozycji jogi twarzy dzięki, którym poczujesz natychmiastowy efekt!

Nauczyliśmy się żyć w szybkim świecie i prawie z każdej strony oczekujemy szybkich efektów. Mało komu chce się niestety trenować mięśnia zwanego “cierpliwość” i zbyt często ludzie poddają się już na samym początku drogi nie widząc pożądanych efektów.

Wykonując dobry trening fizyczny mięśnie całego ciała czują się zmęczone, ale też wzmocnione i zrelaksowane. To samo dzieje się na twarzy kiedy postanawiamy trenować ponad 57 małych mięśni!

Joga twarzy daje nam ogromną wolność – można ją praktykować w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli znasz już kilka skutecznych ruchów, 10 minutowa sekwencja świetnie dopasuje się do Twojego grafiku, przynosząc szybkie efekty.

Zanim zaczniesz…
Przede wszystkim zawsze upewnij się, że masz czyste ręce i twarz. Na samym początku własnej przygody możesz chcieć praktykować przed lustrem i obserwować co i jak robisz. Jest to bardzo praktyczne 🙂 Znajdź wygodne miejsce, usiądź wygodnie i niczego nie oczekuj od siebie. Pracuj na własnym poziomie, nawet jeśli to oznacza wykonanie mniejszej ilości powtórzeń. Wybierz olejek do twarzy i nałóż kilka kropelek równomiernie na twarzy, szyi i rękach. Pamiętaj, że ma to być przyjemne, więc jeśli któraś pozycja sprawi Ci ból to znaczy, że wykonujesz ją nieprawidłowo.

Więcej moich darmowych praktyk znajdziesz na moim kanale yt 🙂

https://www.youtube.com/channel/UCznieLThjOuPUVDOwoLz3_w/videos

A teraz zamknij wyprostuj kręgosłup, zamknij oczy i weź kilka głębokich oddechów obserwując jak powietrze podróżuje przez nos. Poczuj jak ciało się uspokaja, a umysł wycisza…

Szyja

Moją ulubioną pozycją jest rolowanie skóry szyi do góry. Unosimy delikatnie brodę do góry otwierając szyję. Pracujemy grzbietami rąk i całkiem dynamicznie na przemian rolujemy ją do góry. Po około 30 sekundach spójrz na lewą stronę i roluj prawą część szyi i po następnych 30 sekundach powtórz to samo na prawej stronie. Ostanie 30 sekund poświęć jeszcze raz na centrum szyi. Pamiętaj, aby słuchać się ciała i jeśli kark woła o zrelaksowanie – to opuść brodę na dół i po chwili konturuj jeśli Ci na to pozwoli 🙂

Technika ta wzmacnia relaksuje mięśnie szyi, ujędrnia i unosi skórę, dodatkowo aktywuje czakrę komunikacji 🙂

Wzmocnienie dolnej części twarzy

Ta bardzo prosta technika wygląda śmiesznie, ale zadziwiająca w niej moc! Genialnie wzmacnia dolną część twarzy, podbródka i całej szyi! Podnosi policzek i modeluje go! Schowaj usta do środka, tak jakbyś chciała przytulić swoje zęby. Rozciągnij delikatnie kąciki ust na boki i unieś je go góry. Możesz wykonywać ruch dynamicznie lub możesz zatrzymać się w pozycji czując jak wzmacniasz mocno mięśnie twarzy!

Mocne odżywienie i ujędrnienie

Uśmiechnij się i zaciśnij w kciuku i palcu wskazującym fałdę skóry i mięśnia. Przytrzymaj chwileczkę i przesuń się dalej kontynuując, aż do skroni. Ruch wykonujemy od środka twarzy na zewnątrz i do góry. Uśmiech pozwala dostać się głębiej w mięśnie rozluźniając napięcia i odżywiając jej zakamarki. Technika ta wspaniale odżywi i ujędrni całą skórę.

Miękkie czoło – czyste myśli

Proste, delikatne wygładzanie czoła sprawia, że myśli stają się lekkie, głowa odświeżona, a skóra spokojniejsza. Bardzo przyjemna technika polegająca na masowaniu największego mięśnia twarzy od środa na zewnątrz pracując miękkimi opuszkami palców. Możesz spróbować wykonywać ją minutę dla lepszego efektu 🙂 Pamiętaj, aby zamknąć oczy i głęboko oddychać.

Przytulenie siebie

Niby tak nie wiele, ale jak bardzo zmienia chemię organizmu i rozluźnia mięśnie całego ciała! Wystarczy na minutę przytulić się do siebie i podziękować sobie od serca za wszystko, co dobrego robisz dla siebie. Pokochaj siebie ze szczerego i otwartego serca! Powiedz do siebie, to co masz ochotę od siebie usłyszeć i zatapiaj się w fali wdzięczności!

ZAKOŃCZENIE
Aby zakończyć sekwencję, zamknij oczy i weź kilka głębokich oddechów przez nos. Poczuj, jak twój brzuch rozszerza się i kurczy podczas oddychania.

Mamy nadzieję, że ta sekwencja jogi twarzy sprawiła, że Twoje mięśnie, są dobrze wyćwiczone i zrelaksowane. Regularne wykonywanie tej rutyny wzmocni i podniesie mięśnie twarzy, zapewniając naturalnie stonowaną i zdrową skórę.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę się z jogą i chciałbyś uzyskać wsparcie, aby stała się ona codziennym nawykiem, mój 28 dniowy cykl praktyk jest świetnym miejscem na rozpoczęcie.

LINKI

https://domi.yoga/product/joga-twarzy-online-wrzesien/
https://www.instagram.com/dominikasobesto_yoga/
https://youtube.com/channel/UCznieLThjOuPUVDOwoLz3_w
Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram