6 szkodliwych uczuć o których (prawie) zapominamy po osiągnięciu wyższego poziomu świadomości

Duchowość jest podstawą niezwykłego życia. Obecnie wielu z nas próbuje odnaleźć swoją drogę duchowego przebudzenia. Podczas tej podróży możemy odkryć, że istnieje wiele emocji negatywnie wpływających na nasz styl życia, które mamy możliwość naturalnie uwolnić, gdy osiągniemy wyższy poziom świadomości.

Kiedy dorastamy stajemy się bardziej świadomi, a odczuwanie miłości, myśli, jak i nasze działania przechodzą transformację i ulegają zmianie. Ewolucja ta wynika nie tylko ze zmian celów i pragnień, ale także z energii jaką dysponujemy. Nierzadko nieświadomie bawimy się myślami i emocjami, które są toksyczne dla naszego duchowego samopoczucia. Utrzymywanie i karmienie negatywnych odczuć może nas uwięzić, uniemożliwiając tym samym dalszą drogę na ścieżce wzrostu naszej świadomości. Rozwijając się coraz lepiej rozumiemy siebie i jesteśmy w stanie odkrywać pułapki negatywnych emocji, co pozwala nam na ich uwolnienie. Oczywiście są to emocje, które z natury każdy z nas posiada, jednak gdy wzrasta nasz poziom świadomości, nie są już tak odczuwalne i nie zatruwają tak bardzo naszego życia.

Może cię również zainteresować artykuł: 8 znaków świadczących o tym, że praktykujesz materializm duchowy

Źródło: pixabay.com

Oto lista negatywnych emocji i uczuć z których mamy możliwość się uwolnić podczas podróży, przybliżając się tym samym do wewnętrznego spokoju:

1. Zazdrość

Zazdrość jest potomkiem myśli porównawczej. Patrzymy na to, co mamy i porównujemy się do innych, następnie oceniamy obie strony i wyciągamy wnioski. W momencie, gdy ktoś posiada to, czego pragniemy, łatwo jest zazdrościć, nawet jeżeli nie mamy złych intencji. Zachwyca nas sukces i bogactwo otaczających nas osób, co z kolei powoduje, że czujemy się źle. Wraz z duchowym rozwojem, nasze życie wypełnia się doświadczeniami i miłością, przestajemy zwracać uwagę na to, co posiadają inni. Otwierając się na duchowe przebudzenie rozumiemy, że nasze własne sukcesy i porażki są niezastąpione, a radość związana z powodzeniem pokazuje kruchość przedmiotów fizycznych. Przebudzony umysł pozwala podziwiać tych, którzy osiągnęli wiele, a sam z wdzięcznością podąża swoją duchową i karmiczną ścieżką.

2. Nienawiść

Gniew jest jak ogień, który szybko rozprzestrzenia się w naszej duszy. Uczucie nienawiści jest mdłe i całkowicie destrukcyjne, a jest to niestety obecnie dominujący aspekt społeczeństwa. Nic wspaniałego nie rodzi się z nienawiści i gniewu, uczucia te postrzegane są jako jednowymiarowe i nieproduktywne, więc dlaczego pozwalamy, aby te emocje zajmowały ważną przestrzeń w naszym umyśle i sercu? Duchowe przebudzenie otwiera oczy, pomaga okazywać współczucie tym, którzy źle postępują. Osoby wypełnione gniewem egzystują na niskim poziomie świadomości i tylko od nas zależy, czy i my poddamy się tak niskiej wibracji.

3. Niepewność

Niepewność jest jedną z pierwszych negatywnych emocji, które opuszczają nas po przebudzeniu duchowym. Bardzo trudno czuć się pewnie, gdy porównujemy się do innych, mamy kompleksy i czujemy się gorsi od reszty społeczeństwa. Duchowość pomaga połączyć się nam z samym Źródłem naszego stworzenia i usuwa warstwy pozostawione przez złe sny, otoczenie i zagubionych bliskich. Po osiągnięciu wyższego stanu świadomości łączymy się głęboko ze swoimi wartościami – zaczynamy doceniać i widzieć to, Kim naprawdę Jesteśmy.


W sklepie Akademii Ducha można kupić wysokowibracyjną biżuterię, wspierającą nasz rozwój i dobrą energię

sklep Akademia Ducha


4. Lęk

Lęk zazwyczaj objawia się, gdy próbujemy zbyt mocno kontrolować nasze życie. Przyszłość to wielka tajemnica, podczas gdy przeszłość to tylko historia. Duchowość pomaga nam połączyć się z prawdziwym celem, tym co jest dla nas najważniejsze. W ten sposób uwolnimy się od lęku. Nie ma potrzeby rozmyślać o tym co było, ani o tym co nadejdzie. Przyszłość jest nieunikniona, warto więc skoncentrować się na tym, co jest tu i teraz. Jest to jedyny czas jaki mamy i jedyny moment naszej osobistej oraz duchowej mocy.

5. Chciwość

Kiedy pochłania nas żądza posiadania rzeczy materialnych, łatwo zapomnieć o sprawach, które naprawdę mają znaczenie. Relacje osobiste i dobre samopoczucie są odsunięte na drugi plan, gdy robimy miejsce na poszukiwania następnych materialnych rzeczy. Nie znajdziemy na świcie przedmiotu, który przyniesie nam wewnętrzny spokój i zrozumienie. Dążąc do przebudzenia duchowego zaczynamy zwracać uwagę na zdrowie psychiczne i emocjonalne. Miłość do materialnych przedmiotów odchodzi w siną dal.

6. Pragnienie zemsty

Naturalną reakcją osób na niskich poziomach świadomości na wyrządzone im krzywdy jest pragnienie zemsty. W drodze do wewnętrznego spokoju zrozumiemy, jak toksyczne jest przyjmowanie tego rodzaju niepotrzebnej nienawiści, naturalne natomiast stanie się przebaczanie, nie takie zwykłe, ale poparte głębokim zrozumieniem praw wszechświata.

Jeżeli dążymy do przebudzenia duchowego czeka nas jeszcze wiele zmagań i pułapek. Oznacza to, że podróż ta wcale nie jest łatwa. Negatywne emocje z dnia na dzień nas nie opuszczą, gdy rozpoznamy ich szkodliwość. To wszystko jest częścią procesu naszego osobistego, jak i kolektywnego wzrostu duchowej świadomości.

Może cię również zainteresować artykuł: Na jakiej wibracji jesteś? Sprawdź, jak przejść jeszcze wyżej! TEST

Aniela Frank

Źródła:
blog.spiritualify.com/6-things-that-you-lose-when-you-awaken-spiritually/
consciouslifenews.com/6-big-things-you-lose-when-you-awaken-spiritually-and-why-you-lose-them/11106229/#
evome.co/7-things-you-lose-when-you-become-spiritually-awakened/
thespiritscience.net/2016/02/28/spiritually-awakened/
spiritualawakeningprocess.com/2017/07/losing-more-desires-and-interests-after.html

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram