7 doskonałych pokarmów wspomagających leczenie i równoważenie siedmiu czakr

Energia jest podstawą wszystkiego na tej planecie, nie można jej wytworzyć ani zniszczyć; można ją tylko przekształcić. Kiedy twoje ciało potrzebuje energii, musisz jeść. Ale czy wiesz, że możesz wybierać pokarmy, które mają określone wibracje odpowiadające poszczególnym czakrom, pomagając w ten sposób podnieść ich wibracje i je naładować?

Odżywcza energia

Czakry wirują w ciele jako „koła światła” lub centra energii, których umiejscowienie zaczyna u podstawy kręgosłupa w czakrze korzeniowej i podążają wzdłuż ciała do czakry korony u szczytu głowy, zatrzymując się w pięciu innych punktach po drodze. Kiedy czakry są otwarte i działają w pełni, czerpią świeżą energię ze zjednoczonego pola, które uzupełnia i odżywia osobiste pole energii i utrzymuje nas w zdrowiu.

Koszt niezrównoważonych czakr

Każda czakra rządzi inną częścią ciała i różnymi obszarami życia, więc jeśli energia danej czakry nie będzie zrównoważona, części ciała i obszary życia z nią związane również będą niezrównoważone. Na przykład czakra serca jest połączona z płucami, układem krążenia i sercem, i rządzi relacjami oraz zdolnością do dawania i otrzymywania miłości. Jeśli energia czakry serca jest zniekształcona, mogą pojawić się problemy z utrzymaniem zdrowych relacji i trudności z dopuszczeniem miłości do swojego życia, a także mogą pojawić się objawy fizyczne, takie jak problemy z oddychaniem lub astma, a nawet zawał serca lub rak piersi.

Żywność dla uzdrowienia energii

Dobrą wiadomością jest to, że możemy wyczyścić, naładować i zrównoważyć czakry, aby je wyleczyć, zanim pojawią się objawy fizyczne. To jedna z najlepszych rzeczy w medycynie energetycznej – możesz zająć się problemami w swojej dziedzinie, zanim pojawią się one w twoim ciele. Praca z nauczycielem duchowym lub uzdrowicielem energii może pomóc ci określić, które z twoich czakr potrzebuje zrównoważenia – a większość ludzi ma ich kilka – a następnie możesz skierować swoją uwagę na centrum energii, które potrzebuje największej pomocy. Dokonywanie wyborów dotyczących żywności dla zdrowia czakr to najprostszy sposób na rozpoczęcie leczenia czakr i życia.


W sklepie Akademii Ducha można kupić wspierające harmonizacje czakr odświeżacze powietrza, olejki do masażu czy zestawy minerałów

kadzidła sklep akademii ducha


Pożywienie dla czakry korzenia

Ta czakra znajduje się u podstawy kręgosłupa i działa jako twoja podstawa, twoje korzenie, połączenie ze światem fizycznym. Kiedy pierwsza czakra jest niezrównoważona, możesz nie czuć się bezpiecznie w swoim ciele lub być w ciągłym stresie. Ponieważ sednem tej czakry jest uziemienie, warzywa korzeniowe będą dobrym wyborem. Buraki, brukiew, czosnek, imbir, rzepa, ziemniaki i pasternak to tylko niektóre z wielu opcji warzyw korzeniowych. Wypróbuj je pieczone z solą i oliwą z oliwek, aby uzyskać smaczny posiłek! Czerwone owoce, jak jabłka lub granaty odpowiadają kolorowi tej czakry i mogą pomóc w przywróceniu równowagi.

Pożywienie dla czakry sakralnej

Tuż pod pępkiem znajduje się druga czakra, która rządzi seksualnością i emocjami. Drugim elementem tej czakry jest woda, więc czysta woda jest najlepszą rzeczą, jaką możesz spożywać, aby ją oczyścić i wyleczyć. Ogólnie rzecz biorąc, płyny są dobrym rozwiązaniem, szczególnie przezroczyste płyny, takie jak herbaty i buliony, więc pamiętaj, aby zachować odpowiednie nawodnienie, jeśli twoja druga czakra jest niezrównoważona. Kolor tej czakry to pomarańczowy, więc żywność pomarańczowa, zwłaszcza marchew, pomarańcze i sok pomarańczowy, może ją leczyć. Soczyste owoce mogą również pomóc naładować tę czakrę, więc częstsze sięganie po melona, arbuza, ​​mango lub truskawki będzie korzystnie na nią wpływać.

Pożywienie dla czakry splotu słonecznego

Trzecia czakra przekształca surową ognistą energię w działanie i jest źródłem poczucia własnej wartości. Słoneczne żółte pokarmy naprawdę pomagają oczyścić i zrównoważyć tę czakrę, zwłaszcza żółta papryka, ale możesz także spróbować kukurydzy, żółtej soczewicy, żółtego curry i bananów. Ponieważ ta czakra przekształca energię, potrzebuje żywności, która nie jest zbyt szybko wchłaniana, więc unikaj cukru, białej mąki i przetworzonej żywności, jeśli trzecia czakra nie działa prawidłowo. Zamiast tego potrzebujesz złożonych węglowodanów i pełnych ziaren, które wolniej się trawią i dłużej utrzymują energię.

Pożywienie dla czakry serca

Czwarta czakra znajduje się na wysokości serca i rządzi miłością oraz związkami. Jej kolor to zielony, więc zielone warzywa, szczególnie liściaste i krzyżowe, takie jak jarmuż, sałaty, szpinak, boćwina, pak choy, warzywa kapustne, brokuły itp., naprawdę zwiększają energię tej czakry i pomagają ją leczyć. Czwarta czakra dotyczy również równowagi, a zielone warzywa nie są ani yin, ani yang w medycynie chińskiej, więc utrzymują równowagę, która jest niezbędna dla zdrowia tej czakry. Spróbuj dodać jarmuż lub szpinak do porannego koktajlu lub dołącz małą sałatkę do każdego posiłku.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na warsztaty on-line: Otwarcie Czakry Serca. Dowiedz się jak działa Najpotężniejsza Magia Świata! (Promocyjna cena)

czakra serca


Pożywienie dla czakry gardła

Piąta czakra znajduje się pośrodku gardła i jest domem twojego głosu, centrum komunikacji i stróżem twojej autentyczności. Mówienie i przeżywanie swojej prawdy uzdrawia tę czakrę, podobnie jak niebieskie pożywienie, szczególnie jagody, które zachęcają do ekspresji. Owoce pracują, aby zrównoważyć tę czakrę, zwłaszcza owoce, które rosną na drzewach, takie jak jabłka, gruszki, brzoskwinie, morele i śliwki, ponieważ spadają z drzewa, gdy są dojrzałe i gotowe na to, i nie wymagają wysiłku, by się nimi cieszyć.

Pożywienie dla czakry trzeciego oka i czakry korony

Te dwie czakry są bardziej duchowe niż ziemia, więc ich pokarm naprawdę pochodzi ze źródeł innych niż jedzenie, w tym miłości i silnego połączenia z boskością. Spożywanie lekkich posiłków podczas wykonywania czynności wzmacniających ducha, takich jak medytacja, może pobudzić trzecie oko i czakrę korony.

Może cię również zainteresować artykuł: 5 czynności, które pomogą w uzdrowieniu czakry podstawy


Źródło: mysticalraven.com/health/11029/7-perfect-foods-to-heal-and-balance-your-7-chakras

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram