7 kroków, by przebudzić i uwolnić swój pełny potencjał

potencjał

Jesteś duchową istotą, aktualnie przebywającą w ludzkim ciele. Dbanie o swoją duchową stronę jest warunkiem koniecznym, jeśli chcemy zrealizować swój pełny potencjał, ale dbanie o swoje ciało jest równie ważne.

Twoje życie nie będzie tak pełne, jak mogłoby być, jeśli będziesz lekceważył fizyczne aspekty swojej istoty. Przyszedłeś na ten fizyczny świat nie bez powodu. Uwolnienie pełnego potencjału jako dusza w zamknięta w ciele, jest jednym z nich. Traktuj swoje ciało tak, jak powinno być traktowane. Kiedy w pełni wykorzystasz jego potencjał, wykorzystasz w pełni dane ci życie.

Postępuj zgodnie z tymi łatwymi wskazówkami, krok po kroku, dopóki w pełni nie przebudzisz swojego potencjału.

7 KROKÓW, ABY UWOLNIĆ SWÓJ PEŁNY POTENCJAŁ JAKO CZŁOWIEK

  1. Traktuj się tak, jak byś traktował swojego najlepszego przyjaciela

Odnajdź w sobie najlepszego przyjaciela. Najlepsi przyjaciele nigdy cię nie opuszczają, nie krytykują, nie nienawidzą. Jeśli możesz traktować siebie tak, jak traktujesz ludzi, którzy są ci bliscy, dajesz sobie więcej mocy, by stać się najlepszą wersją siebie.

Miłość własna oznacza również, że nie pozwalasz krytycznemu głosowi w swojej głowie przejąć kontroli nad emocjami. Kiedy przestajesz wierzyć swoim krytycznym myślom, odbierasz negatywnym emocjom źródło zasilania i zaczynają znikać. Na ich miejsce pojawia się jeszcze więcej miłości.

Sposobem na powstrzymanie negatywnych myśli, jest obserwowanie ich bez przywiązywania się do nich, bez identyfikacji z ich treścią – obserwuj je niczym chmury na niebie, które zasłaniają Słonce ale nie wpływają na nie.

W zamian wybieraj pozytywne myśli, myśli pełne radości, akceptacji, życzliwości i poczucia humoru. One są jak wiatr, przegonią chmury, a słońce znów otuli cię swoją energią (miłości).

Przeczytaj także: Proste i skuteczne techniki magiczno-energetyczne na przykładzie Hoʻoponopono

  1. Kultywuj troskę o siebie

Czasami jesteśmy tak zaplątani w nasze napięte harmonogramy, że nie ma w nich miejsca na troskę o samych siebie. Wciąż mówimy, że są inne rzeczy, którymi musimy zająć się priorytetowo, zapominając o własnych potrzebach.

Prawda jest taka, że ​​nie możesz odnieść długotrwałego i prawdziwego sukcesu w życiu, czymkolwiek byś się nie zajmował jeśli zaniedbujesz siebie. Ostatecznie będziesz cierpieć nie tylko ty i twoja kariera, ale także i twoi bliscy.

W swoim napiętym harmonogramie powinieneś uwzględnić działania, które będą wytchnieniem i radością dla twojej duszy, np. czas w samotności albo czas z przyjaciółmi, dobra, niepośpieszna kolacja, kontakt z naturą, dobra książka, relaksujący masaż itd.

Przeczytaj także: Uziemienie – codzienny sposób na dobrą energię

Źródło: pixabay.com

  1. Ćwicz dyscyplinę

Nie ma szybkiej i łatwej drogi, aby stać się najlepszą wersją siebie (czyt. aby żyć pełnią swojego potencjału). Wszystko, co jest wartościowe, wymaga ciągłej dyscypliny i praktyki. Codzienne wykonywanie małych kroków, jest najlepszym sposobem na ćwiczenie samodyscypliny.

Podobnie jak mięsień, samodyscyplina jest czymś, co można zbudować i rozwinąć. To nie jest coś, co robisz z dnia na dzień, to coś, co opanujesz poprzez serię powtórzeń.

Kiedy robisz coś systematycznie, dzień po dniu, w końcu staje się to nawykiem i przychodzi naturalnie. A kiedy opanujesz jedną umiejętność, możesz przejść do innych obszarów, w których ukrywasz swój potencjał. Zastanów się, jaka jest najważniejsza umiejętność, której potrzebujesz i skup się tylko na niej, codziennie wykonując choćby jeden mały krok, by się jej uczyć.

Przeczytaj także: Nawyki dobrego życia, czyli 12 punktów, dzięki którym życie stanie się lepsze

  1. Przejmij kontrolę nad swoim ciałem

Twoje ciało jest świątynią i tak je powinieneś traktować – jak święte miejsce, święty dom twojej duszy. Życie w obfitości i dobrym samopoczuciu jest na wyciągnięcie ręki, a kanałem potrzebnym do osiągniecia tego jest twoje ciało, nad którym masz pełną kontrolę.

Ćwiczenia fizyczne to najlepszy sposób na poruszanie się, pozbycie się toksyn i utrzymywanie prawidłowej cyrkulacji krwi. Picie dużej ilości wody eliminuje nagromadzone toksyny, odnawia komórki i utrzymuje organizm w optymalnym zdrowiu. Jedz świeżą żywność i unikaj niezdrowej tak bardzo, jak możesz.

Twoje ciało jest niesamowitą maszyną, która dostarcza wskazówek co do stanu twojego zdrowia. Zwróć szczególną uwagę na te sygnały. Najczęściej dolegliwości są spowodowane złym odżywianiem. Zawsze należy szukać profesjonalnej pomocy od razu, gdy zauważysz, że coś dzieje się z twoim zdrowiem, jednak możesz spróbować lepiej słuchać swojego ciała, ponieważ zawsze mówi ci o możliwych rozwiązaniach.

Przeczytaj także: Za co ciało i dusza będą Ci wdzięczne? Zasady duchowego odżywiania

  1. Słuchaj swojej intuicji

Twoja intuicja to cichy wewnętrzny głos, nieomylny nawigator, zawsze gotowy wskazać ci drogę. Tyle tylko, że kiedy głośny głos twojego ego jest dominujący, słuchanie intuicji jest trudne. Głos intuicji nie konkuruje, by być najgłośniejszy, w przeciwieństwie do twojego ego.

Twój umysł odgrywa ważną rolę w rozróżnieniu dobra od zła, pozytywności od negatywności, słusznego wyboru od nieprawidłowego, bezpiecznej drogi od zagrożenia itd.

Umysł powinien być sługą, a ty jego panem, ale często ego jest tak głośne, że wydaje się, że nie istnieje nic poza nim, i że on, to ty. Ale ego to nie ty, to jedynie mechanizm w twoim umyśle. Istnieje też drugi – niezawodny – jest nim intuicja.

Aby lepiej słuchać swojej intuicji, uspokój umysł. Jak? Regularnie medytując, modląc się, podważając i kwestionując myśli ego, odprawiając magiczne rytuały, itd. Rób to, co działa w twoim przypadku. A gdy już pozwolisz, by ten wewnętrzny głos poprowadził cię, uczyni to twoje życie bardziej magicznym, a codzienne wyzwania staną się łatwiejsze.

Przeczytaj także: Jak wyostrzyć intuicję? 7 praktycznych sposobów

Źródło: pixabay.com

  1. Służ światu

Otrzymałeś wyjątkowy dar, który tylko ty możesz dać światu. Odkryj tą wyjątkową iskrę w sobie i podziel sią nią z innymi.

To nie musi być nic niebywałego, nic heroicznego i wielkiego. Nawet najmniejsza iskra jest wstanie wzniecić wielki ogień. Najmniejsze działanie potrafi zmienić świat. Zastanów się, co możesz ofiarować innym.

Może to być coś tak prozaicznego, jak pomaganie osobom w podeszłym wieku, wnoszenie swojego humoru, by poprawić nastrój innych, pisanie inspirujących tekstów, nauczanie innych jakiś umiejętności, ofiarowywanie pieniędzy, wyrażanie miłości poprzez sztukę, pracę z zaangażowaniem i oddaniem, życzliwość każdego dnia, uśmiech dla każdego, z kim spotka się twój wzrok.

Tak długo, jak będziesz robił którąkolwiek z tych rzeczy z radością i miłością, tak długo będziesz sprawiał, że świat będzie lepszym miejscem. A każdy taki akt wznieci w tobie następną boską iskrę, budząc w tobie kolejne pokłady ukrytego potencjału i mocy.

Przeczytaj także: Naucz się własnej radości – 6 niesamowitych korzyści ŚMIECHU

  1. Wierz i żyj w obfitości

Spełnienie twoich najgłębszych pragnień jest możliwe, jeśli tylko naprawdę w to uwierzysz. Niezachwiana wiara jest tym, czego potrzebujesz, aby pewnie wejść i podążyć ścieżką, która doprowadzi cię tam, gdzie chcesz, by osiągnąć to, czego potrzebujesz.

Powtarzanie jest tutaj kluczowe. Wielokrotnie utwierdzaj się w tym, że możesz mieć to, czego chcesz. Wizualizuj siebie w rzeczywistości, której pragniesz. Wyobrażaj sobie najlepiej jak potrafisz, ze wszystkimi możliwymi szczegółami wyniki, które chcesz osiągnąć, tak jakby już zostały osiągnięte.

Wyobrażanie sobie swojego celu jako już osiągniętego w „teraz, jest potężnym narzędziem do zintegrowania emocji. Gdy twoje emocje są na tym samym poziomie, co życie w rzeczywistości, którą pragniesz, zaczniesz dostrzegać niewidoczne wcześniej możliwości. Od ciebie jednak będzie zależeć które, i czy w ogóle otworzysz drzwi nadarzających się okazji.

***

Naturą Ziemi jest obdarzać. Człowiek, będący idealnym połączeniem sfery kosmicznej i ziemskiej, jest stworzony do tego, by cieszyć się darami obydwu tych światów. Jeśli dodatkowo zdaje sobie sprawę z tego, co dokładnie stanowi jego marzenia, czego spełnienie pragnie, co da mu szczęście i ukoronuje jego starania, ma wszelkie powody ku temu, by otworzyć się na otrzymywanie i odkryć, jak naprawdę – bez limitów, zakrzywień i sztucznych podziałów – działa Życie!

Zapraszamy na niezwykłe szkolenie on-line:

 SUKCES – polub pieniądze z wzajemnością i zrealizuj marzenia!

Na zajęciach dowiesz się, jak przekonwertować dotychczasowe metody myślenia o Rzeczywistości w sposób, który jednoznacznie doprowadzi cię do upragnionych sukcesów i który pomoże ci “odzyskać prąd” z każdej porażki, by zbudować się jeszcze mocniejszym i pełniejszym w działaniu!

W planie warsztatu między innymi:

* Czym przyciągasz Obfitość, a czym od niej uciekasz?
* Anielski Rytuał Prosperity – dzięki niemu okazje do zarobienia pieniędzy pojawią się w Twoim życiu, a “pech” w dziedzinie finansów zostanie zdiagnozowany i odcięty;
* Metody inwestowania energii – nauczysz się, jak lokować potencjał energetyczny typowych codziennych czynności, by przekuć je w trwały, stabilny dostatek;
* Odblokowanie się na przypływ energii wzrostu i rozwoju – dzięki temu nauczysz się rozpoznawać okazje warte uwagi;
* Odcięcie negatywnych schematów finansowych, przepracowanie schematy biedy w procesie rytualnym;
* List do Duszy – rytuał umacniający komunikację pomiędzy Tobą a Twoim Najwyższym JESTEM;
* Rytuał Przyciągania i Rytuał Odcinania – już teraz zastanów się, co pragniesz przyciągnąć do swojego życia, a czego się pozbyć.

(Webinar będzie nagrywany, jeśli z jakiś powodów nie możesz być z nami na żywo, szkolenie po wykupieniu dostępu będziesz mógł obejrzeć w dowolnym, dogodnym dla siebie momencie).

pieniądze

Źródło: ifecoachcode.com/2018/01/23/steps-to-unleash-your-full-human-potential

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *