Jak w 8 prostych krokach pozostać sobie wiernym w życiu

wierność

Czy znasz to uczucie, kiedy patrzysz na swoje życie z dystansu i czujesz, że coś nie gra? Rzeczywistość zupełnie nie trybi tak, jakbyś sobie tego życzył. Jesteś nie w tej bajce co trzeba. Jak się stąd wydostać? Jak pokonać pustkę i przeciążenie, które dociska twoje barki do ziemi? Odpowiedź jest prosta: tak jak w przypadku większości rzeczy w życiu, trzeba dotrzeć do źródła. A powodem poczucia, że coś nie gra i ewidentnie coś jest nie tak, jest fakt, że… kompletnie zboczyłeś z kursu. Jeśli więc…

 • Czujesz się uwięziony,
 • Niewidoczny i niedoceniany,
 • Masz wrażenie, że jesteś samotny,
 • Na co dzień nakładasz maskę,
 • Próbujesz dopasować się do norm społecznych,
 • Opierasz swoją samoocenę na tym, jak postrzegają cię inni,
 • Odpuściłeś lub odłożyłeś na potem swoje pragnienia i marzenia,
 • Nie czujesz prawdziwego, szczerego szczęścia,
 • Uciekasz w nałogi,
 • Jesteś ciągle wyczerpany,
 • I znudzony życiem,
 • Nosisz w sobie żal,
 • Żyjesz marzeniem o tym, co może się wydarzyć w twoim życiu,
 • Rozpamiętujesz obsesyjnie przeszłość,
 • Masz swoje tajemnice,
 • Uprawiasz autosabotaż,
 • Czujesz, że nie wiesz, kim jesteś naprawdę,

to znaczy, że musisz stanąć pewnie na nogach, rozejrzeć się, rozpoznać i wrócić na swoją drogę. Na drogę bycia wiernym swoim zasadom. Na drogę bycia sobą.

Na swoją drogę.

Może cię również zainteresować artykuł: Odkryj cel swojej duszy!

Źródło: unsplash.com

Krótka instrukcja dla zagubionych

 Jak w 8 prostych krokach pozostać sobie wiernym w życiu?

Każdy z nas posiada misję duszy. Mówimy na nią przeznaczenie, droga życia, cel. Kiedy zaczynamy zbaczać z kursu i nasze życie wygląda bardziej jak oczekiwania innych niż nasze własne, tracimy połączenie z samymi sobą. Co można z tym zrobić? Nigdy nie jest za późno na działanie:

1. Weź odpowiedzialność za swoje szczęście.

Inni ludzie nie mają wpływu na twoje szczęście. Czy to niespodzianka? Dla niektórych pewnie tak, ponieważ bardzo często obwiniamy innych za coś, co jest naszą winą. Gdy gubimy własną drogę, zwykle pozwalamy innym zawładnąć swoim życiem. Zrzucamy też winę na “przeznaczenie”. Jest to podejście pasywne i jedyne co może przynieść to… rozczarowanie. Gdy poczujesz pełną odpowiedzialność za swoje decyzje i swoje szczęście, poczujesz wiatr w żaglach.

2. Wydostań się z umysłu i przejdź do serca.

Zazwyczaj decyzje podejmujemy racjonalnie, angażując w nie głowę. Rzadko kiedy pozwalamy podjąć decyzje sercu. Jeśli twój umysł jest w nieustannej gonitwie, a więc jest pełen myśli, zatrzymaj się. A potem zrób jeden krok do tyłu. Rozluźnij się i poczuj sytuację sercem. Tylko w ten sposób, widząc sercem, będziesz mógł podjąć decyzje, które są zgodne z planem duszy.

3. Usuwaj ze swojego życia toksyczne osoby.

Czy zauważyłeś, że przebywając w towarzystwie wampirów energetycznych albo toksyków, czujesz się gorzej? Dopada cię okropne, energetyczne zmęczenie, czujesz się źle i nie możesz złapać własnych myśli? Tak oto reaguje twoja energetyka na niekorzystną energetykę innych – twoje ciało choruje. Nie rób tego sobie i po prostu nie narażaj się na niską energetykę innych osób.

4. Wróć do siebie samego.

Poświęć sobie trochę czasu, wycisz się. Zajrzyj głęboko do swojego wnętrza. Pozwól negatywnej energii wyjść na wierzch poprzez ruch, sztukę, projekty osobiste. Pozwól sobie na ponowne połączenie się ze swoim wnętrzem. Każdego dnia miej dla siebie czas – przynajmniej 10 minut podczas których zagłębisz się w siebie zanim dasz się porwać rzeczywistości.

5. Możesz i powinieneś opuścić każdą historię, w której nie czujesz się dobrze.

Bądź asertywny, mów nie, kiedy czujesz, że coś z tobą nie rezonuje. Nie wszyscy muszą cię lubić – nie jesteś przecież pomidorową. Nie zadowalaj innych, bo wtedy tracisz możliwość zadowolenia siebie samego, a przecież o to w tym życiu chodzi? Aby zerwać z tym przyzwyczajeniem, uświadom sobie, że sam w sobie jesteś wartościowy i nie potrzebujesz do tego przyklaskiwania innych.


Zapraszamy do sklepu Akademii Ducha, w którym można znaleźć wiele artefaktów wspierających rozwój i dobrą energię, jak: biżuterię i talizmany wysokowibracyjną, minerały, kadzidła, świece, olejki, orgonity i wiele więcej…

sklep


6. Rozpracuj swoje emocje.

Każda emocja, która mocno w ciebie uderza to informacja dla ciebie, że gdzieś oto jest sprawa, którą jeszcze się nie zająłeś, a ta emocja właśnie ci o niej przypomina. Pozwól wybrzmieć twoim emocjom i pozwól sobie je zrozumieć. Im bardziej je zakopujesz, tym bardziej jątrzą się one w nieświadomym umyśle i manifestują się jako choroby, załamania nerwowe, wściekłość, choroby psychiczne. Wykrzycz je, wytańcz, rozruszaj, narysuj, wypłacz. Zrozum je i przytul siebie samego, jak małe dziecko. Przepracowywanie ich jest niezwykle ważne dla dobrego samopoczucia i spokojnej, zdrowej przyszłości.

7. Umiej sobie wybaczać.

Kto, jeśli nie ty sam, będziesz swoim najlepszym przyjacielem? Pozbądź się złości, którą masz do siebie samego. To pomoże ci znaleźć w sobie wolność i siłę do dokonania prawdziwej zmiany w życia. Świadomość, że możesz na siebie liczyć spowoduje, że z łatwością będziesz mógł nastawić się na szukanie swojej właściwej drogi.

8. Miej dla siebie szczerość.

Umiej się przyznać przed samym sobą, czy jesteś szczęśliwy, czy tak wyobrażałeś sobie życie, co powinieneś zrobić, a z czego zrezygnować? Prawda jest niezwykle ważna, bo tylko ona sprawi, że będziesz mógł faktycznie COŚ zrobić.

Na początku może cię to przerażać, bo nagle okazuje się, że to ty sam zrobiłeś sobie kuku i to ty sam musisz siebie z tego kuku wygrzebać. I ja wiem, że w pierwszej chwili ciężko będzie ci złapać powietrze, ale potem, kiedy poczujesz tą wolność samostanowienia, zrozumiesz, że to było ważne, potrzebne i konieczne. Bo życie w wierności z samym sobą to jest życie, w którym czujesz się spełniony, a nie takie, które jest spełnieniem innych. Ale co ja tam będę ci mówić… musisz to poczuć!

Może cię również zainteresować artykuł: Magia w 60 sekund: 15 szybkich i łatwych magicznych zaklęć

Nadine Lu

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram