8 sprawdzonych metod usuwania całej negatywnej energii z domu

usuwanie negatywnej energii

Chociaż energia jest niewidoczna gołym okiem, z pewnością można ją poczuć. Pomyśl tylko o chwilach, gdy wszedłeś do domu lub budynku i czułeś się nieswojo. 

Jeśli niedawno przeprowadziłeś się do nowego domu i zauważyłeś, że gubisz lub psujesz rzeczy i cierpisz z powodu większej liczby wypadków niż wcześniej, istnieje szansa, że ​​twój nowy dom jest pełen negatywnej energii.

Tak, zgadza się. Czasami nasze domy lub miejsca pracy mogą posiadać negatywną energię. Choć w nowoczesnym społeczeństwie idea takich zjawisk jak złe energie nie jest z reguły akceptowana, są one bardzo realne. Mogą zaburzać twoje samopoczucie, odbierać żywotność i energię, a nawet powodować choroby.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz usunąć negatywną energię z domu lub miejsca pracy. Jeśli chcesz to zrobić, oto kilka sprawdzonych sposobów:

  1. Rośliny

Rośliny są dobrze znane ze swojej zdolności do oczyszczania powietrza. Trzymanie ich w domu jest dobrym pomysłem, ponieważ ich żywotność powstrzymuje negatywne energie, zwiększa pozytywność i poprawia ogólny nastrój.

  1. Sól

Sól morska jest niezbędnym składnikiem wielu rytuałów Feng Shui do usuwania negatywnej energii i wprowadzania zrównoważonego przepływu chi wewnątrz domu. Sól morska czy himalajska może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z wodą i umieszczana w kilku obszarach domu.

Dodaj kilka łyżek soli do wiadra z wodą i umyj nią podłogi. Alternatywnie umieść miskę z solą w rogach domu, które są zwrócone w kierunku południowo-zachodnim i północno-wschodnim. Wymieniaj wodę co dwa miesiące.

Świetnym wykorzystaniem soli są również lampy solne, które jonizując powietrze nie tylko chronią je od negatywnych wibracji, ale także pomagają w neutralizacji smogu elektromagnetycznego.

Lampy solne znajdziesz w sklepie Akademii Ducha

  1. Okadzanie

Prawdopodobnie najbardziej znanym i najpopularniejszym sposobem usuwania energii jest użycie kadzidła, takiego jak biała szałwia lub drewno Palo Santo. Powodem, dla którego jest tak popularny, jest to, że jest to jeden z najbardziej tradycyjnych sposobów usuwania energii i jest używany od setek lat.

Dym, który wydziela biała szałwia lub Palo Santo, ma moc ochronną i oczyszczającą, skutecznie odstraszającą negatywne istoty. Aby oczyścić siebie w tradycyjny sposób, poproś przyjaciela, aby przytrzymał palące się kadzidło i okadził nim wokół twojej aury, a za pomocą pióra wdmuchnął dym bezpośrednio w aurę.

Aby okadzić pokój, zrób dokładnie to samo, ale użyj piórka, aby rozprowadzić dym dookoła pokoju, zwracając szczególną uwagę na rogi pomieszczenia, ponieważ to tam często jest utyka energia.

  1. Olejki eteryczne

Olejki eteryczne to idealny sposób na oczyszczenie domu ze złej energii. Niektóre z najlepszych do tego celu olejków to lawenda, paczula czy kadzidła żywiczne.

  1. Pozbądź się bałaganu

Podobnie jak niepotrzebne rzeczy zajmują przestrzeń, negatywna energia robi to samo i utrudnia przepływ wysokich wibracji. Posprzątanie domu to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się negatywnych wibracji w domu.

  1. Wzywanie Światłości, Aniołów i Przewodników Duchowych

Proszenie aniołów lub świetlistych istot do oczyszczenia energii i eskortowania niechcianych duchów, jest także wspaniałym sposobem na oczyszczenie pokoju ze złej energii. Nasi aniołowie i przewodnicy są zawsze gotowi do pomocy, dlatego nie wahajmy się prosić ich o pomoc, kiedy jej potrzebujemy.

Możemy również odmawiać na głos specjalną modlitwę, gdy wzywamy naszych aniołów. Słowa zawierają wibrację, a jeśli wypowiadasz słowa pełne miłości, automatycznie podniesie to wibracje w pomieszczeniu.


Białą szałwię, Palo Santo i mnóstwo innych kadzideł możesz znaleźć w naszym sklepie

oczyszczanie domu


  1. Palenie świec

Ogień jest fantastycznym duchowym środkiem oczyszczającym, który spala negatywną energię. Używanie świec pomoże znacznie oczyścić energię, a także zapewni piękne oświetlenie przestrzeni.

Świece aromaterapeutyczne są również szczególnie przydatne, ponieważ nadają pokojowi cudowny zapach, który stwarza doskonałe poczucie obecności aniołów i świetlistych istot.

  1. Medytacja wizualna

Jedną z najbardziej niesamowitych rzeczy we wszechświecie jest to, że nasze myśli mogą wpływać na naszą rzeczywistość. Już tylko naszym umysłem możemy oczyścić przestrzeń, stosując dowolne techniki wizualizacji i medytacji, jakie chcemy.

Jednią z technik jest wyobrażenie sobie pokoju wypełnionego światłem, a także użycie koloru fioletowego. Fiolet jest kolorem transmutacji i pomoże transformować negatywną energię w pozytywną. Następnie wizualizuj ochronną, zabezpieczającą bańkę wokół pokoju, aby nic poza miłością i światłem nie mogło jej przeniknąć.

Zaprezentowane sposoby są niezwykle proste, ale bardzo skuteczne, potwierdzone doświadczeniem każdego, kto z nich korzystał, dlatego warto je wypróbować i wprowadzić do regularnych rytuałów oczyszczających przestrzeń.

Źródła:
consciousreminder.com/2019/02/09/7-ways-to-energetically-clear-a-space-for-healing-lightwork-meditation
consciousreminder.com/2018/08/19/7-proven-ancient-methods-to-remove-all-negative-energy-from-your-home/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram