Jesteś delikatną duszą? 9 cech, które posiadają dusze bardzo wrażliwe

dusze

Osoby z wrażliwą duszą zazwyczaj postrzegane są jako kruche. Jednak intensywne odczuwanie wcale nie jest oznaką słabości, wręcz przeciwnie, wrażliwość jest wspaniałą cechą prawdziwej, żywej, współczującej istoty.

Posiadanie wrażliwej duszy nie jest powodem do wstydu. Chociaż czasem możemy czuć się przytłoczeni, zmęczeni lub zmieszani natłokiem emocji, to pamiętajmy, że osoby, które odczuwają emocje bardziej niż inni, bez trudu docenią piękno świata. Dodatkowo mają ogromne serca, są świetnymi słuchaczami i najlepszymi przyjaciółmi.

Jeżeli więc chcesz dowiedzieć się, czy w tobie drzemie dusza nadzwyczaj wrażliwa, zapoznaj się z tymi 9 cechami, którymi odznaczają się osoby z delikatną duszą i sam odpowiedz sobie na to pytanie.

Intensywnie odczuwasz cykle Księżyca

Srebrny Glob reprezentuje emocje, więc osoby o wrażliwej duszy są bardzo często zsynchronizowane z fazami Księżyca. W trakcie trwania miesiąca, w momencie przejść faz Księżyca, możliwe, że odczuwamy zdecydowanie więcej. Możemy nie zdawać sobie sprawy z pochodzenia naszych dziwnych zachowań. Czasami towarzyszą tym zmianom wybuchy emocji, senność, zmiana nastroju lub odczuwanie wzmożonej energii. Ktoś kto nie rozumie lub nie zdołał jeszcze odkryć swojego związku z naturalnym satelitą Ziemi, niekiedy może odczuwać zwiększony niepokój. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na swoje zachowanie i fazy Księżyca.

Może cię również zainteresować artykuł: Co w kosmosie piszczy? Tranzyty planet w 2019 roku (WAŻNE)

pełnia

Źródło: pixabay.com

Silne odbierasz negatywne emocje

Osoby o wrażliwej duszy unikają konfliktów. Czas negatywnych emocji czyli gniewu, kłótni czy nieporozumień, od razu dają o sobie znać. W trakcie takich starć możemy odczuwać zmęczenie lub fizyczne osłabienie, a jedyną ucieczką jest samotność, cisza i spokój. Również ciężko delikatnym duszom jest zaakceptować obrazy przemocy i cierpień w filmach, książkach czy opowieściach innych.

Posiadasz wyostrzoną intuicję

Przeczucia osób z wrażliwą duszą są nad wyraz prawdziwe, często urzeczywistniają się. Delikatne dusze potrafią również odczuwać nastroje otoczenia i ludzi przebywających z nimi. Dodatkowo, intuicja pozwala na odczytywanie emocji innych osób, zanim zdążą opowiedzieć o swoich przeżyciach i uczuciach. Takie osoby mogą także odczuwać silną więź z innymi światami i nierzadko mają doświadczenia z bytami pochodzącymi z odrębnego wymiaru.

Czujesz dyskomfort w zatłoczonych miejscach

Znajdując się w zatłoczonych pokojach lub publicznych miejscach, takich jak kina czy sklepy, osoby z delikatną duszą mogą się czuć przytłoczone i zdenerwowane. Wynikać to może z tego, że są świadome otoczenia, w którym się znajdują. Dodatkowo niektóre dźwięki, światła, a nawet zapachy mogą powodować dodatkowy dyskomfort. Zazwyczaj taki zły stan psychiczny spowodowany jest natłokiem rozmaitych energii wydobywających się z ludzi, którzy przebywają obok nas.

Często czujesz zmęczenie

Osoby, które posiadają wrażliwą duszę nierzadko odczuwają brak sił, zmęczenie i wyczerpanie. Nic w tym dziwnego, ponieważ ktoś taki nieustannie pobiera emocje i energię innych ludzi. W takich momentach niezbędna będzie regeneracja. Najlepszym sposobem jest sen, umiarkowany odpoczynek i czas na własne przyjemności w zaciszu czterech ścian.

Jesteś wrażliwy na niektóre pokarmy

Jedzenie również posiada własną energię, dlatego ktoś z delikatną duszą potrafi rozpoznać i odczuć wpływ, niekoniecznie pozytywny, pokarmów na swoje ciało. Osoba wrażliwa może być wybrednym konsumentem, nie przyswajać niektórych potraw lub brzydzić się spożywania mięsa. Dodatkowo ktoś taki ma problemy żołądkowe po zjedzeniu niezdrowej żywności, przetworzonej lub zmodyfikowanej genetycznie.


Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają na szkolenie on-line (webinar): Profesjonalne szkolenie dla EMPATÓW!

szkolenie dla Empatów


Jesteś kreatywny i pomysłowy

Nowe pomysły, projekty czy plany są dla wrażliwej duszy codziennością. Stosowne, oryginalne rozwiązania wielu problemów pojawiają się zawsze w momencie przemyśleń i analiz. A bogata wyobraźnia sprawia, że takie osoby potrafią spędzić wieczór na marzeniach, które przekładają na działania w bardzo szybkim tempie.

Kochasz naturę i żywe istoty

Wrażliwe dusze kochają przebywać blisko natury. Czują się swobodnie w otoczeniu zwierząt, a każdy kontakt z nimi wywołuje uśmiech na twarzy. Nierzadko zdarza się, że tacy ludzie wolą przebywać ze swoimi futrzanymi kompanami bardziej, niż z ludźmi.

Potrafisz odbierać cudze energie

Zdolność odbierania emocji innych ludzi powszechnie nazywana jest empatią. Jednak ludzie z wrażliwymi duszami potrafią opowiedzieć, przedstawić, a czasem nawet samodzielnie poczuć emocje swoich bliskich i przyjaciół. Nierzadko ktoś taki jest w stanie opowiedzieć o uczuciach osoby nie przebywając z nią w jednym pomieszczeniu. W takim wypadku bardzo ważne jest, aby delikatna dusza była świadoma swoich zdolności i umiała ochronić się przed wpływem negatywnych energii, którą przyjmują jako własną.

Kiedy ktoś nie zdaje sobie sprawy z posiadania tak delikatnej duszy może być narażony na nieświadome czerpanie energii z otoczenia i utrzymywać ją jako własną. Taka ilość energii może powodować uczucie niepokoju, zestresowania lub zdezorientowania. Dlatego warto się otworzyć i być sobą. Pozwólmy ujść emocjom i nie bójmy się tego, że możemy być bardziej wrażliwi niż inni.

Aniela Frank

Źródła:
dailyvibes.co/highly-sensitive-soul/
foreverconscious.com/5-signs-highly-sensitive-soul

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *