9 oświecających lekcji, których możemy nauczyć się od kosmonautów, którzy byli w kosmosie

kosmonautów

Od zarania ludzkości ludzie patrzyli na gwiaździsty bezmiar Kosmosu, aby szukać w nim mądrości i podziwu. Jest w nas coś głębokiego, co zawsze motywowało nas do prób przekraczania ziemskiej atmosfery, nawet jeśli tylko na chwilę, aby zobaczyć ten ogrom z bliska.

Wraz z postępem ludzkości i wynalazkami technologicznymi osiągnęliśmy zdolność podróży kosmicznych i w końcu mogliśmy spojrzeć na bezmiar otaczającego nas wszechświata. I gdy kosmonauci spojrzeli na naszą planetę, ich zachwyt był równie wielki, co mądrość, której wtedy doświadczyli.

Każdy kosmonauta, który odwiedził przestrzeń kosmiczną i spojrzał na naszą piękną planetę, wrócił inną, odmienioną osobą. Oto 9 lekcji, które podziela każdy kosmonauta.

1. W rzeczywistości nie ma granic

Kiedy kosmonauci patrzą na Ziemię, widzą jedną całość. Nie ma faktycznych granic, krajów, polityki i konfliktów. To tylko jedna piękna żywa planeta, poruszająca się i oddychająca swoimi porami roku. Granice to iluzje ludzi. Jedność to prawda natury.

2. Jesteśmy naprawdę mali

Kosmos jest niewyobrażalnie duży. Nawet próba zastanowienia się nad tym, jak duży może być, może dać ci ulgę od wielu problemów. Patrząc na naszą planetę i uświadamiając sobie jej znikomy rozmiar w porównaniu do kosmosu, możemy zrozumieć jak zabawnie małe są nasze codzienne stresy i zmartwienia.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak Wszechświat informuje czy jesteś na właściwej drodze

Źródło: pixabay.com

3. Ciemność nie jest zła

Zostaliśmy zmuszeni uwierzyć, że istnieje wieczna bitwa pomiędzy Światłem a Ciemnością, że Światło jest dobre, a Ciemność jest zła. Ale w rzeczywistości nie ma bitwy, to taniec, a ciemność jest spokojnym tancerzem. Ich taniec tworzy Kosmos i całe w nim piękno.

4. Nie ma kierunków

Przyzwyczailiśmy się do używania kierunków, aby lepiej nawigować po tej planecie. Ale kiedy jesteś tam, w przestrzeni, dostrzegasz, że nie ma kierunków. W rzeczywistości nie ma w górę, w dół, w lewo, w prawo, do przodu ani do tyłu. Wszystko jest subiektywne z punktu widzenia obserwatora.

5. Wszyscy jesteśmy na tym samym statku

Walczymy ze sobą, krzywdzimy się nawzajem, toczymy ze sobą wojny, ale kiedy patrzysz na planetę Ziemię z kosmosu i kiedy patrzysz na otaczającą planetę pustkę, dostrzegasz, że jesteśmy wszystkim, co mamy w tym ogromie. Nie ma sensu się nie kochać.

6. Kosmos jest znacznie większy niż możemy zrozumieć

Możesz myśleć wszystko, co chcesz, ale nie będziesz w stanie nawet pojąć, jak mała jest Galaktyka, której wszyscy jesteśmy częścią w porównaniu z całym Wszechświatem, w którym znanych jest ponad 200 miliardów galaktyk. Nasze umysły nie mogą tego pojąć.

7. Cuda są wokół ciebie

Czy widziałeś, jak planeta powoli się porusza? Czy widziałeś, jak wygląda pogoda z góry? Czy wpatrywałeś się na pustą przestrzeń? Te rzeczy są cudowne. Żyjemy otoczeni niezliczonymi cudami natury. Zachody słońca, zorze, fale oceanu –  cuda są wszędzie wokół nas.


Jeśli chcesz doświadczyć energii Cudu w sobie, to zapraszamy do wzięcia udziału w rytuale on-line: Ceremonia Cudu – Światło i Krew – Energia i Materia

Ceremonia Cudu


8. Postrzeganie czasu jest względne

Gdy jesteś w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, czas upływa o 0,007 sekundy wolniej niż w przypadku ludzi na planecie. Czas płynie inaczej i jest zależny od indywidualnego postrzegania. Chwila obecna jest wszystkim, co tak naprawdę masz.

9. Jesteśmy częścią większej inteligencji

Kiedy patrzysz na Kosmos i kiedy widzisz jego wspaniałość, kiedy zdajesz sobie sprawę, że przez w całej tej nieskończoności istnieją działające systemy, prawa i reguły, stajesz się więcej niż pewien, że jesteśmy częścią Większej Inteligencji.

Może cię również zainteresować artykuł: Kybalion: 7 Uniwersalnych Praw Wszechświata – musisz je znać!

 

Źródło: lifecoachcode.com/2019/01/14/enlightening-lessons-from-cosmonauts

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram