Moc Kamieni: Agat

agat

Choć agat jest jednym z najbardziej pradawnych kamieni stosowanych przez ludzkość, dla której był symbolem zdrowia, dobrobytu i długowieczności, dzisiaj możemy zobaczyć go głównie w formie dekoracyjnej, jako płytę do wytworu ściennych zegarów. Oprócz swoich walorów ornamentacyjnych, ten niedoceniany kamień posiada szeroki wachlarz zastosowań, które różnią się w zależności od rodzaju, a jest ich aż ponad 150.

Nazwa agat pochodzi od rzeki Achates, nad którą został po raz pierwszy znaleziony. Jest on krzemieniem powstałym z mikrokryształków kwarcu i choć jego wibracje są mniej intensywne niż u większości minerałów, możemy wykorzystać go praktycznie do dowolnego celu pamiętając o wyborze odpowiedniej odmiany. Wibracje, jakie generuje agat różnią w zależności od jego barwy i składu, jednak pewne cechy są uniwersalne dla wszystkich jego rodzajów. Jego delikatna energia przede wszystkim doskonale harmonizuje w nas yin i yang, to, co żeńskie i męskie oraz pomaga w zaakceptowaniu samego siebie. Jest kamieniem idealnym dla umysłu. Pozwala się lepiej skoncentrować i wspomaga pamięć i zdolności analitycznego myślenia. Pomaga pozbyć się nieproszonych myśli, w tym tych dotyczących zazdrości o partnera. Prozdrowotnie może być stosowany w chorobach przewodu pokarmowego, różnych dolegliwościach skórnych oraz chorobach krwi.

Jeżeli potrzebujemy inspiracji, wybierzmy agat niebieski. Wskazany jest on artystom i każdemu, kto potrzebuje akurat zastrzyku kreatywności. Można trzymać go pod poduszką, aby zapewnić sobie spokojny sen. Trzymany na czakrze gardła pomoże w wyleczeniu jego schorzeń. Pomaga także leczyć choroby zębów i dziąseł. Jeżeli mamy problemy z komunikowaniem się z innymi, pomoże nam odblokować te energie. Z jego wibracji można również korzystać, gdy prosimy kogoś o przysługę. Zapewni nam przychylne okoliczności. Ten rodzaj agatu generuje pokojową atmosferę oraz odstresowuje. W tym celu wystarczy się na niego przez kilka minut popatrzeć lub trzymać go w ręce.

agat

Źródło: pixabay.com

Energie w czakrze sakralnej zbalansuje agat czerwony. Rozbudzi on wewnętrzny ogień i zmotywuje do działania, doda odwagi i pewności siebie, oczyści krew oraz ułatwi jej krążenie, poprawi metabolizm i ułatwi wchłanianie witamin i minerałów. W tym celu możemy pić naenergetyzowaną nim wodę. Ta odmiana agatu generuje energię ochronną, zapewnia bezpieczeństwo i siłę. Stosuje się ją także do walki z nałogami.

Agat mszysty jest odmianą, która na pewno pomoże każdemu, kto chce odnowić lub pogłębić swoje połączenie z Matką Ziemią. Noszony podczas wszelkich prac ogrodowych zapewni wzrost i zdrowie roślin. Naenergetyzowane agaty mszyste można zakopać również w ogródku, aby go chroniły i zapewniły urodzaj i żyzną ziemię. Pomaga także w leczeniu grypy i przeziębień.

Jeżeli potrzebujemy wsparcia energii prosperity, wybierzmy agat o kolorze zielonym lub agat dendrytowy. Jest to odmiana agatu w kolorze biało-szarym z przepięknymi symbolami drzew lub liści.

Biały agat to kamień nadziei i kobiet ciężarnych. Łagodzi poranne nudności, chroni matkę i dziecko. Pozwala łatwiej znieść trudy porodu. Z kolei agat czarny, stosowany może być jako amulet ochronny. Kiedyś wierzono, że chronił przed opętaniem, demonami i wampirami.

Jeśli jeszcze nie masz, a potrzebujesz harmonizującej energii agatu w swoim życiu, to znajdziesz go w naszym sklepie, w zestawie specjalnie przygotowanych kamieni wspierających zdrowie i harmonię: sklep.akademiaducha.pl

Artykuły o magicznych właściwościach innych kamieni znajdziesz TUTAJ.

Zuzanna Jenssen

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *