Angelit – portal do wyższej świadomości

Angelit

Angelit (inaczej Anhydryt) to kamień, który ułatwia komunikację z innymi wymiarami. Anhydryt oznacza “bez wody” i jest substancją krystaliczną o niebieskoszarej, białawej lub kremowej barwie.

Z łatwością wchłania wodę, przez co zwiększa swoją objętość nawet do 60%. Po kontakcie z nią może się rozwarstwiać lub pękać. Stosowany jest w jubilerstwie oraz budownictwie.

Odkryty został stosunkowo niedawno (XX wiek) w Peru, można więc go nazywać kamieniem nowej ery. Jego nazwa pochodzi od słowa Angel, czyli Anioł. To kamień, który ma za zadanie przywoływać spokój, którym charakteryzują się Anioły. Aby uzyskać równowagę umysłu i duszy, a także zwiększyć swoją energetykę oraz uzyskać bezpośrednie połączenie z Aniołami, warto zaopatrzyć się w swój egzemplarz.

Angelit to talizman utrzymujący łączność z istotami boskimi. Anioły to pośrednia płaszczyzna między Źródłem a człowiekiem – są mocniejsze niż ludzie i słabsze niż Źródło, a więc są idealnym łącznikiem między tym co boskie, a tym co ludzkie.

Angelit przede wszystkim pomaga budować duchowe i psychiczne moce. Jest niezbędnym wsparciem podczas rozwijania osobistego poczucia duchowości, z czym boryka się większa część społeczeństwa na świecie.

Kamień ten jest niezastąpiony podczas medytacji. Oczyszcza łącza podczas kontaktów telepatycznych, pomaga zagłębić się w swoją duszę, ułatwia podróże astralne. Stanowi wsparcie w przewodnictwie duchowym. Kamień ten wzmacnia jasnowidzenie i jasnosłyszenie; poprawia komunikację telepatyczną, umożliwia podróże poza ciałem przy jednoczesnym zachowaniu kontaktu z rzeczywistością.

Dla kogo?

Każdy, kto pragnie utrzymać stały kontakt z wyższymi mocami, chce uzyskać prowadzenie, mieć otwarte wrota do otrzymywania łask i miłości, powinien nosić ten kamień przy sobie. Kiedy potrzebujemy przewodnictwa albo odpowiedzi, wtedy wystarczy trzymać kamień w dłoniach z intencją rozwiązania problemu.

To kamień polecany uzdrowicielom oraz wszystkim tym, którzy zajmują się szeroko pojętym rozwojem duchowym. Jego energia zwiększa percepcję i pozwala pogłębić więź z wyższą energią. Angelit przynosi inspirację, czystość na planie duchowym i daje wskazówki.  To doskonały kamień do pracy ze snami – ułatwia zapamiętywanie oraz wyostrza interpretacje snów.

Jeśli chcesz utrzymać połączenie z drugą osobą mimo oddzielenia fizycznego, podaruj jej kawałek Angelitu i sam zatrzymaj drugi – kamień ten utrzymuje połączenie telepatyczne między jego właścicielami.

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Angelit,_anhydryt,_celestyt_-_Lima,_Peru..jpg

Właściwości

Anhydryt rozpada się pod wpływem uderzenia na kawałki. Rozpuszcza się w kwasie solnym i w wodzie. Wietrzeje – zamienia się w gips i wchłania wodę. Rozwarstwia się, pęka i pęcznieje.

Każdy kamień Angelitu jest różny – ma inną barwę, rozmiar, kształt. Nie sposób znaleźć dwa identyczne kamienie.

W kwestii zdrowia, korzystnie wpływa na serce, kości i stawy, a także niweluje ból. Stoi na straży gospodarki wodnej organizmu oraz stymuluje pracę nerek – ma właściwości zmniejszania obrzęków oraz kontrolowania masy ciała (głównie zatrzymywania wody w organizmie).

Moc Angelitu

Angelit podnosi wibracje pomieszczenia, w którym się znajduje. Zapewnia mu energetyczne pole ochronne. Pojedyncze kamienie można rozłożyć w domu lub w ogrodzie. Polecany jest do trzymania przy łóżku. Dobrze jest go nosić przy sobie. Kamień ten wzmacnia dobroć i wrażliwość, chroni przed nieprzyjaciółmi i wampirami energetycznymi.

Angelit to kamień uzdrowienia. Daje poczucie stabilności i wzmacnia wytrzymałość. Z Angelitem świetnie współgra czakra gardła, gdyż kamień ten leczy stany zapalne gardła, reguluje tarczycę. Dobrze dogaduje się również z czakrą trzeciego oka i korony. Po nałożeniu na stopy, odblokowuje meridiany i ścieżki energetyczne.

Pielęgnacja kamienia

Niektóre kamienie mogą zostać uszkodzone przez wodę – Angelit po kontakcie z wodą straci swój blask i stanie się gipsem, dlatego trzymaj go z dala od wody, aby jak najdłużej cieszyć się jego właściwościami. Aby oczyścić Angelit wystarczy umieścić go w miseczce ryżu lub szałwii, ewentualnie okadzić lub oczyścić nad płomieniem świecy. Kamień ten ładujemy w promieniach słońca.

Jeśli w swojej magicznej kolekcji jeszcze nie masz tego anielskiego kamienia, to możesz go nabyć w sklepie Akademii Ducha.

Nadine Lu

 

Źródła:
https://www.magicznagaleria.pl/kamien.php?id=113
https://greenharmony.pl/pozostale-mineraly/806-angelit-naturalna-brylka.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *