Anielski kamień Serafinit i jego harmonizująca moc

Serafinit

Poznajcie Serafinit – kamień o harmonizującej energii, ratujący związki w nawet najbardziej beznadziejnych momentach. Jednak przede wszystkim to kamień kontaktu z wyższymi wibracjami – ułatwia porozumiewanie się z Istotami Anielskimi oraz przewodnikami duchowymi.

Jest to niezwykle rzadki minerał, z gromady krzemianów. Występuje na terenie Rosji, w okolicach jeziora Bajkał. Swoją nazwę zawdzięcza Serafinom – najwyższym w hierarchii aniołom oraz swojemu wyglądowi. Ma zielony odcień, przeważnie z domieszką bieli o perłowym blasku. Ta domieszka bieli układa się w kształt przypominający pióra z anielskich skrzydeł. Jego zielony kolor wiąże się z rozwojem oraz czakrą serca. Serafinit może też trafić się w kolorach m.in. brązowym, czerwonym, żółtym. To jeden z najsilniej działających energetycznie kamieni, zarówno na naszego ducha, ciało, jak i życie.

Właściwości Serafinitu

Kamień polecany jest szczególnie osobom spod znaku byka. Każdemu jednak może przynieść spokój i ukojenie, złagodzić stres i napięcia. Wniesie również harmonię do otoczenia. Ułożenie go na czakrze trzeciego oka powoduje jej aktywację. Otwierając trzecie oko pomaga nam nie tylko w rozwoju duchowym, ale też w obudzeniu zdolności samouzdrawiania. Dodatkowo harmonizuje pozostałe czakramy i podnosi poziom energii. Pomaga poczuć jedność z Wszechświatem i odnaleźć wewnętrzny spokój oraz zrozumienie i odczuwanie energii własnego Ducha. Wyostrzy zmysły i otworzy na wizje. Pomoże odkryć i rozbudzić talenty z jakimi przyszliśmy na świat. Polecany jest osobom chcącym osiągnąć duchowe oświecenie. Sprawdzi się przy medytacji. Poprawi też nasze relacje z innymi.

Może cię również zainteresować artykuł: Moqui – indiańskie Kule Mocy przywracające ład i harmonię

By Ra’ike (patrz także: de: Benutzer: Ra’ike ) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], from Wikimedia Commons

Ma również właściwości uzdrawiające – zwłaszcza przy przeziębieniach. Wesprze pracę serca i płuc. Poprawi stan wątroby i nerek, jednocześnie pomagając w ich detoksykacji. Wzmocni proces odżywiania komórek w ciele oraz usprawni proces metabolizmu. Jeśli męczy cię depresja, skorzystaj z jego cudownie oczyszczających właściwości – jego moc obmyje cię ze smutku i przygnębienia. Jego harmonizująca energia korzystnie wpłynie również na napięcia w mięśniach, rozluźniając je.

Pracując z jego energią możesz radośnie wyczekiwać spełnienia i szczęścia w życiu. Obfitość, dobrobyt i dobra passa mogą zagościć w twojej codzienności. Pozytywna energia wpłynie do twego życia i ułatwi ci, zarówno podejmowanie decyzji, jak i otoczenie się pozytywami. Zamiast skupiać się na rozdrapywaniu starych ran, czy wyczekiwaniu negatywów, skupisz się na teraźniejszości, nowych możliwościach i znajdowaniu rozwiązań dla swoich problemów. Zaczniesz żyć w zgodzie ze swoim sercem oraz usuniesz stare wzorce, które już ci nie służą. Wkroczysz na swoją drogę, aby z odwagą i radością nią podążać.

Energia Serafinitu a nasz związek

Energia tego kamienia wprowadza harmonię również do związków. Pomaga nam stać się bardziej kochającymi, skorymi do bezinteresownego dawania i troski o drugą osobę. Ta energia pomaga wzrosnąć nie tylko duchowo, ale również mentalnie. Otworzyć się na nasze potrzeby oraz komunikowanie ich. Być pełnym miłości wewnętrznej radości i gotowym do dzielenia się nimi. W momentach kryzysowych moc energii Serafinitu pomoże wam nie poddawać się w związku i walczyć o miłość. Z dojrzałością będziecie poszukiwać rozwiązań waszych problemów i otwarcie o nich rozmawiać.

Może cię również zainteresować artykuł: Szungit – metafizyczny węgiel, aktywator wody i pochłaniacz negatywów

Rob Lavinsky, iRocks.com – CC-BY-SA-3.0 [CC BY-SA 3.0 ], via Wikimedia Commons

Pomoc w kontaktowaniu się z Aniołami

Kamień ten jest używany do kontaktowania się z Aniołami. Noszony przy sobie, pomoże przywołać Anioła Stróża i duchowych przewodników. Pomoże również skontaktować się z Aniołami podczas snu lub medytacji.

Z jakimi kamieniami można go łączyć?

Serafinit wzmocni energię następujących kamieni: tygrysie oko, kordieryt, kwarc różowy, kamień słoneczny, ametyst.

Jak go używać?

Serafinit z pewnością możemy używać do codziennej medytacji. Jeśli chcemy zadziałać nim na energię czakry serca, powinniśmy nosić go w jego pobliżu – na przykład w staniku. Z racji jego pięknego wyglądu, sprawdzi się również jako biżuteria – kolczyki czy wisiorek.  Trzymany w portfelu pozytywnie wpłynie na sferę finansową.

Nie wolno przetrzymywać go w miejscu narażonym na wysokie temperatury. W celu oczyszczenia należy obmywać go letnią wodą. Możemy użyć do tego mydła przy zabrudzeniach. Zaleca się przechowywać go w woreczku, z dala od sprzętu AGD.

Arunika

***

Jeśli potrzebujesz wsparcia energetycznego, jakie ze sobą niesie posiadanie Serafinitu, to możesz go nabyć w naszym sklepie:

 Serafinit – kamień do kontaktu z wyższymi wibracjami w sklepie Akademii Ducha

Źródło: AkademiaDucha.pl

Bibliografia:
meanings.crystalsandjewelry.com/seraphinite/
thesecretofthetarot.com/seraphinite-crystal/
straganezoteryczny.pl/sklep-ezoteryczny-warszawa/anioly-sklep-ezoteryczny/talizman-aniolow-sklep/serafinit-obrabiany
jagodar.blogspot.com/2014/01/serafinit.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *