Moc kamieni: Apatyt – kamień motywacji, pozytywnego nastawienia i kreatywności

apatyt

Apatyt astrologicznie przypisywany jest osobom spod znaku Bliźniąt, Wagi i Barana, jednak jego szeroki zakres pozytywnych właściwości powoduje, że to kamień odpowiedni dla każdego z nas. Poznaj moc apatytu i korzystaj z niej, gdy tylko tego potrzebujesz.

Apatyt to powszechny minerał z gromady fosforanów, najważniejszy nośnik fosforu w przyrodzie. Ze względu na mylące podobieństwo do kilku innych kamieni szlachetnych (na przykład fluorytu i topazu) jego nazwa pochodzi od greckiego słowa “apatao”. Oznacza ona oszukiwać/zwodzić. 

Występuje w szerokiej gamie kolorystycznej – może być bezbarwny, żółty, zielony, fioletowy, a nawet niebieski w pięknym, oceanicznym odcieniu. Zdecydowanie jest to wyjątkowy wytwór natury, który noszony w postaci biżuterii finezyjnie dodaje nam wdzięku.

Ogólne właściwości apatytu

To kamień manifestacji, wskaże ci drogę od marzeń do rzeczywistości pełnej spełnionych snów. Pomoże ci osiągnąć efekty, jakie szczerze pragniesz w skrytości serca. Jeśli do tej pory miałeś problemy z motywacją, stagnacją, brakiem energii czy konsekwencją w realizacji celów – sięgnij po ten kamień. Pobudzi twoją energię do działania, odsunie z dala negatywne myśli o sobie i innych, wyzwoli z kajdan marazmu. Twoje finanse wreszcie poprawią się, a praca będzie pozytywnym doznaniem i ekscytacją. Będzie też chronił cię przed negatywną energią jak talizman ochronny. Apatyt pomaga również w koncentracji i jasności umysłu, ułatwia znalezienie najlepszych rozwiązań i otwiera nas na nowe pomysły. Pobudza kreatywność i umożliwia wglądy, również w historię z przeszłych wcieleń. Jest idealnym kamieniem do medytacji, nie tylko ze względu na wprowadzanie umysłu w spokojny stan, ale też przez harmonizowanie czakr i pomoc w introspekcji. Apatyt obdarza swego właściciela mocą odwagi, wiary we własne możliwości i mobilizacją wewnętrznej energii do działań w świecie fizycznym. Podnosi naszą samoocenę i poziom akceptacji siebie. Jest też przydatny w rozwijaniu zdolności parapsychicznych. Harmonizuje nasze czakry i ułatwia ekspresję. 

Jeśli do tej pory byłeś tylko marzycielem, pora wreszcie zrealizować swoje sny w świecie rzeczywistym – moc apatytu niewątpliwie ci w tym pomoże.

Sprawdzi się w szczególności dla uzdrowicieli, trenerów, nauczycieli, artystów, piosenkarzy, dziennikarzy, prezenterów.

Może cię również zainteresować artykuł: Cztery prawa indyjskiej duchowości, by żyć w harmonii i spokoju

Apatyt

Właściwości zdrowotne apetytu

Ze względu na swój skład chemiczny ułatwia on przyswajanie wapnia, służy zdrowiu naszych kości, zębów i chrząstkom – wzmacnia je, ale też stymuluje rozwój nowych komórek. Sprawdzi się u osób cierpiących na artretyzm i miewających ogólnie problemy ze stawami czy przy wszelkiego rodzaju złamaniach. Pomaga eliminować cellulit, hamuje apetyt i poprawia trawienie. Będzie wspierał cię na ścieżce dbania o zdrowie i zdrowego odżywiania. Korzystnie wpływa też na śledzionę, pęcherzyk żółciowy i wątrobę. Łagodzi stany zapalne gardła i bóle zębów. Dodatkowo pomaga w harmonizowaniu układu nerwowego i w zmiennych nastrojach. Odbudowuje twój naturalny, zdrowy poziom energetyczny i  przyspiesza rekonwalescencję po chorobach. Ogólnie poprawia zdrowie oraz eliminuje przemęczenie. Jego lecznicza energia skupia się tam, gdzie akurat potrzebujesz, i oddziałuje swą dobroczynną mocą.

Charakterystyka poszczególnych odmian apatytu

Niebieski apatyt

Idealny do harmonizowania czakry gardła i pracy z nią. Ułatwia komunikację z innymi, nawiązywanie kontaktów i współpracę w grupie. Otwiera na duchowe przewodnictwo i przyda się przy pracy z poprzednimi wcieleniami, w poszukiwaniach wpływów karmicznych, oraz do pracy na poziomie świadomych snów. To kamień inspiracji i klarowności myśli, ułatwiający wgląd w dany problem/sytuację z różnych poziomów jednocześnie.

Apatyt żółty

Sprawdza się przy pracy z czakrą splotu słonecznego. Eliminuje toksyny z twojego organizmu i pomaga pozbyć się stagnacji. Leczy bezsenność i poprawia koncentrację. Polecany szczególnie dla uczniów, studentów i pracowników naukowych. Na poziomie emocjonalnym eliminuje nagromadzoną złość, przez co wspiera również na poziomie fizycznym wątrobę, pęcherzyk żółciowy i śledzionę. Pomoże ci być asertywnym, odnaleźć wewnętrzną pewność siebie i odwagę do podejmowania ryzyka. 

Zielony apatyt

Inaczej nazywany jest kamieniem asparagusowym. To kamień odpowiedni do pracy z czakrą serca, uzdrowi twoje serce i emocje. Ułatwia usuwanie negatywnych osądów o sobie i innych oraz negatywne nastawienie do życia. Pomoże ci pożegnać apatię i cieszyć się życiem pełnym energii. Pomoże ci otworzyć się na swobodną ekspresję i autentyczne wyrażanie siebie, bez lęku przed odrzuceniem przez innych ludzi. Przywołuje bezinteresowną miłość i otwiera nas na nasze wyższe Ja.


Wahadełko orgonitowe z apatytu znajdziecie w naszym sklepie

Apatyt


Jak dbać o ten kamień?

Apatyt jest bardzo czuły na zmiany temperatury. Warto o tym pamiętać zimą, kiedy na zewnątrz jest mróz, a w domu ciepło. Nie można też zostawiać go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych w upalne lato. 

Do codziennej pielęgnacji wystarczy tylko opłukiwać go regularnie pod bieżącą wodą w celu oczyszczenia energetycznego. Następnie można wystawić go na promieniowanie słoneczne do podładowania jego energii (w bezpiecznych warunkach, nie w upalne dni).

Apatyt to dobrodziejstwo dla na od Matki Natury, ale też potwierdzenie naszej jedności ze światem przyrody. Warto mieć go przy sobie i wspierać się jego dobroczynną energią.

Może cię również zainteresować artykuł: 5 czynności, które pomogą w uzdrowieniu czakry podstawy

Arunika


Źródła:
pasion.com.pl/pl/kamienie/18-apatyt
bohoart.com.pl/wlasciwosci-kamieni-apatyt/
agk.istore.pl/mineraly-i-kamienie-szlachetne/apatyt-mineral
charmsoflight.com/apatite-healing-properties
meanings.crystalsandjewelry.com/apatite/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram