Archanioł Michael – jeśli potrzebujesz ochrony

Archanioł Michael

Zdarza się, że napotkamy sytuacje, w których nie czujemy się bezpieczni. Chęć ochrony może dotyczyć zarówno naszych codziennych życiowych czynności, jak i działań rytualnych. O wsparcie możemy spokojnie poprosić Siły Anielskie, a ochrony z pewnością nam nie odmówi Archanioł Michael lub – w spolszczonej wersji – Archanioł Michał.

Archanioł Michael, jeden z wyższych rangą Archaniołów, przewodzi Aniołom Niebieskiego Promienia, jak i Aniołom Domu Słońca. Niebieski Promień odpowiedzialny jest za ochronę (takie znaczenie ma więc niebieski kolor anielski w wizjach, jak i na ołtarzu), zaś Aniołowie Domu Słońca to energie bardzo solarne, sprawcze, z szybkim ukorzenieniem w materii.

Co to dla nas oznacza? Podstawowym działaniem Archanioła Michaela jest ochrona, więc w każdym momencie niebezpieczeństwa, jest on najodpowiedniejszą Siłą Anielską, którą można prosić o zadbanie o nasze bezpieczeństwo. Jeśli otoczymy się niebieską kulą jego energii, możemy być pewni, że będziemy chronieni. Jeśli czujemy się atakowani energetycznie, również otrzymamy pomoc. Z pomocą Archanioła Michała możemy się ochronić zawczasu, jak też w nagłych wypadkach zadziałać obronnie, niezależnie od tego czy interwencja dotyczy nas samych, czy też prosimy o zajęcie się kimś innym. Pamiętajmy jednak, że Siły Anielskie szanują wolną wolę człowieka i jeśli dana osoba nie życzy sobie tego na którymkolwiek poziomie (na przykład jej dusza uzna, że dana sytuacja ma być dla niej lekcją i ma doświadczyć pełnego spektrum konsekwencji), uszanują to i nie będą ingerować. Ponadto, niezależnie od tego, czego dotyczy nasza prośba, Anioł ten zadziała na nią poprzez ochronę – poproszony o opiekę nad finansami, ochroni je przed skurczeniem etc.

Archanioł Michał

źródło: zarata.info

Imię tego Archanioła tłumaczy się jako “Któż, jak Bóg”. Jest on jednym z najbardziej znanych i najważniejszych Archaniołów i jego imię – oprócz tego, że wymienione jest w Biblii jako jedno z trzech imion anielskich – znajduje się też na Pieczęci Siedmiu Archaniołów. Również w innych kulturach jest postacią znaną od wielu stuleci – czcili go już Celtowie, Chaldejczycy czy Egipcjanie. W trzech wielkich religiach jego rolą jest opieka nad wiernymi. W kabale jest strażnikiem królestwa Tipharet.

Jego święto obchodzone jest przez niektóre wyznania 29 września. Jest on patronem policjantów.

Jego atrybutem jest miecz, którym często odcina nas od zagrożeń i przeszkód. Jeśli percepcja danej osoby wymaga, by pokazać się jako skrzydlata istota, zapewne ukaże się w stroju wojennym w stylu starożytnego Rzymu, z długimi blond włosami i nieodzownie w długich, wiązanych sandałach. Jednak pamiętajmy, że dla Aniołów nasza percepcja jest czymś zabawnym (ponieważ nie brakuje im poczucia humoru) i jeśli będą wiedzieli, że nas to nie wystraszy, jest możliwość, że nie zawsze będą się ukazywać w ten sam sposób.

Podczas ewokacji na ołtarzu, Archanioła Michała przywołujemy na południu, jako odpowiadającego za Żywioł Ziemi, zatem jego działanie będzie bardzo gruntujące i pomagające zadarzyć się na planie materii.


Karty Archanioła Michała, Archanioła Rafaela, jak również inne karty oraz talizmany anielskie, znajdziesz w naszym sklepie

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie karty_archanioła_michała-1024x512.jpg


Inna postać o podobnym promieniu, z którą współdziała, jest Lady Faith, czyli Archaii Wiary, pomagająca ludziom w ukierunkowaniu na duchowość. Jako postać mistrzowska, często współpracuje z Maryją i wspaniałym pomysłem jest powierzenie ich opiece dzieci tuż po ich urodzeniu, w ten sposób nic, co by mogło zablokować ich potencjał, nie będzie miało prawa zadziałać.

Przy oczyszczaniu różnych miejsc, np. przy pomocy palo santo lub białej szałwi, warto poprosić tę Siłę Anielską o wypełnienie danego miejsca swoim światłem i wspomaganie nas w całym procesie. Możemy użyć gotowych modlitw, czy przywołać go własnymi słowami. Nie ma tu większych ograniczeń.

Archanioł Michał będzie świetnym przewodnikiem, gdy brakuje nam odwagi – pomoże nam ją w sobie znaleźć, będzie też umiał dodać nam motywacji. Jego ważną misją jest również oczyszczenie z trzymającego nas poniżej naszego potencjału strachu. Potrafi nam przypomnieć o życiowych celach i popchnąć nas w kierunku wypełniania ich. Co więcej, wszelkie wątpliwości i zagmatwane sytuacje również zelżą i ustąpią w kontakcie z jego światłem. Pomoże nam również z prawdą – zarówno z dojściem do niej, jak i wypowiedzeniem prawdziwych słów, nawet w trudnych sytuacjach. Na pewno doda nam otuchy i wskaże, jak ukierunkować swoją energię w momentach bezbronności oraz pomoże uwierzyć w siebie.

Agnieszka Niedźwiadek

Źródła:

Virtue, Doreen. Mistrzowie Duchowi. Synerhie CZ s.r.o., Praga, 2009.

Virtue, Doreen. Archaniołowie i Wniebowstąpieni Mistrzowie, Przewodnik współpracy z uświęconymi bóstwami. Studio Astropsychologii, Białystok, 2010.

Virtue, Doreen. 101 Aniołów. Studio Astropsychologii, Białystok, 2007.

Ruland, Jeanne. Wielka Księga Aniołów – imiona, historie i rytuały. Wydawnictwo KOS, Katowice, 2003.

Ruland, Jeanne. Świetlista Siła Aniołów. Wydawnictwo Kos, Katowice, 2004.

Webster, Richard. Anioły i Duchowi Przewodnicy. Wydawnictwo Illuminatio, Białystok, 2014.

Tuan, Laura. Głosy Aniołów. ARS SCRIPTI-2, Białystok, 2005.

Lekcje i wykłady Akademii Ducha

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram