Archanioł Rafael – niebiański uzdrowiciel

Archanioł Rafael

Imię jego oznacza “Bóg uzdrowił” lub “Uzdrowienie Boże”, a często przypisywanym mu atrybutem jest laska eskulapa. W niektórych przedstawieniach również ryba. Archanioł Rafael, bo o nim mowa, to uzdrowiciel i zielony promień, który wspomaga uzdrawianie. 

O Archaniele Rafaelu mówią pisma apokryficzne Starego Testamentu. W księdze Tobita jest opisany jako pomocnik Tobiasza, który w postaci ludzkiej pomagał mu podczas podróży oraz pokazał, w jaki sposób przywracać zdrowie i odpędzać demony. Synowi Tobita ujawnił zaś, jak wykorzystać złowione przez niego ryby do uleczania innych, poprzez produkcję maści leczniczych. Anioł ten przekazał również szmaragdowe tablice Hermesa Trismegistosa, inaczej zwane “Szmaragdową księgą mądrości”. Natomiast Testament Salomona opowiada o pierścieniu z sześcioramienną gwiazdą, którym Król Salomon pokonał demony – darze od tegoż właśnie Anioła.

Wibracja Archanioła Rafała jest widzialna jako szamaragdowa zieleń. Jest to kolor uzdrowienia, w każdy możliwy sposób. Zatem jeśli zechcemy uzdrowienia jakiejkolwiek dziedziny naszego życia, postarajmy się o wprowadzenie do niej, chociażby w sposób wizyjny, właśnie tego koloru. Kwestia powierzona Archaniołowi Rafaelowi zostanie rozwiązana poprzez jej uzdrowienie. Jeśli poprosimy o coś, co niekoniecznie jest “z jego działki”, tak czy siak zadziała poprzez uzdrowienie. Może więc uzdrowić nasze finanse lub relacje z innymi, choć istnieją też inne Siły Anielskie, które zajmują się daną kwestią.

Archanioł Rafael

źródło: wikimedia.commons

Archanioła Rafaela przywołujemy na ołtarzu na wschodzie. Odpowiada on żywiołowi wody, a woda to nasz organizm (wszak to z niej w większości się składamy), ale również nasze emocje i potencjały. Jeśli zatem żywioł wody w nas jest w jakiś sposób zaburzony, warto prosić Archanioła Rafaela o pomoc w dostrzeżeniu i zrozumieniu, w czym tkwi problem oraz w uleczeniu go. Pamiętajmy, że uleczenie czegoś bez zrozumienia, czym to było dla nas i bez przerobienia lekcji, której dana sytuacja miała nas nauczyć, nie zawsze jest możliwe.

Przy zaburzonej gospodarce hormonalnej w organizmie, bardzo często nie potrafimy panować nad naszymi emocjami oraz odwrotnie – nierównowaga emocjonalna prowadzi do zaburzeń na poziomie hormonalnym. Warto prosić Archanioła Rafaela, by nauczył nas nad tym panować i rozumieć to w nas.

Archanioł Rafael nie tylko nas uzdrawia, ale również daje nam możliwości i wiedzę samouzdrawiania oraz uzdrawiania innych. Jeśli poprosimy, by przejawił nam odpowiednią metodę dla nas, z pewnością, o ile jesteśmy na to gotowi, otrzymamy wskazówki, a być może nawet poradę, jak pomóc konkretnej osobie. Osoby na ścieżce uzdrowicielskiej z pewnością mocno odczują jego wsparcie, na każdym możliwym planie ich drogi.


Jeżeli potrzebujesz Anielskiego wsparcia, w Sklepie Akademii Ducha znajdziesz anielskie karty, dzięki którym komunikacja z Aniołami stanie się dużo prostsza. Pomogą ci w zadawaniu pytań i otrzymywaniu odpowiedzi, przyniosą inspirację i pewność własnych wyborów: sklep.akademiaducha.pl/KartyAnielskiearchanioł Werchiel


Możemy również prosić tego Archanioła o przybycie do innej osoby, jednak pamiętajmy, że Siły Anielskie nie zadziałają wbrew woli konkretnej osoby. Jako że energia Archanioła Rafała oddziałuje bezpośrednio na nasze ciało, najłatwiej jest nam ją fizycznie odczuć, wręcz do poziomu komórkowego.

Możliwe, że ze względu na historię o towarzyszeniu Tobitowi w jego podróży, Archanioł Rafael jest uważany za patrona osób podróżujących, zarówno na planie materii, jak i metafizycznie.
Anioł ten będzie nas nakłaniał również do pomocy innym i będzie chciał za naszym pośrednictwem przenosić swoją wibrację na innych ludzi. Pomoże nam z pewnością w odzyskaniu lub utrzymaniu pogody ducha. Nie bez powodu ma również ogromne poczucie humoru – przecież śmiech to zdrowie! Śmiech pomaga wytworzyć endorfiny i serotoninę, uwalnia nas od napięć i podnosi wibracje, więc jest zbieżny z działaniem wibracji szmaragdowozielonej – z uzdrawianiem. Śmiejmy się zatem na zdrowie i wprowadzajmy coraz więcej wibracji radości do świata. Możemy być pewni, że Siły Anielskie nam w tym pomogą, jeśli tylko się na to otworzymy.

Agnieszka Niedźwiadek

Źródła:

Virtue, Doreen “Archaniołowie i Wniebowstąpieni Mistrzowie, Przewodnik współpracy z uświęconymi bóstwami” Studio Astropsychologii, Białystok, 2010.

Virtue, Doreen “101 Aniołów”, Studio Astropsychologii, Białystok, 2007.

Ruland, Jeann “Wielka Księga Aniołów – imiona, historie i rytuały”, Wydawnictwo KOS, Katowice, 2003.

Ruland, Jeanne “Świetlista Siła Aniołów”, Wydawnictwo Kos, Katowice, 2004.

Webster, Richard “Anioły i Duchowi Przewodnicy”, Wydawnictwo Illuminatio, Białystok, 2014.

Tuan, Laura “Głosy Aniołów”, ARS SCRIPTI-2, Białystok, 2005.

Lekcje i wykłady Akademii Ducha

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram