Archaniołowie i Wniebowstąpieni Mistrzowie – jak prosić ich o pomoc

Każdy z nas na swojej ścieżce napotyka trudności. Czy to na drodze rozwoju duchowego, czy też bardziej ogólnie. Niektóre aspekty naszego życia wymagają więcej pracy i zaangażowania, by osiągnąć zadowalający efekt. Mamy jednak zawsze możliwość prosić o pomoc, a Wszechświat chętnie wysłucha naszych próśb i przyśle wskazówki. Chętni do pomocy z pewnością będą zarówno Archaniołowie, jak i Postaci Mistrzowskie.

Doreen Virtue jest osobą konsekwentnie tłumaczącą ludziom, jak mogą skorzystać z pomocy Świetlistych Istot z Wyższych Wymiarów. W książce “Aniołowie i Wniebowstąpieni Mistrzowie” tłumaczy, jak możemy nawiązać z nimi kontakt i w jakich kwestiach prosić o wsparcie konkretnych Aniołów i Mistrzów.

źródło: www.omna.org

źródło: www.omna.org

Kim są Archaniołowie tłumaczyć nie trzeba, jednak kim są Wniebowstąpieni Mistrzowie? Jak tłumaczy we wstępie książki autorka, są to postaci pochodzące ze wszystkich kultur, zarówno współczesnych, jak i dawnych. Większość żyła na ziemi i była nauczycielami, uzdrowicielami lub prorokami. Ich mistrzostwo spowodowało, że po śmierci zostali “awansowani” w postać mistrzowską, która z wyższych wymiarów może nam pomagać.

Autorka zachęca do kontaktu z postaciami mistrzowskimi, podkreślając jednak, że nie ma to nic wspólnego z politeizmem i oddawaniem czci bóstwom – istnieją one jako aspekty Stwórcy/Źródła. Co więcej, Doreen Virtue w swoich rozważaniach sugeruje, że historie dotyczące pochodzenia rozmaitych mistrzów i bóstw wpisują się w archetypy legend, co zdaniem autorki być może służy ukazaniu ludziom pewnych aspektów Boga/Żródła w działaniu w sposób zrozumiały dla naszej percepcji, choć bazujący na egregorze danej postaci.

Warto zrozumieć, że mistrzowie chętnie nam pomogą, niezależnie od tego, jak daleko jesteśmy na ścieżce rozwoju duchowego. Ważne jest jednak, by nasze intencje były czyste – proszenie o pomoc w działaniu wycelowanym przeciwko komuś jest złym pomysłem.

źródło: www.krainablogini.wordpress.com

źródło: www.krainablogini.wordpress.com

Właściwa część kompendium, opisująca poszczególne postaci mistrzowskie podzielona jest na kilka sekcji. W pierwszej ukazano z jakiej kultury lub nurtu pochodzi konkretne bóstwo, oraz pod jakimi innymi imionami również występuje. Poza notką opisującą historię danego bóstwa, dowiadujemy się, w jaki sposób autorka postrzega cechy danej postaci. I tak, dowiadujemy się chociażby, że Izyda jest uważana przez egipskich badaczy za pierwszą najwyższą kapłankę magii, a także Królową Podziemia – jej skrzydła wyryte na egipskich sarkofagach mają symbolizować jej zdolność od odnowy dusz zmarłych.

Doreen Virtue opisuje swoje doświadczenia kontaktu z daną postacią mistrzowską – w jaki sposób się ukazała oraz jaki przekaz niosła. Dla przykładu, Ginewra (znana również jako Gwenhwyfar) udziela ludziom pomocy w związkach miłosnych, mówiąc: “Związki miłosne to moja specjalność, czuję silną więź z każdą kobietą, która cierpiała przez poczucie braku czyjejś miłości. Każda kobieta, która nie czuje się dobrze w ‘męskim świecie’, która podczas kontaktów z mężczyznami czuje, że stąpa po nieznanym gruncie, powinna zbadać ten ‘nowy ląd’, mając mnie za przewodnika.”

Kolejna sekcja wymienia dziedziny, w jakich możemy uzyskać pomoc od danego mistrza. W przypadku Archanioła Azraela dostaniemy pocieszenie umierających oraz opłakujących, doradzanie w chwilach smutku i żalu, wniknięcie w duszę niedawno zmarłej osoby, a także działające na każdym poziomie wsparcie dla osób pogrążonych w żałobie.

W ostatniej sekcji opisano wezwanie, czy też modlitwę, która pozwoli nam skontaktować się z daną postacią wniebowstąpioną. Znajdziemy tam wskazówki, w jakich okolicznościach najlepiej nawiązać kontakt (np. z Kryszną podczas posiłku), oraz w większości przypadków krótki przykład konkretnego przywołania, jeśli nie czujemy się na siłach by robić to własnymi słowami.

Jeśli wiemy, z jakim problemem lub potrzebą chcemy się zwrócić o pomoc, nie musimy wertować całej książki. Zawarta w niej zbiorcza lista różnych zagadnień, którymi zajmują się konkretne postaci mistrzowskie ułatwi nam zadanie. W mig dowiemy się, że o pomoc w jasnowidzeniu warto poprosić Apolla, Archanielicę Haniel, Archanioła Jeremiela, Archanioła Rafaela, Archanioła Razjela, Horusa, Kuan Yin oraz Sulis.

Przewodnik na końcu posiada glosariusz, wyjaśniający zwięźle pojęcia, z którymi możemy się spotkać podczas lektury, a także obszerną bibliografię, gdybyśmy zechcieli poszerzać naszą wiedzę w tym temacie.

Nie bójmy się nawiązywać kontaktów z Mistrzami oraz Archaniołami – nie ma żadnych ograniczeń co do ilości postaci, które możemy prosić o pomoc. Nasza radość i szczęście oraz wdzięczność za pomoc z pewnością będą dla nich bardzo ważne.

***

Jeśli chcesz, możesz spróbować komunikacji z Aniołami za pomocą kart Doreen Virtue. Karty Przesłania Aniołów, Dar od Aniołów, Karty Archanioła Michała, Rafaela i inne możesz znaleźć w naszym Sklepie Akademii Ducha.

Agnieszka Niedźwiadek

Doreen Virtue “Archaniołowie i Wniebowstąpieni Mistrzowie. Przewodnik współpracy z uświęconymi bóstwami”, Studio Astropsychologii, Białystok, 2012

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram