Astrologia dla początkujących: Ascendent w znakach

ascendent

W serii wpisów “Astrologia dla początkujących” tworzyliśmy samodzielnie kosmogram w darmowym programie dostępnym w Internecie (patrz: tutaj) oraz dowiadywaliśmy się, co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj). Wszystkie kolejne lekcje, czyli planety występujące w odpowiednich znakach znajdziemy w spisie treści:

Spis treści – Astrologia dla początkujących

Jeśli przeanalizowałeś planety występujące w twoim kosmogramie w poszczególnych znakach zodiaku, czas na ascendent.

Ascendent: jeden z najważniejszych elementów horoskopu. Cechy znaku ascendentu są widoczne już na pierwszy rzut oka.

Jeśli spojrzymy na ascendent z poziomu astronomii, wtedy możemy zdefiniować go jako obszar, który w momencie urodzenia wschodzi na horyzoncie. Znak, który jest na tym obszarze to inaczej znak wschodzący. W ciągu dwudziestu czterech godzin Ascendent przebywa w każdym z dwunastu znaków zodiaku średnio przez dwie godziny. Aby szczegółowo go ustalić, potrzebna jest konkretna godzina urodzenia. Znak Ascendentu wskazuje na to kim pragnie się być, przy czym horoskop urodzeniowy z naciskiem na słońce mówi o tym, kim się jest.

Ascendent w baranie

Ascendent występujący w Baranie wskazuje na to, że jesteś aktywny i energiczny. Uwielbiasz nowe przedsięwzięcia i na wszystkie nowości w twoim życiu reagujesz bezpośrednio. Podejmujesz ryzyko – czasem nieprzemyślane. Ciągła walka to twój prawdziwy sens życia, przez co możesz być agresywny. Pod maską chowasz niepewność. Masz słomiany zapał.

Jesteś wysoki, szczupły, zazwyczaj masz uwidocznioną muskulaturę. Jesteś wysportowany, silny i energiczny. Twoja twarz jest pociągła, ma ostre, kanciaste rysy, a spojrzenie przenika na wylot.

Ascendent w byku

Jesteś praktyczny, cierpliwy, wytrwały i do bólu praktyczny. Lubisz, kiedy jest ci wygodnie i tej wygody i komfortu szukasz cały czas. Znak byka sprawia, że wytrwale dążysz do celu. Czasem zbyt wolno, ale jak pokazuje życie – skutecznie. Uwielbiasz planować i systematycznie realizować swoje założenia. Otoczenie poznajesz za pomocą zmysłów, dlatego nie rozumiesz abstrakcji. Jesteś niemożliwie uparty.

Ascendent w byku ma zazwyczaj krępą sylwetkę, którą chowa za prostymi, klasycznymi strojami. Stawiasz na jakość a nie ilość – twoja szafa jest niewielka, ale zawiera dobre jakościowo ubrania. Ascendentalny byk ma mocny, rozbudowany kark i szerokie ramiona. Unika wysiłku fizycznego.

Ascendent w bliźniętach

Ascendentalny bliźniak myśli szybko, ma dociekliwy i błyskotliwy umysł. Ciągle mówi, często przerywa innym. Przez to ma potrzebę stałej komunikacji, a to prowadzi do rozpraszania się. Jesteś oczytany i zawsze wszystko wiesz – nazywają cię mistrzem wiedzy bezużytecznej. Jako bliźniak, występuje w twoim życiu pewnego rodzaju dwoistość: dwa wyuczone zawody, dwa mieszkania, dwie skrajne strefy zainteresowań.

Jesteś wysoki i masz długie nogi. Poruszasz się szybko, nie umiesz ustać w miejscu. Charakteryzują cię bezwiedne ruchy. Masz wyraźną i rozbudowaną mimikę twarzy, żywo gestykulujesz. Wyglądasz młodziej niż wskazuje na to metryka.

Ascendent w raku

Ascendentalny rak jest odbierany jako osoba nieśmiała i introwertyczna. Dzieje się tak dlatego, że jesteś wrażliwy na otoczenie i wszystkie działania z zewnątrz odbijają się na tobie z podwójną siłą. Źle znosisz krytykę, dlatego wolisz podążać za tłumem. Masz dobrą pamięć, bogatą wyobraźnię i jesteś bardzo emocjonalny. Gromadzisz rzeczy, które przywodzą ci na myśl dobre wspomnienia (typowy chomik). Silnie przywiązujesz się do osób, rzeczy oraz idei.

Możesz być średniego lub niewielkiego wzrostu, mieć krótkie nogi i rozbudowaną klatkę piersiową i ramiona. Zazwyczaj twarz w tym przypadku jest zaokrąglona i ma pełne policzki. Masz jasną karnację i wydatne usta.

Ascendent w lwie

Osoba pewna siebie, mająca magnetyczną osobowość, ciężko przejść obok niej obojętnie. Wielkoduszna, czasem próżna i skoncentrowana tylko i wyłącznie na sobie.

Wszystko robisz na pokaz albo otwarcie – nie znosisz działań opartych na sekretach. Lubisz jak jest jasno i klarownie. Masz potrzebę twórczego wyżycia się i skupiania na sobie uwagi innych. Dzieje się tak, ponieważ za wszelką cenę próbujesz pokazać na zewnątrz to, co siedzi w twoim wnętrzu.

Jesteś wysoki, postawny i masz szerokie ramiona. Zazwyczaj włosy są w kolorze słonecznego blondu. Poruszasz się godnie i z dumą, jak na prawdziwego lwa przystało.

Ascendent w pannie

Nieustannie dążysz do perfekcji i masz skłonność do marnowania energii na to, co od tej perfekcji odbiega. Doradzasz innym co mogą w sobie zmienić i w sobie też cały czas coś zmieniasz. Ciągle jesteś niewystarczająco dobry. Łatwo rozwiązujesz problemy, jesteś analityczny, precyzyjny, praktyczny, umiesz w organizację, planowanie i porządkowanie. Możesz zatracić spontaniczność.

Możesz być średniego wzrostu i być osobą szczupłą. Charakterystyczna dla ascendentalnej panny jest oliwkowa cera i łatwość w opalaniu się. Twoja twarz jest owalna lub pociągła, o drobnych rysach. Zawsze jesteś schludny i zadbany.

Ascendent w wadze

Wdzięk i harmonia to twoje znaki szczególne i właśnie tak jesteś odbierany przez otoczenie. Jesteś towarzyski, masz uprzejmy sposób bycia i miłą powierzchowność. Niezwykle istotne są dla ciebie związki partnerskie, a do tego niezwykle łatwo tych partnerów do siebie przyciągasz. Masz problem z utrzymaniem dłuższej relacji ze względu na potrzebę dominacji.

Jesteś atrakcyjny, masz proporcjonalną sylwetkę, regularne rysy twarzy i w sobie coś takiego, co przyciąga płeć przeciwną. Zwracasz na siebie uwagę swoim wyglądem, nawet jeśli kompletnie nie dbasz o to jak się prezentujesz

Ascendent w skorpionie

Osoba z ascendentem w skorpionie jest silna psychicznie, ma w sobie magnetyzm i promieniuje charyzmą. To fascynująca choć czasem nieco onieśmielająca dawka przyciągania. Wzbudzasz skrajne emocje w otoczeniu – jesteś albo lubiany albo zupełnie nie. Jesteś przenikliwy, dzięki czemu potrafisz przejrzeć zamiary innych. Ważna jest dla ciebie prywatność.

Jesteś niski lub masz średni wzrost. Zwracasz na siebie uwagę przenikliwym, magnetycznym spojrzeniem, zdarza się, że przewiercasz na wylot. Masz gęste włosy, zazwyczaj falowane lub kręcone oraz ostre rysy twarzy.

Ascendent w strzelcu

Jeśli jesteś ascendentalnym strzelcem, to znaczy, że jesteś entuzjastyczną i spontaniczną osobą. Jesteś w ciągłej gotowości do doświadczania życia i widać to już na pierwszy rzut oka w twoim sposobie bycia. Jesteś wiecznym poszukiwaczem.  Zdarza ci się palnąć coś głupiego i nietaktownego, ale zwykle uchodzi ci to na sucho. Lubisz mieć swoje zdanie na temat wszystkiego, co jest dla ciebie istotne. Bywasz naiwny, ale masz poczucie humoru i stresujące sytuacje obracasz w żart.

Jesteś szczupły i wysoki lub średniego wzrostu. Zwykle wyglądasz na wysportowanego. Cenisz sobie wygodę w ubiorze. Masz owalną twarz, nieco wydłużoną i uważne spojrzenie.

Ascendent w koziorożcu

Jesteś ostrożny i poważny. Całym sobą promieniujesz kompetencjami i odpowiedzialnością. Masz przekonanie, że na wszystko trzeba ciężko pracować i sam nigdy nie robisz wystarczająco dużo, aby nie było się do czego przyczepić. Od małego jesteś obciążony licznymi obowiązkami, przez co inni w dorosłym życiu czują, że mogą ci powierzyć więcej. Umiesz się poświęcić, jeśli chodzi o szczytny cel. Jesteś zorientowany na przyszłość, dlatego obierasz cele długoterminowe. Jesteś poważny jak na swój wiek i wyglądasz na osobę starszą niż mówi o tym swój pesel.

Zazwyczaj osoba szczupła, lekko przygarbiona. Ma poważne spojrzenie i wydłużone rysy twarzy. Masz czarne proste włosy i ciemniejszą karnację.

Ascendent w wodniku

Osoba z ascendentem w tym znaku jest przyjacielska i otwarta, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się być chłodna i zdystansowana. Ma wielką potrzebę niezależności i podkreślania swojej indywidualności. Zazwyczaj wspomaga się elementem ubioru, który jest charakterystyczny i zwraca uwagę swoją wyjątkowością. Jesteś tolerancyjny, szanujesz swoją wolność i wolność innych. W partnerstwach jesteś ostrożny, żeby nie dopuścić do sytuacji, w której ktoś będzie próbował przejąć nad tobą władzę.

Zwykle jesteś osobą średniego wzrostu, masz szczupłą i mocno kanciastą sylwetkę oraz jasne i duże oczy.

Ascendent w rybach

Ascendent w tym znaku wskazuje na mocne oderwanie od rzeczywistości, nadzwyczajne uduchowienie, wyostrzoną intuicję i podatność na wpływy z zewnątrz. Jesteś marzycielem, żyjącym w swoim wymyślonym świecie. Kierujesz się instynktem, często nie dopuszczasz do głowy logiki. Brakuje ci cierpliwości do codziennych spraw.

Zwykle masz budowę drobnokościstą, szczupłą lub chudą. Stan ten nie będzie trwał wiecznie, bo na starość możesz mieć problem z nadwagą. Szczególnie wyraźne w tym przypadku są oczy – duże i właściwe marzycielom.

Nadine Lu

 

Źródła:
www.eraastrologii.pl/Ascendent/60,1
www.eraastrologii.pl/Ascendent-w-znakach-opisy/47,1
www.astrolabium.pl/horoskop/ascendent
www.astrologia.com.pl/excepteur-occaecat-cupidatat/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *