Astrologia dla początkujących: Mars w znakach

astrologia

W poprzednich odcinkach Astrologii dla początkujących mogliście sami stworzyć swój kosmogram (patrz: tutaj) oraz dowiedzieć się, co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj).

Kolejnym krokiem jest analiza planet w znakach zodiaku i poszczególnych domach. W pierwszej kolejności analizujemy planetę w znaku, czyli tło, a potem w domu – cechy analizujemy w odniesieniu do konkretnego pola zdarzeń.

Dziś ustalimy, co oznacza Mars w znaku zodiaku, w którym się znajduje.

(Sprawdź, co oznacza Merkury w poszczególnych znakach zodiaku – tutaj. oraz Wenus – tutaj )

Mars w horoskopie urodzeniowym to możliwość realizowania się jednostki na planie otoczenia. Pokazuje dalekosiężne plany, pragnienia i gonitwę. Mars, czyli starożytny bóg wojny, to energiczna i agresywna energia. Pokazuje sposób okazywania emocji przez mężczyzn oraz partnerów, jakich wybierają kobiety.

Mars rządzi znakiem Barana oraz Skorpiona.

Mars w Baranie

Przez życie idzie z entuzjazmem. Człowiek z Marsem w Baranie charakteryzuje się odwagą, zapałem, temperamentem i impulsywnością. Charakteryzuje się działaniem i niewzruszoną pewnością siebie. Kiedy osoba z Marsem w Baranie jest zatrzymana w swoich dążeniach, wtedy usycha. Mars w tym wydaniu to indywidualizm i śmiałe dążenie do celu, bez względu na przeciwności i trud, jaki trzeba podjąć. Osoba ta ma potrzebę przewodzenia, cierpi na zmienność nastrojów i brak równowagi emocjonalnej. Często są to osoby roztargnione.

Dla kobiet: relacje z mężczyznami są dla ciebie niezwykle ważne i zazwyczaj namiętne. Lubisz być osobą decyzyjną w związku, i oczekujesz od partnera podobnej wibracji oraz dotrzymywania kroku. Zwracasz uwagę na odważnych poszukiwaczy przygód, najczęściej tych, którzy pracują jako mundurowi.

Dla mężczyzn: Lubisz zdobywać kobiety oraz grać w gry damsko-męskie. W związku jesteś zaborczy i zazdrosny. Lubisz mieć swój teren.

 

Mars w Byku

Mars w tym znaku wskazuje na realistę obdarzonego możliwościami. Zazwyczaj jest spokojny, rozważny, wytrwały i opanowany. Często jest zbyt uparty, a przy tym zdeterminowany do osiągnięcia założonego celu. O takich ludziach mówi się, że są twardzi i nigdy się nie poddają. Niestety, często kierują się pierwszą myślą, która rzadko idzie w parze z rozsądkiem. Nie zmienia zdania. Jego determinacja prowadzi do sukcesu materialnego. Mars w tej pozycji wskazuje na spokojny umysł, pracowitość, cierpliwość, upór i niechęć do zmian, na które osoba z Marsem w tym znaku nie jest przygotowana.

Dla kobiet: szukasz stabilnego związku, w którym łatwo o bezpieczeństwo materialne.

Dla mężczyzn: zdobywasz kobiety prezentami. Do stałego związku potrzebujesz poczucia bezpieczeństwa (w tym również stabilnej sytuacji finansowej).

 

Mars w Bliźniętach

W tym znaku Mars szczególnie stymuluje umysł. Taki układ planet wskazuje na kogoś, kto ma dar przekonywania. Osoba ta walczy intelektem i zawsze wygrywa, ze względu na trafne spostrzeżenia i przekonywujące argumenty. Mars w tym znaku to wyrażanie siebie słowami, talent do przemówień oraz siła perswazji. Zdarza się uszczypliwość, porywczość, upartość przy trzymaniu się swojej (jedynej słusznej) wersji. Obrona następuje poprzez sarkazm.

Dla kobiet: zwracasz uwagę na mężczyzn inteligentnych, błyskotliwych, trochę szalonych, o zmiennym charakterze. Lubisz zmienność i przygodę. Wygląd nie ma dla ciebie znaczenia, liczy się to, co jest w głowie.

Dla mężczyzn: imponujesz inteligencją, poczuciem humoru, sarkazmem. Jesteś pomysłowy i trzymasz pieczę nad wszystkimi nowościami z kraju i świata.

 

Mars w Raku

Mars w tym wrażliwym znaku przedstawia osobę o postawie obronnej. Taką, która panuje nad sobą i ukrywa swoje emocje. Osoba ta potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, wsparcia, akceptacji i kibicowania z zewnątrz. Wtedy nabiera odwagi, bierze byka za rogi i podejmują ryzyko. Mars w Raku odznacza się wytrwałością i zaangażowaniem. Zazwyczaj osoby z takim umiejscowieniem Marsa, to zagorzali konserwatyści, zdarzają się fanatycy, osoby które twardo trzymają się starego i sprawdzonego. Czasem Mars w Raku to apodyktyczność.  Emocje, które ukrywa, ciągną się za nim przez lata – długo pamięta dawne urazy.

Dla kobiet: Szukasz mężczyzn opiekuńczych, wrażliwych i delikatnych, którzy wolą spędzać czas w domu, z rodziną. Seks wiążesz z głębokimi uczuciami. Zazwyczaj jesteś nadopiekuńcza wobec partnera i dopasowujesz się płynnie do jego potrzeb.

Dla mężczyzn: Jesteś wrażliwy, opiekuńczy, wsłuchujesz się w potrzeby partnerki. Masz silny instynkt ojcowski, i wolisz przebywać w domu niż poza nim. Masz poczucie, że na każdym kroku musisz udowadniać swoją wartość.

 

Mars w Lwie

Mars w tym znaku stymuluje instynktowny zapał i dominującą energię właściciela horoskopu. Wskazuje na żywiołowość, szczerość i bezpośredniość wobec ludzi i życia. Mars w Lwie wyraża siebie poprzez działanie. Skupia się na życiu tu i teraz, na harmonii i spontanicznych odczuciach. Jest pewny siebie, zdarza mu się narzucać swoje zdanie innym. To osoba zarozumiała, uwielbia zdobywać dla samego zdobywania. Mars w tym znaku jest żywiołowy, praktykuje ekshibicjonizm, apodyktyczność i bezkompromisowość. Często nadużywa władzy.

Dla kobiet: zwracasz uwagę na mężczyzn towarzyskich, aktywnych i silnych. Obdarzasz ich ciepłem i pokazujesz pożądanie, pod warunkiem, że oni także potrafią okazywać swoje uczucia. Mężczyzna, według ciebie, powinien imponować kobiecie – musi być kimś.

Dla mężczyzn: jesteś silny i dbasz o godność osobistą. Lubisz, kiedy otoczenie zwraca na ciebie uwagę. Jesteś hojny i lojalny wobec tych, których kochasz. Dla kobiet jesteś elegancki i szarmancki, łatwo zdobywasz ich względy.

 

Mars w Pannie

Mars w tym znaku przedstawia człowieka, który wykorzystuje energię do działania tylko wtedy, gdy to konieczne. Osoba z Marsem w tym położeniu nie lubi wysiłku ani zmian. Zdecydowanie bardziej woli niesatysfakcjonujące, ale stałe i bezpieczne życie niż podjęcie działań, i tym samym włożenie w coś wysiłku. Mars w Pannie odznacza się niechęcią do ryzyka, pamiętliwością, niską samooceną, poczuciem winy i skłonnościami depresyjnymi, a także obniżonym nastrojem. Ekspresja tej osoby jest umiarkowana i powściągliwa. Kalkuluje i analizuje każdy wysiłek, jaki musi podjąć. Szacuje i waży swoje szanse. Czeka na sprzyjający moment. To człowiek, który osiąga sukces, a przy okazji jest rozkapryszonym perfekcjonistą, który ulega obsesjom.

Dla kobiet: Wybierasz mężczyzn ułożonych, inteligentnych, mądrych, schludnych, zaradnych, dbających o prezencję.

Dla mężczyzn: Zwracasz uwagę na swój wygląd. Jesteś opanowany  i spokojny.

 

Mars w Wadze

Mars w Wadze to nie jest wymarzone miejsce dla energii tej planety. Osoba z Marsem w takim położeniu, zawsze zastanawia się nad konsekwencjami zanim podejmie działanie. Mars w Wadze ma jasny umysł i jest zdecydowany, a przy tym lubi narzucać swoje zdanie. Osoby o tej pozycji Marsa są zdyscyplinowane, pilnują swoich granic oraz nigdy nie przekraczają tych, które ktoś narzucił. Zawsze osiąga to, czego chce. Podejmuje radykalne decyzje, mimo tego, że jest tolerancyjny, dobry i dba o innych. Osoba ta ma poczucie sprawiedliwości i dba o porządek – zarówno w otoczeniu jak i w różnych kategoriach swojego życia.

Dla kobiet: Wybierasz mężczyzn grzecznych i ułożonych, kulturalnych, szanujących partnerstwo w relacji. Zazwyczaj są to artyści.

Dla mężczyzn: Konfliktowe sytuacje rozwiązujesz pokojowo. W sprawach damsko-męskich przyjmujesz rolę romantycznego kochanka.

 

Mars w Skorpionie

Podobnie jak w Baranie, w Skorpionie Mars czuje się doskonale. Aktywność Marsa w tym znaku jest ukryta – z zewnątrz osoba z Marsem w Skorpionie jest osobą spokojną, ułożoną, wyciszoną i wycofaną. Natomiast pod maską opanowania skrywa swoje drugie, prowokujące oblicze. Uwielbia eksperymenty, ale ryzykuje jedynie po głębokiej kalkulacji zysków i strat. Umie wpływać na innych poprzez ich słabe punkty lub szeroki wachlarz argumentów. Wszystkie katastrofy życiowe stymulują go do pracy nad sobą. Zachowuje się w sposób zdecydowany – czasem dryfuje po największych namiętnościach, a innym razem jest obojętny.

Dla kobiet: wybierasz mężczyzn, którzy są tajemniczy i namiętni. Lubisz, gdy partner jest o ciebie zazdrosny, bo dla ciebie to oznaka zaangażowania. Lubisz czuć, że jesteś potrzebna i nawiązujesz głębokie, emocjonalne relacje.

Dla mężczyzn: jesteś namiętny, bezkompromisowy, nie dajesz sobą kierować. Bardzo przeżywasz utratę władzy lub statusu. Masz magnetyczną, przyciągającą osobowość.

 

Mars w Strzelcu

Mars w Strzelcu, znaku spełnionych ambicji, należy do osoby energicznej, wspaniałomyślnej, takiej, która chętnie wyraża swoją osobowość. Wieczny poszukiwacz szczęścia. To osoba przebojowa, która ceni współzawodnictwo. Osoba z takim umiejscowieniem Marsa ma potrzebę narzucania innym swojego zdania, jest męcząca i przytłaczająca. Jednocześnie to naiwny entuzjasta o dobrych intencjach. Często marnuje swoją energię. Jej przebojowość jest jeszcze wzmocniona chęcią współzawodnictwa. Człowiek ten, czuje nieodpartą potrzebę narzucania się innym w sposób uważany przez niektórych za męczący i przytłaczający. Wyolbrzymia błahe sprawy i jest mało obiektywny.

Dla kobiet: Wybierasz mężczyzn, którzy żyją na luzie, a przy tym są uczciwi i szczerzy. Zależy ci na doświadczeniu życiowym i wspólnym cieszeniu się życiem. Cenisz sobie wspólny rozwój i ciągłą naukę. Aktywnie spędzasz czas w duecie.

Dla mężczyzn: kierujesz się ideałami. Jeśli kobieta jest tą, którą szukasz, mówisz jej o tym bez ogródek. Łatwo umawiasz się na randki. Imponujesz otwartością.

 

Mars w Koziorożcu

Mars w Koziorożcu określa osobę wytrwałą, wnikliwą, spostrzegawczą, zdeterminowaną oraz taką, która nie potrafi cieszyć się życiem. Zazwyczaj jest obecna w przeszłości i przyszłości, rzadko kiedy w teraźniejszości. Człowiek z Marsem w tym położeniu cechuje się rozsądkiem i odpowiedzialnością. Rezygnuje ze spontaniczności na rzecz planu i rozsądku. Osoba ta jest uparta i robi wszystko, aby zaspokoić swoje ambicje. Jest twarda, pozbawiona sentymentów, mało elastyczna, zdeterminowana, taka, która lubi trzymać kontrolę nad swoim życiem.

Dla kobiet: ze względu na silną osobowość, wybierasz mężczyzn poważnych, doświadczonych, takich, którzy zachowują dystans i mają nutkę tajemniczości. Partner może liczyć na twoją pomoc i wsparcie.

Dla mężczyzn: trzymasz kontrolę nad swoimi uczuciami, rzadko się nimi dzielisz. Lubisz uciekać tam, gdzie możesz spędzać czas sam ze sobą.

 

Mars w Wodniku

Mars w tym znaku wskazuje na osobę, która przejawia wrodzone zdolności i zaskakującą pomysłowość. Jest silna zarówno psychicznie jak i fizycznie. Zazwyczaj zajmuje się  wieloma rzeczami naraz i jest w stanie doprowadzić je do końca. Podejmuje szybkie decyzje i ma szczęście do bycia w dobrym miejscu i dobrym czasie. Uwiera go brak zdyscyplinowania i stabilności. Cechuje go lekkomyślność i nietolerancja. Ma dużo energii, zdolności techniczne i manualne. Posiada refleks i spryt.

Dla kobiet: wybierasz mężczyzn inteligentnych i ekscentrycznych, takich, którym chce się żyć i dokonywać wielkich rzeczy. W relacji damsko-męskiej jest najlepszą przyjaciółką.

Dla mężczyzn: próbujesz wywrzeć wrażenie na kobiecie swoją inteligencją. Lubisz zaskakiwać.

 

Mars w Rybach:

Mars w znaku Ryb to osoba ze skłonnościami do idealizowania. Niestety, marzenia górnych lotów kończą się głównie na planach lub dążeniu do szczegółowej perfekcji, która prowadzi do ciągłych poprawek. Energia Marsa pokazuje się poprzez zawirowania emocjonalne, które materializują się w nieoczekiwany sposób. To energia człowieka wrażliwego, o głębokiej intuicji. Jeśli jej słucha i podąża za jej głosem, wtedy prowadzi życie spójne ze sobą. Czasem przez to podejmuje trudne wyzwania, które w rezultacie są działaniami zgodnymi z obranym celem. Z drugiej strony, jest gwałtowny i nie kontroluje swoich emocji, ma nierealistyczne pomysły, szuka czegoś nieosiągalnego.

Dla kobiet: wybierasz partnerów wrażliwych i marzycielskich. Zazwyczaj są to artyści, którzy żyją sztuką lub ktoś, kim trzeba się zaopiekować.

Dla mężczyzn: jako wrażliwy romantyk, wybierasz nieinwazyjne, przyjacielskie sposoby rozwiązywania konfliktów.

Nadine Lu

 

Źródła:
siriusastro.pl/planety/mars-w-znakach-astrologia-urodzeniowa/mars-w-znakach/
proastro.wordpress.com/?s=mars+w+znakach+
pl.freepik.com/darmowe-wektory/znaki-zodiaku-horoskop_551533.htm#term=znaki zodiaku&page=1&position=17n=17

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram