Astrologia dla początkujących: Jowisz w znakach

Jowisz

W poprzednich odcinkach Astrologii dla początkujących mogliście sami stworzyć swój kosmogram (patrz: tutaj) oraz dowiedzieć się co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj). Cały spis treści z działu ASTROLOGIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH znajduje się tutaj:

Spis treści – Astrologia dla początkujących

Kolejnym krokiem jest analiza planet w znakach zodiaku i poszczególnych domach. W pierwszej kolejności analizujemy planetę w znaku czyli tło, a potem w domu – cechy analizujemy w odniesieniu do konkretnego pola zdarzeń.

Dziś ustalimy, co oznacza Jowisz w znaku zodiaku, w którym się znajduje.

Jowisz – planeta niosąca szczęście. Energia Jowisza działa jak przypływ świeżości, jak zapach wiosny po długiej zimie i jak “niefortunne zbiegi okoliczności”, które naprowadzają nas na odpowiednią drogę. Wskazuje na rozwój, idealizm, optymizm, uznanie, powodzenie i zaszczyty, jakie mogą nas spotkać w życiu.

Jowisz w Kosmogramie opowiada o predyspozycjach człowieka. Dobrze aspektowany wskazuje na bogactwo i szczęście. Jowisz łagodzi wpływ planet ciężkich (Saturn, Pluton).

Jowisz w Baranie

Cechuje cię silny optymizm i wiara we własne siły. Doskonalisz swoje umiejętności i dbasz o samorozwój. Posiadasz cierpliwość i równowagę psychiczną. Masz wiele pomysłów, a przy tym jesteś pewny siebie.

Czasem jednak zbyt szybko zapalasz się do działania, przeceniasz własne możliwości. Uważasz, że cel uświęca środki. Jesteś wojownikiem.

Doceniasz ludzi przedsiębiorczych i sam potrafisz sprawnie kierować projektami oraz ludźmi. Masz dużo entuzjazmu, jesteś pełny zapału i dobrych chęci. Potrafisz bezinteresownie pomagać. Często podejmujesz ryzyko. Z łatwością zdobywasz zaufanie.

 

Jowisz w Byku

Masz wiarę w to, co zostało sprawdzone. Dbasz o jakość swojego życia, stawiając w nim silne i mocne fundamenty. Dbasz o wysoki status materialny. Wszystkie działania podejmujesz rozważnie, z odpowiednim zabezpieczeniem i przygotowaniem. Wykorzystujesz swoją wiedzę do pomnażania kapitału, masz do tego olbrzymi talent. Tak samo jak do finansów i inwestycji.

Nie dbasz o rozwój duchowy, skupiasz się na dobrach ziemskich. Nie masz wyobraźni i kreatywności, ale przy tym rozumiesz ludzką naturę (od tej przyziemnej, materialnej strony), innym okazujesz życzliwość. Masz w sobie rozsądek. Cenisz pracę.

 

 

Jowisz w Bliźniętach

Swój rozwój opierasz na kontaktach z ludźmi. Wiecznie się uczysz i zdobywasz nowe szczeble rozwoju, a także rozwijasz umiejętności. Masz rozległe zainteresowania, dzięki czemu twoje życie jest bogate i ciekawe.

Jesteś racjonalny aż zanadto – wszystko potrafisz wyjaśnić naukowo. Łatwo komunikujesz się z innymi i jeszcze łatwiej wygrywasz dyskusje licznymi argumentami.

Osoby z Jowiszem w Bliźniętach to osoby o wielu talentach. Z każdej dziedziny mają ogrom wiedzy, dzięki czemu sprawdzają się w pracy, w której wymagana jest błyskotliwość. Niestety, często masz problem z zastosowaniem teorii w praktyce.

 

Jowisz w Raku

Niezwykle ważna jest dla ciebie rodzina. Wznosisz się w rozwoju poprzez opiekowanie się innymi, scalenie rodziny i dobroczynność. Jesteś kreatywny i masz bogatą wyobraźnię.

Jesteś empatyczny, rozumiesz innych i chętnie ruszasz z pomocą. Cechuje cię dobroć, szlachetność, ciepło i wrażliwość. Cenisz sobie wygodę i poczucie komfortu, dlatego dbasz o to, aby tobie i twojej rodzinie żyło się dobrze i bezpiecznie. Masz rzeczowe podejście do życiowych problemów. Nie przepadasz za zmianami, jesteś domatorem. Dobrze czujesz się w powtarzalnej, sprawdzonej, stałej pracy. Gdy czujesz brak poczucia bezpieczeństwa, wycofujesz się.

Doceniasz dobrą kuchnię – “przez żołądek do serca”, wierzysz, że to miejsce spotkań rodzinnych, dlatego posiłki rodzinne to dla ciebie rytuały.

Jowisz w Lwie

Rozwijasz się poprzez twórczość. Jowisz w Lwie posiada witalność i energię, która rozbudza innych. Lubisz być w centrum uwagi – uwielbiasz być szanowany i wzbudzać uznanie. Czujesz, że trzymasz życie w swoich rękach i masz nad nim kontrolę. Interesujesz się wszystkim tym, co może ulepszyć lub ułatwić twoje życie. Swoimi odkryciami chętnie dzielisz się z innymi. Jesteś serdeczny, życzliwy, lojalny i szczery.

Celebrujesz życie, lubisz spędzać czas z innymi, przepadasz za przyjęciami i imprezami. Lubisz się dobrze bawić i w głębi serca czujesz, że zasługujesz na odrobinę rozrywki.

Masz bogate zdolności przywódcze, wzbudzasz zaufanie.

W pracy masz wielkie mniemanie o sobie. Nie dostrzegasz własnej próżności, przez co przesadnie sobie folgujesz.

Jowisz w Pannie

Rozwijasz się poprzez pracę, zaglądanie w głąb siebie, pomoc innym. Jesteś realistą. Wyznacznikiem sukcesu życiowego jest dla ciebie status społeczny. Myślisz praktycznie, swoje zainteresowanie kierujesz w stronę tych kategorii życia, które mogą pomóc innym.

Jesteś wytrwały i pracujesz od początku do końca. Sumienność, perfekcjonizm, zmysł praktyczny – tym wykazujesz się w pracy. Masz skłonności do pracoholizmu i nadwyrężania organizmu w myśl wypełnionych obowiązków. Nie rozróżniasz rzeczy nieistotnych od istotnych, stąd kłopoty w osiąganiu równowagi w pracy i życiu osobistym.

Masz dobre serce, jesteś współczujący, chętnie pomagasz. Dbasz o siebie, swoją prezencję i nawyki. Ważna jest dla ciebie ekologia i dbanie o środowisko.

Jowisz w Wadze

Udzielasz się społecznie. Czerpiesz przyjemność z kontaktu z innymi ludźmi. Wierzysz w szlachetność, uczciwość i uprzejmość. Twoje być albo nie być zależy od opinii innych. Jesteś przy tym uległy i niezdecydowany – ciężko o zachowanie równowagi między twoją duszą a ego.

Wierzysz w to, że ludzie są dobrzy z natury. Łatwo wybaczasz. Relaksujesz się poprzez sztukę, poezję, muzykę oraz pobudzając zmysły. Jesteś estetą i masz wyrobione poczucie piękna. Wiesz, jak zadbać o siebie, aby wypaść jak najlepiej.

Kierujesz się zasadami moralnymi, masz wysokie poczucie sprawiedliwości, wyrobione zdanie w kwestiach światopoglądowych, religijnych, prawnych, wychowawczych, przez co masz skłonność do podejmowania decyzji za innych.

Jowisz w Skorpionie

Doskonalisz się poprzez rozumienie swojej duszy. Wierzysz, że życie ma głębszy sens, czujesz i widzisz więcej niż inni. Masz szerszą perspektywę – interesujesz się mistyką, religią i filozofią.

Stosujesz się do kanonów postępowania i wychowania. Masz emocjonalny stosunek do rzeczy, a co za tym idzie, skłonność do gromadzenia dóbr materialnych.

Jesteś zaradny i potrafisz wycisnąć z nadarzających się okazji tyle, ile się da. Pracujesz wytrwale, jesteś oddany swoim obowiązkom i zobowiązaniom. Potrafisz stanąć w obronie słabszych. Ciężko cię pokonać, ponieważ nawet kiedy nie masz już siły, w dalszym ciągu podnosisz się i stajesz do walki.

Jowisz w Strzelcu

Dążysz do szczytnych ideałów. Masz skrajnie optymistyczne nastawienie do życia. W pogoni za swoimi marzeniami możesz przeoczyć nadarzające się okazje. Poszerzasz horyzonty intelektualne poprzez podróże, kontakty z ludźmi, religię i studia.

Przywiązujesz się do określonej filozofii życia. Kierujesz się jasnymi zasadami, które bez problemu narzucasz innym. Jesteś bezkrytyczny, stronniczy i brakuje ci obiektywizmu.

Dajesz się lubić. Innym dodajesz sił i energii. Dzielisz się szczęściem. Jesteś serdeczny i dobry. Z radością zagłębiasz tajemnice ludzkiej świadomości.

 

Jowisz w Koziorożcu

Swój rozwój praktykujesz poprzez pracę, samokontrolę i dyscyplinę. Sukcesem dla ciebie jest pozycja społeczna lub  wykonywany zawód. Ufasz strukturom społecznym, doświadczeniu i poczuciu rzeczywistości. Jesteś solidny i odpowiedzialny. Masz konserwatywne spojrzenie na politykę. Niechętnie decydujesz się na zmiany. Wolisz sprawdzone rozwiązania. Masz rozeznanie w prawach społecznych i chętnie z nich korzystasz.

Postępujesz w zgodzie z zasadami moralnymi. Przestrzegasz prawa, szanujesz tradycje i reguły. Masz wysokie poczucie obowiązku społecznego.

Ważny jest dla ciebie byt materialny i solidne podstawy do budowania relacji. Masz twardy charakter i rzadko zmieniasz zdanie. Chcesz zostawić po sobie ślad dla potomnych.

Jowisz w Wodniku

Rozwijasz się poprzez humanitarne ideały. Potrafisz korzystać z niecodziennych okazji i w każdej sytuacji widzisz potencjał.

Twoje zainteresowania krążą dookoła nowych tendencji i poglądów. Masz szerokie horyzonty i wykazujesz się tolerancją oraz elastycznością na nowe odkrycia. Bronisz się przed przyjmowaniem narzuconych schematów. Cenisz oryginalność. Nie istnieją dla ciebie różnice – religijne, rasowe czy klasowe. Propagujesz uniwersalne wartości moralne, bezklasowy porządek społeczny i otwarcie dla nowych idei.

Niestety, koncentrujesz się głównie na własnych ambicjach, brakuje ci dyscypliny i poczucia odpowiedzialności. Bywasz przesadnym idealistą.

Jowisz w Rybach:

Twój rozwój przebiega poprzez prowadzenie życia zgodnego z ideałami. Jesteś dobry i szlachetny wobec innych. Jesteś empatyczny, chętnie pomagasz. Niezwykle ważny jest dla ciebie rozwój duchowy. Masz ogromną intuicję, doskonale rozumiesz ludzi, a przy tym jesteś na tyle nieśmiały, że nie odpowiadasz niepytany.

Regenerujesz się w ciszy i samotności – wtedy modlisz się lub medytujesz.

Masz bogatą wyobraźnię. Chciałbyś dla wszystkich sprawiedliwości i dostatku na tym świecie. Masz czyste sumienie. Pomagasz bezinteresownie. Nie dopuszczasz do siebie, że świat może być brutalny, jesteś naiwny i żyjesz w świecie marzeń.

 

Nadine Lu

 

Źródła:
proastro.wordpress.com/2007/09/01/dokad-zmierzasz-jowisz-w-znakach/
astrologia.com.pl/astrologia-jowisz-w-horoskopie-w-znakach-zodiaku/
pl.freepik.com/darmowe-wektory/znaki-zodiaku-horoskop_551533.htm#term=znaki zodiaku&page=1&position=17n=17

 

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram