Astrologia dla początkujących: Neptun w domach

neptun

W serii wpisów “Astrologia dla początkujących” tworzyliśmy samodzielnie kosmogram w darmowym programie dostępnym w Internecie (patrz: tutaj) oraz dowiadywaliśmy się, co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj). Wszystkie kolejne lekcje, czyli planety występujące w odpowiednich znakach znajdziemy w spisie treści:

Spis treści – Astrologia dla początkujących

Dzisiaj skupimy się na Neptunie w domach.

Neptun ujawnia obszar życia, który ignorujemy lub unikamy w rzeczywistości. Nasza duchowość i wewnętrzne dziecko są skupione właśnie na tych obszarach życia i to je próbują rozpracować w dorosłym życiu. Często jesteśmy nastawieni na gonitwę za marzeniami, złudzeniami i uruchamiamy myślenie życzeniowe. Pielęgnujemy w sobie nienasycone dziecko. Pozycja Neptuna, czyli dom, który zajmuje, może ujawnić część karmy, której doświadczamy.

Neptun w I Domu

Z pozoru jesteś delikatny, wrażliwy na otoczenie i emocje, romantyczny, zwłaszcza gdy Neptun znajduje się blisko twojego ascendentu. Zachowujesz się jak kameleon, aby nie zranić czyichś uczuć. Cenisz sobie równowagę i spokój. Twoja pierwsza reakcja na problemy to ucieczka, użalanie się nad sobą lub bezradność. Niczym gąbka wchłaniasz nastroje innych osób. Twoja wyobraźnia jest potężna i często nie manifestuje się w rzeczywistości ze względu na nakład pracy, jaki trzeba wyłożyć.

Neptun w II Domu

Nie przywiązujesz się do pieniędzy, chociaż w twoim życiu mogą wystąpić historie, które udowodnią ci, że jednak są potrzebne i warto o nich myśleć w zdrowy, pozytywny sposób. Możesz zarabiać pieniądze w sposób kreatywny, np. jako artysta, ale musisz unikać potencjalnych pułapek związanych z pokładaniem zbyt dużej wiary w idee, które nie mają wystarczającego uzasadnienia w rzeczywistości. W życiu kierujesz się przeczuciami i intuicją. Kiedy Neptun czuje się swobodnie w drugim domu, czyli ma przyjazne towarzystwo, możesz mieć poczucie, że jesteś bogaty bez względu na to, co faktycznie posiadasz. Taka postawa pełna wdzięczności spowoduje, że faktycznie twoje życie będzie pełne obfitości.

Może cię również zainteresować artykuł: Samodzielne leczenie Matczynej Rany (czy to w ogóle możliwe?)

neptun

Źródło: unsplash.com

Neptun w III Domu

Masz talent do wizualizacji i uczenia się. Jesteś spostrzegawczy, ale zdecydowanie bardziej  marzycielski, co może spowodować, że przegapisz szansę, która wydarza się w życiu realnym, albo będziesz tak długo nad nią dumał, aż przepadnie. Trzymanie się planu i szczegółowe harmonogramy są dla ciebie męką, tak samo jak papierologia. Masz trudności w komunikacji i wolisz się nie kontaktować z innymi, jeśli koniecznie nie musisz. Brakuje ci samodyscypliny.

Neptun w IV Domu

Twoje dzieciństwo kręciło się wokół nieobecnych, zajętych i trudnych w relacjach rodziców. Chaotyczne życie rodzinne nie pomogło stworzyć silnej, niezależnej i pewnej siebie postaci, to twoje główne zajęcie w życiu dorosłym, gdy już sam będziesz kształtował ludzi, czyli swoje dzieci. Możesz czuć wieczną tęsknotę za prawdziwym, ciepłym domem, którego nie miałeś okazji zaznać. Odbijesz sobie później, kiedy stworzysz wielką, kochającą się rodzinę. Musisz nauczyć się stawiać granice. Jako dorosły, musisz wziąć odpowiedzialność za swoje życie i pokierować nim tak, aby uleczyć wszystkie traumy.

Neptun w V Domu

Inspiruje cię sztuka. Lubisz dramatyzować i wszystko przeżywasz mocniej niż sytuacja na to zasługuje. Cóż, zdolności aktorskich nikt ci nie odmówi. Świetnie sprawdzisz się również jako zaangażowany nauczyciel czy opiekun dzieci, o specjalnych potrzebach. Lubisz być doceniany, zwłaszcza wtedy, gdy wyjątkowo się starasz. Twoje związki są dramatyczne, bo inaczej nie umiesz w romantyczne relacje. Pociągają cię osoby, które można naprawić i uratować. Kluczowe dla ciebie będzie znalezienie równowagi i odnalezienie relacji, która ci ją zapewni i w której mimo wszystko będziesz spełniony. A może warto poszukać wrażeń poza związkiem?

Neptun w VI Domu

Z Neptunem w 6 domu z łatwością przychodzi ci przemilczanie obowiązków dnia codziennego. Wyznajesz zasadę, że życie to coś więcej niż trzymanie się rutyny i planu, dlatego nie zważasz zbytnio na to, co koniecznie musi być zrobione, aby rodzina mogła funkcjonować. Szkoda, że nie wszyscy podzielają twoją filozofię. To sprawia, że jesteś roztrzepany, ale mimo wszystko chciałbyś pomagać innym. Na poziomie zdrowia możesz mieć tajemnicze, trudne do zdiagnozowania dolegliwości zdrowotne, na które zwykle składa się stan emocjonalny. Największą miłość masz do zwierząt domowych i z pewnością jakiś przedstawiciel futrzaków mieszka w twoim domu.

Neptun w VII Domu

Masz skłonność do dawania z siebie w relacji więcej niż bierzesz. Oddajesz władzę partnerowi, więc relacja przestaje być partnerska. Przy wyborze partnera decydują hormony i początkowa euforia, ale twoja potrzeba budowaniu związku jest tak silna, że twoje postrzeganie drugiej osoby jest zaburzone. Powinieneś zrobić krok do tyłu i rozłożyć swoje dotychczasowe relacje na czynniki pierwsze. Czego nie widziałeś? Co cię alarmowało? Powinieneś rozwinąć samodyscyplinę i odnaleźć swoją wartość, aby ustalić granice w relacjach. Gdy czujesz, że kochasz i pozwolisz się kochać, jesteś kreatywnym i namiętnym kochankiem, z którym życie w relacji jest barwne i ciekawe. Musisz się tylko otworzyć.

Neptun w VIII Domu

Pozycja Neptuna w domu VIII wskazuje na głęboką, duchową tęsknotę. Często możesz doświadczać dejavu lub innych zjawisk psychicznych. Jesteś wyczulony na sny i skutecznie je analizujesz. Tęsknisz przede wszystkim za połączeniem dusz w relacji, które odbywa się poza aktem seksualnym. Generalnie twoje potrzeby są niezaspokojone i czujesz brak równowagi między tym co dostajesz od losu, a tym co byś chciał dostać. Jeśli nie nauczysz się cieszyć tym co masz zamiast zastanawiać się nad tym, czego nie masz, twoje życie będzie smutne i niesatysfakcjonujące. Zmień perspektywę, bo twój Neptun w domu VIII rzuca cień na każdą ze sfer twojego życia. Od emocji przez uczucia, po przyziemne finanse.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na szkolenie on-line: Pakty Planetarne – Twoje własne umowy z energią Planet!


Neptun w IX Domu

Wierzysz w moc Wszechświata i wiara ta przyniesie ci pozytywne okoliczności i zdarzenia. Jeśli jednak nie będziesz efektywnie korzystał z tego co przynosi ci los, obudzisz się z ręką w nocniku. Masz skłonność do tworzenia wielkich planów, które nigdy poza ramy szkiców nie wychodzą, dlatego że całą energię poświęcasz planowaniu, nie zostawiając nic na realizację. Co możesz zrobić? Zadbaj o dyscyplinę i postaraj się, aby twoje plany i cele były realistyczne, proste, podzielone na niewielkie części, które możesz bez problemu wykonać. Pamiętaj przy tym o tym w co wierzysz naprawdę i nie daj w sobie tego zgasić.

Neptun w X Domu

Jeśli posiadasz Neptuna w domu X, masz wyjątkowo silną intuicję w kwestii trendów, biznesu i potrzeb opinii publicznej. Masz wyczucie, jest w tobie pewna estetyka, jesteś kreatywny i umiesz dać wyraz temu co czujesz. Często łapiesz wiele srok za ogon – dryfujesz bez wyraźnego kierunku i celu. Możesz mieć trudności ze znalezieniem powołania, bo szukasz czegoś idealnego, pisanego tobie. Taka postawa może spowodować, że idealne, ale bliżej nieokreślone życie nigdy cię nie dogoni. Może się to wiązać z dzieciństwem, w którym nie było jasnych granic, prostych wzorców i niedomówień.

Neptun w XI Domu

Jesteś otwarty i elastyczny, wiele rzeczy możesz zrozumieć i zaakceptować. Szczególnie idealistycznie podchodzisz do przyjaźni, chuchasz na nią i dmuchasz, aby relacja się nie nadwyrężyła. Przez takie zachowanie narażasz się na wykorzystywanie i oszukiwanie.  Masz łatwość w przyciąganiu ludzi i pojawiają się oni w twoim życiu jak grzyby po deszczu. Z każdym z nich chciałbyś stworzyć wyjątkową relację. Musisz nauczyć się wyznaczać granice, aby zachować spokój i pewność siebie. Nie wierzysz w siebie, jesteś niezadowolony ze swoich osiągnięć, uważasz, że mogłeś lepiej i więcej. Tęsknisz za czymś, co wykreowałeś w swojej głowie, a tak naprawdę nawet nie istnieje.

Neptun w XII Domu

Mając Neptuna w domu XII, posiadasz wyjątkową intuicję i potrafisz czerpać z wewnętrznej siły i wiary. Jesteś wysoko wrażliwy, ale nie potrafisz wyrazić swojego stanu w taki sposób, aby ktoś inny mógł go zrozumieć. Generalnie masz problem z wyrażaniem siebie i swoich uczuć, dlatego uchodzisz za osobę oschłą i bez wachlarza emocjonalnego. Musisz nauczyć się wierzyć w siebie, bo masz siłę i moc, którą aktywujesz tylko wtedy, gdy faktycznie siebie zaakceptujesz i pokochasz. Odkryjesz swoją wartość na późniejszym etapie życia, na ten moment będziesz się uczyć budować swoją tożsamość.

Może cię również zainteresować artykuł: Zmiana nazwiska po ślubie w numerologii – dlaczego zmieniamy nazwisko (i czy warto)?

Nadine Lu


Źródła:
cafeastrology.com/articles/neptuneinhouses.html
astrologyclub.org/birth-chart-interpretations/neptune-in-the-houses/
astrolibrary.org/interpretations/neptune-house/
proastro.wordpress.com/2007/10/10/przyplyw-neptuna-w-domach/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram