Astrologia dla początkujących: Neptun w znakach

astrologia

W poprzednich odcinkach Astrologii dla początkujących mogliście sami stworzyć swój kosmogram (patrz: tutaj) oraz dowiedzieć się co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj). Cały spis treści z działu ASTROLOGIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH znajduje się tutaj:

Spis treści – Astrologia dla początkujących

Kolejnym krokiem podczas interpretacji kosmogramu jest analiza planet w znakach zodiaku i poszczególnych domach. W pierwszej kolejności analizujemy planetę w znaku czyli tło, a potem w domu – cechy analizujemy w odniesieniu do konkretnego pola zdarzeń.

Tym razem ustalimy, co oznacza Neptun w znaku zodiaku, w którym się znajduje.

Planeta Neptun kojarzona jest z bogiem morza, Neptunem. Symbolem planety jest trójząb. Planeta w kosmogramie opowiada o marzeniach, wyobraźni, głębokim dnie, urojeniach oraz intuicji. Zupełnie jak najgłębsze wody, Neptun wskazuje na najgłębsze płaszczyzny świadomości.

Neptun w Baranie

Osoba, która w swoim kosmogramie posiada konfigurację Neptun w Baranie –  wszystko analizuje w tempie ekspresowym. Jej praca wykonywana jest zrywami i dzieje się szybko, sprawnie, aczkolwiek nieregularnie. Właściciel Neptuna w Baranie ma milion entuzjastycznych pomysłów, które chciałby wcielić w życie i drugie tyle planów rozłożonych na czynniki pierwsze. Pomysły i idee są szczytne i warte zainteresowania, ale niestety nigdy nie są wprowadzane w życie. Kiedy sprzyjają warunki i nie pojawiają się zmienne, na które nie ma się wpływu, wtedy jest szansa na doprowadzenie projektu od początku do końca. Życie przypomina ostrożne wkraczanie na niepewny teren. Osoba ta chętnie korzysta z usług wróżek i astrologów, aby potwierdzić swoje jedyne słuszne decyzje. Stawia wszystko na jedną kartę, często bezsensownie ryzykując.

Neptun w Byku

Neptun w Byku oczekuje konkretów, ponieważ zakorzeniony jest w swoim widzimisię i ciężko mu się otworzyć na nowe poglądy. W takim obsadzeniu byka, możemy być pewni, że osoba rzadko kiedy odchodzi od swojego zdania, a jeśli już to robi to… niechętnie. Lubi poczucie bezpieczeństwa, wierzy, że życie składa się z przyjemności. Osoba ta ma w sobie pewną zmysłowość i potrzebę wyrafinowania na wielu płaszczyznach. Niestety, równie mocno kocha dobra materialne i ciężko jej się rozstać z rzeczami lub pieniądzem. Możesz mieć skłonność do hedonizmu i wygodnictwa, szukasz drogi do bezstresowego życia, często sobie folgujesz i dajesz fory, co może sprawić, że istotne kwestie w twoim życiu nie idą takim tempem, jaki sobie życzysz.

Neptun w Bliźniętach

Charakteryzuje cię wyostrzona intuicja w kontaktach towarzyskich oraz w karierze zawodowej. Interesujesz się parapsychologią, czujesz się w ciągłej misji. Zajmując się życiem innych, często zapominasz o osobie, a co za tym idzie, nie masz kontroli nad własnym życiem i często funkcjonujesz w chaosie. Jesteś niezwykle ciekawy, elastyczny, eksperymentujesz z przeróżnymi ideami, z przyjemnością nasycasz umysł. Chcesz wiedzieć wszystko, więc rozdrabniasz się, jesteś nerwowy i dociekliwy. Osoba z takim ułożeniem planety Neptun jest nieokiełznana, niestabilna i ulega wpływom.

 

Neptun w Raku

Osoba o takim ułożeniu Neptuna jest wrażliwa i ma łatwość w przewidywaniu zdarzeń, które mogą po sobie nastąpić. Jesteś marzycielem, z łatwością przystosujesz się do nowych umiejętności, szybko odnajdziesz się w nowych sytuacjach z nowymi osobami. Mimo to, w początkowej fazie zmiany ogarniają cię lęki i ekscytacja nad zmianą jednocześnie. Jesteś empatyczny, żyjesz w świecie, w którym wszyscy noszą różowe okulary, łatwo na ciebie wpłynąć technikami autosugestii. Poświęcasz się dla wyższego dobra, jesteś wrażliwy i troskliwy, unikasz nieporozumień i konfrontacji. Zdarza ci się omijać problemy szerokim łukiem i udawać, że nie istnieją do momentu, aż ktoś rozwiąże je za ciebie lub do chwili, kiedy przestaną mieć znaczenie.

Neptun w Lwie

Neptun w Lwie uwielbia władzę – marzy o tym, aby panować nad wszystkimi zmianami w życiu, bez względu na to jak wiele zmiennych bierze w nich udział. Z radością stawia czoło wszystkiemu co nowe, ekscytuje się zmianami i jest przygotowany (w miarę możliwości) z każdej strony na to, co ma nastąpić. Jeśli coś go zaskakuje, traci orientację i zaczyna się gubić – odgrywa wtedy rolę ofiary, na którą uwzięło się życie. Żyjesz teraźniejszością, masz w sobie odwagę i chęć do zmian. Ulegasz panice, kiedy nie masz kontroli. Czujesz się w misji, często łechcesz swoje ego pomagając innym. Nie przyznajesz się do porażek, pielęgnujesz samozadowolenie, lekceważysz wszystko i wszystkich, którzy nie dostosowują się do twoich planów.

Neptun w Pannie

Jesteś nieśmiały, nie wykazujesz inwencji twórczej, stoisz biernie z boku i unikasz wszystkiego, co może sprawić, że musisz wspiąć się na wyżyny aktywności. Unikasz problemów, bo nie wierzysz we własne możliwości. Jesteś przyjaźnie nastawiony do życia, masz zdolności organizacyjne, intuicję, która pozwala dostrzegać nic nie znaczące (na pierwszy rzut oka) drobiazgi. Popadasz w perfekcjonizm lub pedantyzm, szczególnie ważne są dla ciebie szczegóły. Jesteś precyzyjny, dążysz obsesyjnie do doskonałości, zapominając, że lepsze jest wrogiem dobrego i każde zrobione jest lepsze od doskonałego.

 

Neptun w Wadze

Jesteś emocjonalnie głęboko zakotwiczony w prowadzeniu życia towarzyskiego. Łatwo zjednujesz sobie przyjaciół, więc z łatwością zdobywasz nowych. Masz skłonności do zakochiwania się od pierwszego wejrzenia w wyobrażeniu na temat osoby. Masz rozwiniętą intuicję, która pomaga ci  w doborze osób z twojego otoczenia. Rozwijasz się poprzez kontakt z innymi, spełniasz się budując bliższe lub dalsze relacje. Dążysz do perfekcji i tego też wymagasz od grona swoich najbliższych. Masz tak silną potrzebę bycia w związku z kimś, że w zasadzie nigdy nie bywasz sam – szukasz ideału, który nie istnieje.

 

Neptun w Skorpionie

Jeśli twój Neptun jest w skorpionie, to znaczy, że masz niezwykłą zdolność do postrzegania rzeczywistości z punktu widzenia osoby trzeciej, bez narzucania osobistych filtrów. Widzisz rzeczy takie, jakimi są, co pozwala ci spełniać się w pracy jako osoba wysoce obiektywna. Jesteś ciekawy życia i świata, za wszelką cenę doświadczasz zarówno dobrych jak i złych emocji. Potrafisz w magiczny sposób wywalczyć to na czym ci zależy. Jesteś mistrzem wyolbrzymiania spraw nieistotnych, interesujesz się ezoteryką i warstwą duchową między życiem a śmiercią.

 

Neptun w Strzelcu

Energia Neptuna ukazuje się w Strzelcu jako idealizm, humanitaryzm oraz poświęcenie. Z łatwością uciekasz w uniesienia duchowe i mistyczne przeżycia. Płyniesz nad ziemią, co ułatwia ci bogata wyobraźnia, roztargnienie i dryfowanie w marzeniach. Rozwijasz się zagłębiając się w duchowość i doświadczenia życiowe. Możesz czuć w sercu powołanie do kapłaństwa. Marzą ci się podróże badawcze. Jesteś ekspansywny i posiadasz szereg pomysłów, które po rozłożeniu na czynniki pierwsze przypominają nierealną utopię.

 

Neptun w Koziorożcu:

Jeśli w kosmogramie posiadasz Neptuna w Koziorożcu, to znaczy, że jesteś nadwrażliwy. Dmuchasz na zimne, wszystko robisz z dedykacją “na wszelki wypadek”, jesteś przesądny, masz lęki i trudności w odnalezieniu się w nowych sytuacjach. W znaku saturna mówimy o osobie, która ma niezwykłą jasność umysłu, jest spostrzegawcza, obiektywna. Jeśli jednak nie żyje w zgodzie z Neptunem, który energetycznie spełnia się w Koziorożcu, wtedy możemy się spodziewać pesymistycznego egoisty, który popada w rozpacz i nie lubi zmieniać swojej sytuacji, nawet jeśli ta wyjątkowo go uwiera.

 

Neptun w Wodniku

Przyszedłeś na świat z misją – walczysz z podziałami społecznymi, wierzysz w pewne idee i bronisz ich całym sobą. Walczysz w imię wyższych celów. Jesteś niestabilny, mocno subiektywny, łatwo się zapalasz do boju. Masz łatwość w trafianiu okazji, szybko się przystosowujesz, masz refleks i bezbłędnie łączysz fakty, zanim ktokolwiek zdąży je odnotować. Dostrzegasz intencje innych na długo przed tym, zanim zdążą je ujawnić  potrafisz to wykorzystać na swoją korzyść. Zdarza ci się być impulsywnym, lekkomyślnym i buntowniczym człowiekiem, którego zachowania są bezceremonialne i nonszalanckie.

 

Neptun w Rybach:

Z takim ułożeniem Neptuna, masz szerokie predyspozycje parapsychiczne – być może jesteś medium i łączność z innymi warstwami to dla ciebie chleb powszedni. Jesteś uzdolniony artystycznie, romantyczny, uduchowiony i delikatnie nieobecny. Masz skłonności do romantycznych i masochistycznych poświęceń, popadasz w obsesje. Jesteś obdarzony intuicją, ciągle szukasz swojego miejsca na ziemi i swojej drogi. Nie zaznasz spokoju, być może dojdzie do nierównowagi psychicznej i braku kontroli nad samym sobą. Musisz czuć przynależność i miłość oraz kochać i dawać innym swoją obecność.

 

Nadine Lu

 

Źródła:
astromix.pl/content/view/95/160/
ezotop.pl/thread-416.html
labyrinthos.co/blogs/astrology-horoscope-zodiac-signs/neptune-astrology-symbol-characteristics-planet-energy
pl.freepik.com/darmowe-wektory/znaki-zodiaku-horoskop_551533.htm#term=znaki zodiaku&page=1&position=17n=17

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *