Astrologia dla początkujących: Pluton w znakach

pluton

W poprzednich odcinkach Astrologii dla początkujących mogliście sami stworzyć swój kosmogram (patrz: tutaj) oraz dowiedzieć się co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj). Cały spis treści z działu ASTROLOGIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH znajduje się tutaj:

Spis treści – Astrologia dla początkujących

Kolejnym krokiem podczas interpretacji kosmogramu jest analiza planet w znakach zodiaku i poszczególnych domach. W pierwszej kolejności analizujemy planetę w znaku czyli tło, a potem w domu – cechy analizujemy w odniesieniu do konkretnego pola zdarzeń.

Tym razem ustalimy, co oznacza Pluton w znaku zodiaku, w którym się znajduje.

Planeta Pluton symbolizuje to co ukryte i nieuświadomione. Reprezentuje głębokie instynkty, które zakorzenione są głęboko w psychice, i które czasem przejawiają się w sposób nieprzewidywalny i niespodziewany.

Pluton w Baranie

Pluton w tym znaku objawia się poprzez agresywne zachowanie, szaleńczą pasję, bezkompromisowość i odwagę. Osoby z takim ułożeniem Plutona stawiają sprawę na ostrzu noża. Ich wyjątkowa zaborczość i brak zrozumienia dla decyzji innych, niż te „jedyne słuszne” sprawiają, że są to osoby lubiące ryzyko, śmiałe, efektywne i skupione na celu. Kroczą w nieznane i odsuwają na bok świadomość, że to co robią może być niebezpieczne lub może mieć przykre konsekwencje w przyszłości. Mogą sprawiać wrażenie szaleńców.

Pluton w Byku

Byk niesie ze sobą niechęć do gwałtownych zmian i potrzebę poczucia bezpieczeństwa. Pluton w tym znaku przedstawia człowieka, który ma żądzę posiadania, nie lubi iść komuś na rękę, nie toleruje kompromisów. Chciałby wybuchnąć i uwolnić z siebie energię, ale jednocześnie ma pewien rodzaj zachowawczości. Jeśli ktoś nie akceptuje zmian, to broni się przed nimi rękami i nogami – tak właśnie robi Pluton w Byku – rwie się do nowego i jednocześnie za nic w świecie nie chce opuścić znanego pola.

Pluton w Bliźniętach

Nadmiar myśli, w połączeniu z niepokojem, lękami i ciekawością. Jeśli masz Plutona w tym ułożeniu, to z pewnością znany jest ci problem ciągłej aktywności intelektualnej – czasem twórczej, czasem mniej, kiedy rozłożymy naszą energię na wiele punktów docelowych i skupiamy się na wielu pomysłach jednocześnie. Sprowadza się to do tego, że mamy do czynienia z kimś, kto nie posiada zaradności życiowej, albo wyjątkową żyletą, specjalistą w danej dziedzinie. To wzburzony umysł, polemiczny temperament, intryganctwo, kombinacje i umiejętność uporczywego docierania do sedna.

Pluton w Raku

Pluton w Raku broni się całym sobą. Przed czym? Przed każdą zmianą, przyszłością, wszystkim co nieznane i niesprawdzone. Lęk, któremu może towarzyszyć szósty zmysł i dar jasnowidzenia. To sprawia, że właściciel takiej konfiguracji planet żyje w ciągłym strachu i niepewności. Ma silną potrzebę nadzorowania innych i posiadania kontroli nad własnym życiem. Zawsze głęboko wierzy w czarny scenariusz, czuje, że życie się z niego śmieje i podstawia mu pod nogi kłody. To sprawia, że najczęściej mamy do czynienia z osobą pesymistyczną, która wszędzie widzi najgorszą wersję wydarzeń i asekuruje się z każdej możliwej strony.

Pluton w Lwie

Charakterystyczna intuicja, w którą nie wierzy, bo logika i rozumowanie przyczynowo-skutkowe jest znacznie silniejsze. Osoba z takim umiejscowieniem planety często zmienia poglądy, ryzykuje i cały czas testuje nowe scenariusze życia. Szuka uznania i poklasku, lubi być ponad innymi. Najczęściej osoba ta ma na pewnym etapie życia kryzys tożsamości i właśnie wtedy rozpoczyna wyboistą drogę w poszukiwaniu siebie. To silna, egocentryczna osobowość, która dąży do absolutu.

Pluton w Pannie

Pluton w Pannie zazwyczaj objawia się głębokim kryzysem osobowościowym – jest to ostry, złożony i bardzo często krytyczny przypadek. Pluton w Pannie może popaść w niebezpieczny pedantyzm, który nie ułatwia prowadzenia dobrego, pełnego i radosnego życia. W zamian za to, serwuje problemy, wątpliwości, wieczny strach i zachwianie wewnętrznego spokoju. Takie osoby są świetnie zorganizowane, mają wszystko pod kontrolą, ale nie pozwalają sobie na spontaniczne działania.

Pluton w Wadze

Pluton w wadze objawia się potrzebą podjęcia decyzji. Dla osób o tej konfiguracji Plutona, decyzje to “być albo nie być” – z nich składa się życie i to one pozwalają rozwiązać problem lub go zapętlić. Dlatego też do wyborów podchodzą w swój skomplikowany sposób. Osoba ta ma jasny i praktyczny umysł, lubi robić wszelkie “za” i “przeciw”, aby mieć pewność co do dokonywanych wyborów. Dla takich osób niezwykle ważne jest znalezienie równowagi, co sprawia, że cały czas szukają pretekstu do decydowania i podejmowania wyborów. Może popadać w obsesję.

Pluton w Skorpionie

Pluton w Skorpionie objawia się poprzez… bycie na bieżąco w każdej dziedzinie życia, która interesuje osobę o tej konfiguracji planet. Szuka pasji i pragnie zrozumieć dogłębnie życie, aby nie mieć poczucia zmarnowanej egzystencji. Jest gotowa do przewartościowania całego swojego życia, aby osiągnąć zamierzony cel, zgodny z jej planem duszy. Żyje według zasady – wszystko albo nic. Ma ekstremalne zachowania, dużą skłonność do podejmowania ryzyka, a przy okazji siłę przebicia i żądzę władzy.

Pluton w Strzelcu

W strzelcu, planeta Pluton pokazuje się jako świadomość zdolności, wartości i potencjału. Osoba o takim ułożeniu planety, ma wyjątkową potrzebę osiągania wytyczonych celów, nawet, jeśli po drodze stają się nieaktualne. Dopina swego nawet największym kosztem, w przeciwnym razie czuje, że popełniła porażkę. To ekstrawertyk, lubi hazard, stosuje ekspansywność, nie ma skrupułów przed chodzeniem po trupach do celu. Ceni sobie niezależność, wierzy we własne szczęście.

Pluton w Koziorożcu:

W Koziorożcu Pluton rozbudowuje system obronny. Do tego stopnia, że osoba o tym rozmieszczeniu planety ucieka od ludzi – odcina się zupełnie, prowadzi samodzielny i trochę samotny styl życia, w którym jest samowystarczalna. Życie bez aktywowanych emocji i uczuć nie jest jej obce. Ma jasny umysł, jest wytrwała, skierowana na konkretny cel. Nie lubi ustępować, dąży do tego, aby za wszelką cenę działo się według jej scenariusza. Wysokie ambicje, brak chęci współpracy, poświęcenie, jeśli w grę wchodzi wygrana, która jest tego warta.

Pluton w Wodniku

Lubisz doświadczać życia w wyjątkowo ekstremalny sposób. Jeśli nie żyjesz na adrenalinie i spontaniczności oraz nie przekraczasz norm i własnych granic, czujesz, że marnujesz czas. Twoje życie polega na doświadczaniu życia we wszystkich jego barwach, zwłaszcza tych, które przyspieszają bicie serca. Osoba z takim ułożeniem Plutona odcina się od rzeczywistości i poniekąd tworzy swoją własną. Koncentruje się na jednym celu i wtedy nie widzi nic poza nim – poświęca się. Pragmatyk, nie ma kontroli nad własnymi emocjami, szokuje i udowadnia sobie i innym, że nie ma limitów, a granice są tylko w naszych głowach.

Pluton w Rybach:

Osoba z Plutonem w Rybach głęboko wierzy w swoją intuicję, podąża za głosem serca. Ma zdolność widzenia więcej niż inni i wtedy jest drogowskazem, albo pogrąża się w chaosie (w zależności od silnej osobowości). Pluton w Rybach jest wrażliwy, spostrzegawczy i szuka natchnienia. Ma ezoteryczne talenty, jest uduchowiony, mało praktyczny, często buja w obłokach i żyje na odludziu. Osoba z takim obsadzeniem Ryb ma skłonność do nałogów, kiedy nie radzi sobie z rzeczywistością.

Nadine Lu

 

Źródła:
astromix.pl/content/view/94/161/
ezotop.pl/thread-417.html
astrostyle.com/astrology-planets-pluto/
Zdjęcia: pl.freepik.com/darmowe-wektory/znaki-zodiaku-horoskop_551533.htm#term=znaki zodiaku&page=1&position=17n=17

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *