Astrologia dla początkujących: Saturn w znakach

saturn

W poprzednich odcinkach Astrologii dla początkujących mogliście sami stworzyć swój kosmogram (patrz: tutaj) oraz dowiedzieć się, co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj). Cały spis treści z działu ASTROLOGIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH znajduje się tutaj:

Spis treści – Astrologia dla początkujących

Kolejnym krokiem podczas interpretacji kosmogramu, jest analiza planet w znakach zodiaku i poszczególnych domach. W pierwszej kolejności analizujemy planetę w znaku czyli tło, a potem w domu – cechy analizujemy w odniesieniu do konkretnego pola zdarzeń.

Tym razem ustalimy, co oznacza Saturn w znaku zodiaku, w którym się znajduje.

Saturn kojarzy się z dyscypliną, ograniczeniami z zewnątrz, sztywnymi regułami, strukturą. Pierwsze na myśl przychodzi zatrzymanie, zanik ruchu. Nic dziwnego, skoro wiąże się on z nakazami, zakazami, przepisami i konsekwencją. Wprowadza porządek tam, gdzie jest chaos.

Saturn w kosmogramie pokazuje czym człowiek w życiu zostanie doświadczony. Włada znakiem Koziorożca i 10 domem horoskopowym.

Saturn w Baranie

W tym znaku Saturn wskazuje na ambitne życie zgodne z własnymi zasadami. Umiesz liczyć? Licz na siebie. Powaga, silna wola, surowe, bezkompromisowe podejście do życia. W Baranie Saturn często opisuje odseparowanego egoistę, który pracuje samodzielnie na swój sukces. Jesteś trzeźwy w swoich działaniach, zorganizowany. Możesz sprawiać wrażenie despoty. Jeśli zaczniesz argumentować swoje decyzje, jest szansa, że inni zaczną rozumieć ich słuszność.

Saturn w Baranie miewa kłopoty ze skoncentrowaniem się, pracuje na akord, jest niesystematyczny, podejmuje się często zbyt ambitnych wyzwań. Lubi ryzyko, rozwiązuje problemy w locie, unika rutyny, jest nieobiektywny i lubi krytykować

 

Saturn w Byku

Saturn w Byku opowiada o tym, że celem nadrzędnym człowieka jest zabezpieczenie finansowe. Wszystkie dążenia prowadzą do stworzenia najlepszych, najbardziej stabilnych warunków życiowych. Jesteś pracowity, skrupulatnie wypełniasz swoje obowiązki. Ważne dla ciebie jest społeczne uznanie, więc żyjesz zgodnie z tradycyjnymi i  powszechnie uznanymi wartościami. Saturn w Byku jest wytrzymały i zorganizowany, często decyduje się na budowanie czegoś trwałego i namacalnego, zamiast inwestowania w coś, czego nie widać.

Ma rzeczowe podejście do wypełnianych obowiązków. Do problemów podchodzi ostrożnie i z dystansem. Nie jest spontaniczny, wszystko musi wiedzieć z wyprzedzeniem, po szczegółowym zaplanowaniu. Do życia podchodzi stereotypowo.

Saturn w Bliźniętach

Saturn w tym znaku skupia się na szczegółowej informacji – osoba z tak obsadzonym znakiem Bliźniąt lubi wiedzieć wszystko i na każdy temat, zwłaszcza w sprawach bieżących. Ma wyćwiczony umysł, dba o to, aby wszystko zrozumieć. Ciężko ci otworzyć głowę i porzucić sceptyczną pozycję. Analizujesz i sprawdzasz wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Trzymasz się zasad. Masz niewielu znajomych, ale tych, których masz, wpuszczasz głęboko do swojego życia.

Pracujesz umysłowo. Wywiązujesz się z powierzonych obowiązków przed terminem, nie drążysz nieistotnych spraw, ale umiesz przewidzieć niepowodzenia i problemy. Jesteś otwarty na nowe zadania i obowiązki, jesteś wszechstronny i pomysłowy.

 

Saturn w Raku

Jesteś obowiązkowy i do wszystkiego podchodzisz zupełnie serio. Obawiasz się zranienia, dlatego nakładasz maskę i odgrywasz rolę twardziela. Bronisz się przed poczuciem emocji. Postaraj się zaakceptować własne uczucia i naucz się wyrażać je na zewnątrz.

Saturn w tym znaku podchodzi z wielkim szacunkiem do ludzi. Chętnie pomaga innym. Odnajduje się w rodzinie i w imię dobra potrafi przejść przez największe katusze. Jesteś zapobiegliwy i oszczędny. Unikasz brawury i ryzyka. Lubisz się czuć pewnie w swojej pracy, a przy tym masz niewielką odporność na stres. Potrafisz odpowiednio kierować relacjami interpersonalnymi, jesteś wnikliwy i nie robisz niczego na pół gwizdka. Interesujesz się budownictwem i nieruchomościami.

 

Saturn w Lwie

Dbasz o bezpieczną pozycję społeczną. Jesteś kreatywny i twórczy. Wkładasz wiele energii w realizowanie pomysłów, jesteś odpowiedzialny i słowny. Saturn w tym znaku charakteryzuje się poczucie humoru, lojalnością, honorem. Ciężko mu jednak zrozumieć, że ludzie i decyzje potrafią się zmienić, sam nie chciałby zmieniać nic.

W pracy bierzesz na siebie wszystko to, co gwarantuje ci rozwój i ułatwi dokonanie czegoś wielkiego, za co będziesz długo wspominany. Czujesz się gotowy do zajmowania stanowiska kierowniczego. Lubisz rozliczać innych ze swoich obowiązków, kierować zespołem. Szukasz pracy pełnej wyzwań, bo lubisz wygrywać, nawet sam ze sobą. Nie przejmujesz się niepowodzeniami, nie masz w sobie samokrytycyzmu. Optymistycznie podchodzisz do swojego życia.

Saturn w Pannie

Dbasz o swoje zabezpieczenie, co oznacza, że układasz plan, który konsekwentnie realizujesz. Wszystkie problemy rozkładasz na czynniki pierwsze. Jesteś praktyczny i dokładny. Boisz się brania na siebie nowych obowiązków, bo nie lubisz sytuacji, z którymi możesz sobie nie poradzić. Nie ufasz też ludziom, wydaje ci się, że wszystko zrobisz lepiej sam.

Masz satysfakcję z dobrze zorganizowanej pracy, w której występuje rutyna. Jesteś cierpliwy i masz skłonności do pracoholizmu. Emocjonalnie angażujesz się we wszystko w swoim życiu. Niechętnie podejmujesz ryzyko. Wolisz pracować dla kogoś i mieć ustalone obowiązki niż delegować obowiązki innym. Nie wykazujesz inicjatywy, bo obawiasz się reakcji otoczenia.

 

Saturn w Wadze

Saturn w znaku Wagi, to przykład idealnej równowagi i harmonii. Na wszystko patrzy z dystansu, przez co jest sprawiedliwy i zrównoważony w swoich decyzjach.

Poczucie bezpieczeństwa budujesz na uczciwych relacjach z innymi ludźmi. Wkładasz dużo wysiłku w budowanie relacji. Dotrzymujesz obietnic i zobowiązań. Zawsze można na ciebie liczyć.

Potrafisz planować i organizować swoje plany. Zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej. Jesteś dyplomatą, masz swoje sposoby na osiągniecie tego, na czym ci zależy. Odnajdujesz się w każdej sytuacji. Perspektywa sprawia, że znajdujesz złoty środek we wszystkich decyzjach do podjęcia. Nie lubisz się przemęczać ani brać na siebie zbyt wiele. Doskonale znasz swoje limity.

Saturn w Skorpionie

Lubisz czuć się bezpiecznie, a najbezpieczniej czujesz się wtedy, gdy masz kontrolę nad innymi, nad własnym budżetem i nad sobą. Lubisz docierać do sedna sprawy. Z przyjemnością rozkładasz na czynniki pierwsze problemy i trudności. Jesteś odważny i wytrwały. Jesteś skryty i nie otwierasz się przed innymi. Emocje, które odczuwasz, najczęściej chowasz na dno duszy – powinieneś nauczyć się je odczuwać i przepracowywać.

Masz siłę, energię i chęci, aby wprowadzać konsekwentnie wszystkie założone zmiany. Chcesz pracować wykonując swoją pasję. Lubisz współzawodniczyć. Jesteś gotowy podejmować najdziksze wyzwania. Masz skłonność do snucia intryg i planów. Chcesz być autorytetem w każdej dziedzinie, w której czujesz się dobrze i która cię interesuje.

Saturn w Strzelcu

Saturn w Strzelcu ma wiele poważnych planów i pomysłów na to, jak ma wyglądać życie, ale nie zawsze potrafi odróżnić wielkich marzeń, na które trzeba poczekać, od rzeczywistości. Często bierze na siebie zbyt wiele obowiązków.

Jesteś intelektualistą i lubisz organizować filozoficzne dyskusje. Lubisz, kiedy twoje zdanie jest zaakceptowane i wcielone przez innych. Szukasz pracy, która będzie zgodna z twoimi ideałami. Działasz z rozmachem, ale według własnego kręgosłupa moralnego. Masz silne poczucie sprawiedliwości, jesteś otwarty na naukę i przypuszczenia, ale jednocześnie lubisz narzucać swoje zdanie i uważasz swoje poglądy za jedyne słuszne.

 

Saturn w Koziorożcu

Osiągasz odpowiednią pozycję w społeczeństwie, bo dzięki temu czujesz bezpieczeństwo i stabilizację. Kiedy zdarza się coś, czego nie zaplanowałeś, wtedy formalnie podchodzisz do wydarzenia, Ciężko idzie ci osiąganie celów, bo zbyt twardo stąpasz po ziemi i zbyt realnie analizujesz wszystkie swoje cele, plany i pragnienia. Więcej optymizmu w twoim życiu na pewno by nie zaszkodziło.

Kontakty z ludźmi są poważne, oficjalne. Masz potrzebę kontroli relacji. Jesteś mało romantyczny, racjonalny i melancholijny. Jesteś w stanie wysilić się w celu wywiązania się z obowiązków. Jesteś mistrzowskim organizatorem. Szanujesz dyscyplinę oraz sam jesteś zdyscyplinowany. Saturn w Koziorożcu jest uczciwy i rzetelny. Nie zraża się niepowodzeniami, czasem może wyróżniać się chorobliwą ambicją.

Saturn w Wodniku

Saturn w Wodniku pracuje nad uporządkowaną koncepcją swojego życia. Lubi organizację. Ceni sobie odpowiedzialność, działa rozważnie i po przemyśleniu. Realizuje się i doprowadza plany do końca dzięki relacjom międzyludzkim oraz odpowiedniemu rozkładowi sił i środków.

Jesteś godny zaufania, cenisz sobie szczerą przyjaźń. Planujesz i organizujesz swoje życie z sukcesem. Praca, którą wykonujesz musi być dla ciebie przede wszystkim rozwijająca. Masz wyobraźnię przestrzenną, łatwo pojmujesz abstrakcję. Potrzebujesz doświadczeń, które przyniosą niecodzienne doznania, jesteś wszechstronny i wiesz na co cię stać, w związku z czym możesz wykazać się inicjatywą na tyle, na ile to możliwe w danym momencie.

Saturn w Rybach

W tym ułożeniu Saturn przede wszystkim kieruje się w stronę spokoju i ciszy. Ryby wzmagają intuicję, a więc planowanie odchodzi w zapomnienie, ponieważ kierujesz się przede wszystkim sercem i doświadczeniami.

Masz bogatą wyobraźnię i słabą wiarę w siebie. Często uciekasz od rzeczywistości. Masz w sobie paraliżujący lęk przed działaniem, bo nie radzisz sobie z porażkami. Jesteś zdolny do poświęceń w imię dobrej relacji. Wolisz jednak na wstępie ustalić zasady. Pomagasz innym ludziom, rozwiązujesz ich problemy, przez co oni do ciebie lgną. Chętnie pracujesz w ciszy i spokoju. Potrzebujesz stabilizacji i grupy. Podążasz za pozamaterialnym spełnieniem. Nie umiesz poradzić sobie z niepowodzeniami, często do nich wracasz i analizujesz na nowo. Saturn w Rybach powinien nauczyć się żyć w teraźniejszości, a nie w przeszłości.

Nadine Lu

 

Źródła:
https://astromix.pl/content/view/52/158/
proastro.wordpress.com/2007/09/16/kregoslup-moralny-czyli-o-saturnie-w-znakch-zodiaku/
http://ezotop.pl/thread-410.html
https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/znaki-zodiaku-horoskop_551533.htm#term=znaki zodiaku&page=1&position=17n=17

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram