Astrologia dla początkujących: Uran w domach

Uran w domach

W serii wpisów “Astrologia dla początkujących” tworzyliśmy samodzielnie kosmogram w darmowym programie dostępnym w Internecie (patrz: tutaj) oraz dowiadywaliśmy się, co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj). Wszystkie kolejne lekcje, czyli planety występujące w odpowiednich znakach znajdziemy w spisie treści:

Spis treści – Astrologia dla początkujących

Dzisiaj skupimy się na Uranie w domach.

Uran w jednym z 12 domów jest niczym przyprawa – dodaje interesującego smaku obszarom i etapom życia związanym z tym domem. Uran jest jak wyzwoliciel – pragnie, abyśmy uwolnili się od struktury i ograniczeń. Jego celem jest ewolucja, eksperymentowanie, rozwój i wzrost. W swojej najczystszej postaci, Uran jest intuicją. Pozycja Urana wskazuje na to, gdzie człowiek chce zamieszkać, nadaje kierunek sytuacjom, sprzeciwia się porządkowi, z którym się nie zgadzamy. Energia Urana wpływa na wynalazczość, oryginalność, naukę, elektryczność, magię, okultyzm, światło, astrologię, psychologię, wgląd w prawa natury. Jego działanie jest nagłe, nieoczekiwane i gwałtowne.

Uran w I Domu

Uran w pierwszym domu mówi o sposobie, w jaki pokazujemy się światu. Zazwyczaj nasz wizerunek jest dla nas bardzo ważny i jest on naszą tarczą obronną. Jesteś indywidualistą, osobą oryginalną. niezależną, charyzmatyczną i buntowniczą. Nie wstydzisz się mówić o tym jak jest – lubisz fakty – zamiast mówić jak chcesz, aby było. Lubisz swoją wyjątkową perspektywę jaką obierasz. Masz w sobie altruistyczne pragnienie zmiany świata. Możesz być nieobliczalny, kochasz doświadczać nowych rzeczy i sytuacji, eksplorujesz życie. Pakujesz się w dziwaczne sytuacje, twoje życie jest pełne nagłych i drastycznych zmian. Lubisz odszukać swoją własną ścieżkę i podążać nią, wbrew wszystkiemu i wszystkim.

Uran w II Domu

Z Uranem w II domu twoje podejście do rzeczy materialnych różni się od innych – jest to dla ciebie środek do celu. Twoim celem jednak jest żyć tak, aby zachłysnąć się wspaniałością istnienia, aby codzienne życie było przygodą i wielkim wydarzeniem. Nie lubisz być ograniczony i lubisz płynąć z życiem. Szukasz wolności. Uran w Drugim Domu to też nagłe i nieoczekiwane zmiany losu. Kiedy wszystko idzie zadziwiająco gładko, nagle dzieje się coś, co zmienia wszystko. Na szczęście lubisz tę cechę planety, bo lubisz wszystkie kolory życia.  Łatwo przystosowujesz się do nowej sytuacji, jesteś elastyczny i otwarty na nowe rozwiązania. Nie przesz zgodnie z planem, bo, no cóż, takowego nie posiadasz. W swoim życiu wiele razy zaczynasz od nowa.


Polecamy książkę: “kurs astrologii. Podręcznik do samodzielnej interpretacji horoskopu”. 


Uran w III Domu

Jesteś osobą radosną, dowcipną i wszystkie negatywny zamienisz w żart, co pomaga ci się zdystansować do rzeczywistości. Jesteś dla innych plasterkiem na każdy smutek i zło. Jesteś ekscentryczny, ale też pokorny, otwarty i uczciwy. Dla twojego osobistego szczęścia najważniejsza jest wolność intelektualna. Powinieneś popracować nad transformacją swoich emocji, bo obracanie ich w żart nie zawsze może rozładować ładunek wibracyjny. Postrzegasz świat przez własne, dość ciekawe okulary i nie pozwalasz nikomu narzucać swojego zdania. Lubisz uczyć się na własnych błędach i nie dopuszczasz do siebie możliwości pomocy. Dążysz do wolności własnej, sam szukasz odpowiedzi na swoje pytania. Czasem tylko… brakuje ci wytrwałości, ale jest to do wyćwiczenia.

Uran w IV Domu

Uran w czwartym domu znacząco wpływa na styl, w jakim wychowujesz innych lub w jakim jesteś wychowywany. W zasadzie robisz wszystko, aby nie musieć brać odpowiedzialności za ten proces. Może się to wiązać z brakami emocjonalnymi jakich doświadczyłeś jako dziecko. Boisz się, że historia może się powtórzyć. Jesteś poszukiwaczem – szukasz sposobów na to, aby wyrażać swoje pragnienia i plany w możliwie jak najbardziej kreatywny sposób. Cenisz sobie niezależność, nie lubisz być nauczycielem, bo jeszcze sam czujesz się jak uczeń. Jeśli sobie na to pozwolisz, możesz pokochać i wziąć odpowiedzialność za drugiego człowieka, ale zdarza ci się wycofać i zachowywać dystans. W głębi duszy zawsze masz najlepsze intencje. Długo szukasz swojego docelowego miejsca do życia.

Uran w V Domu

Jeśli twój Uran znajduje się w piątym domu, to zapewne lubisz swój dom, swój teren i to tam czujesz się najlepiej. Dom to dla ciebie miejsce, w którym czujesz się dobrze i swobodnie, a jesteś osobą kreatywną i twórczą. Robienie rzeczy w inny sposób niż zawsze sprawia ci wielką przyjemność. Lubisz zmiany, działają na ciebie odświeżająco. Jesteś podatny na zwroty akcji, zwłaszcza w życiu miłosnym są one doskonale widoczne. Dlatego możesz zachłysnąć się mnogością zmian, jakie będą wydarzać się w twoim życiu. Jesteś ekscentryczny i wysoce indywidualistyczny. Lubisz wyrażać siebie na różne sposoby, dlatego twoje związki są krótkie i intensywne, bo potrzebujesz nowego pola do wyrażania własnych pragnień i uczuć. Do wychowywania dzieci podejdziesz dopiero wtedy, gdy do tego dojrzejesz, prawdopodobnie gdy twoje dzieci będą już starsze.

Uran w VI Domu

Mając Urana w VI domu, lubisz pracę, która wiąże się z ciągłym rozwojem i nauką. Ekscytuje cię technologia i jej niespodziewany postęp. Szukasz takiej pracy, która da ci możliwie najwięcej wolności. Nie sprawdzisz się na etacie. Lubisz działać inaczej niż społeczeństwo, sprawdzasz możliwość, aby wybrać sposób, który jest dla ciebie możliwie jak najlepszy i najefektywniejszy. To sprawia, że często przyjmujesz własne, unikalne poglądy, które różnią się od tego, co mówią osoby nazywane ekspertami. Z Uranem w szóstym domu, twoje warunki pracy i twoje zdrowie zmieniają się dynamicznie i ciężko przewidzieć, w jakim miejscu będziesz w tym sferach z jakiś czas. Lubisz wyzwania i chętnie stawiasz im czoła, ale pamiętaj o tym, żeby słuchać własnego ciała i nie przeciążać go nadmierną pracą.

Uran w VII Domu

Mając Urana w VII domu możesz być dość chwiejny i niestały, a dodatkowo masz problemy z regularnością i obowiązkowością, co sprawia problemy na tle relacji międzyludzkich. Bo obowiązki są dla ciebie złem koniecznym. Nie lubisz ich mieć. Lubisz sam organizować swój dzień i pracę, a jeśli ktoś ci narzuci coś do zrobienia, z miejsca czujesz do tego niechęć.  Nienawidzisz poczucia, że jesteś związany i uwiązany. Cenisz sobie wolność decydowania. Idea relacji z drugim człowiekiem może być nieco obca twojej podstawowej naturze. W idealnym świecie twój partner będzie sobie cenił swoją wolność osobistą w równym stopniu co ty. Uran w siódmym domu powoduje nagłe, nieprzewidywalne zmiany w związku partnerskim i w małżeństwie (jeśli już komuś uda się cię usidlić). Jeśli twoja wolność osobista jest ograniczona, kończysz małżeństwo lub związek bez zawahania.

Uran w VIII Domu

Uran w domu VIII czuje się jak u siebie. To miejsce, w którym tworzą się zmiany, które sprawia, że tworzą one naturalne zwroty akcji. Bo przecież kochasz zmiany! Zmiany są dla ciebie dobre i bardzo je doceniasz. Wręcz ekscytujesz się na samą myśl o przewróceniu swojego życia do góry nogami. Odkrywanie siebie na nowo wydaje ci się wyśmienitym pomysłem, dlatego sprawdzasz się w różnych sytuacjach. Uważaj na tempo rewolucji – dla ciebie jest normalne, ale inni mogą poczuć się przytłoczeni tym, z jaką prędkością podejmujesz kompletnie różne decyzje, które wpływają na rozwój wydarzeń. Starasz się kontrolować swoje emocje, w tym złość, nienawiść i zazdrość. Uciekasz w okultyzm, aby wytłumaczyć sobie bieżące wydarzenia.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na szkolenie on-line: Pakty Planetarne – Twoje własne umowy z energią Planet!

Jowisz w domach

Źródło: pixabay.com


Uran w IX Domu

Osoba z Uranem w domu IX lubi świeże spojrzenie, coraz to nowsze pomysły, lubi działać wbrew utartym schematom i tradycji. Lubisz podróżować, poznawać nowych ludzi, czytać i doświadczać życia, aby poszerzać granice swojego umysłu. Ciągle sprawdzasz gdzie znajdują się społeczne granice i robisz wszystko, aby je przesunąć. Z Uranem w domu dziewiątym masz niezwykłe i postępowe pomysły na temat szkolnictwa wyższego, religii i duchowości. Stymulują cię podróże zagraniczne, na które decydujesz się zwykle spontanicznie. Masz wyostrzoną intuicję. Jeśli będziesz słuchał siebie i nie będziesz zagłuszał swoich potrzeb, daleko zajdziesz. Tworzysz swoje własne spojrzenie na życie, któremu jesteś wierny i które zmieniasz, jeśli zachodzi taka potrzeba i sprzyjają ku temu warunki.

Uran w X Domu

Mając Urana w domu X, wiesz dobrze, że odkładasz karierę i pracę na bok, ponieważ jesteś niezależny i wolny, a wszelkie próby zniewolenia ciebie kończą się fiaskiem. Nie dajesz się żadnym ograniczeniom! Nie lubisz się szufladkować. Lubisz natomiast osiągać i to najlepiej to co sobie sam wymyślisz  zaplanujesz, bez presji otoczenia. Lubisz siebie i pielęgnujesz swoją wybuchową tożsamość. Status społeczny ma dla ciebie niewielkie lub żadne znaczenie. Jesteś dobrym rodzicem, ponieważ uczysz dzieci jak walczyć o swoje i zdobywać to, czego się pragnie. Fundujesz też swoim dzieciom niezwykłe życie, pełne niespotykanych doświadczeń. Musisz popracować nad cierpliwością i pokorą, bo zbyt lekko traktujesz życie i nie ma w nim miejsca na obowiązkowość.

Uran w XI Domu

Osoba z Uranem w domu XI jest niezależna i nie lubi się identyfikować. Uważa, że każdy jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny i nie zasługuje na etykiety. Masz cele i ambicje idealisty. Pragniesz swoich ideałów i nie godzisz się na kompromisy, aby dopasować się do innych. To sprawia, że masz poczucie bycia lepszym człowiekiem, co komplikuje relacje międzyludzkie, a jednocześnie jesteś człowiekiem pełnym uroku i z dobrym dowcipem, który zjednuje sobie ludzi a wstępie. Mimo tego jesteś prosty w obsłudze i uczciwy. Łączysz się z ludźmi, którzy mają podobne poglądy do twoich. Nie chcesz poświęcić swojej tożsamości i jednocześnie chcesz służyć innym. Powinieneś zająć się przekazywaniem informacji o swoich ideałach innym, aby zainspirować ich do działania.

Uran w XII Domu

Masz palącą potrzebę wolność i zmiany świata, w którym żyjesz. Nie zgadzasz się z normami społecznymi i dążysz do ich zmiany. Jesteś poszukiwaczem osobistej wolności i sposobów, aby uczynić świat lepszym miejscem dla wszystkich. W bliskich relacjach cenisz sobie podobne spojrzenie na świat i potrzebę zachowania odrębności i wolności. Lubisz przebywać w towarzystwie kreatywnych osób, cenisz sobie możliwość wyrażania się poprzez sztukę. Masz dobrze rozwiniętą intuicję, dlatego uciekasz od sytuacji, które mogą ograniczać w jakikolwiek sposób twoją wolność i niezależność. Masz słabość do nagłych zmian i przemian. Jeśli zagłębisz się w swoją podświadomość, i nauczysz się rozpoznawania struktur niezbędnych do reformowana fundamentów, zobaczysz jak wiele osiągniesz, używając jedynie potęgi umysłu i wysokiej wibracji.

Nadine Lu

Źródła:
cafeastrology.com/articles/uranusinhouses.html
astrologyclub.org/birth-chart-interpretations/uranus-in-the-houses/
nuitapp.com/cosmic-connection-blog/uranus-in-the-house
proastro.wordpress.com/2007/10/01/kontroluj-rewolucje-uran-w-domach/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram