Rytuały płodności, miłości i dobrobytu do bogini Oshun

Oshun

Bogini Oshun to młoda, piękna, czarnoskóra kobieta czczona w Brazylii, Nigerii i na Kubie. Wyzwala zmysłowość w kobietach, obdarza urodą i płodnością. Jest Panią rzek, strumieni i słodkich wód. Można skontaktować się z nią poprzez kąpiel w rzece, czy jeziorze. Jak jeszcze można pracować z jej duchową energią?

Według religii joruba Oshun to orisza, czyli jedna z kilku bezpośrednich manifestacji najwyższego Boga. Została stworzona kiedy Stwórca zobaczył, że na świecie brakuje czegoś bardzo istotnego – słodyczy i miłości. Legendy powiadają, że gdyby nie ona, nie byłoby dziś ludzkości.

Oshun to również patronka sztuki, zwłaszcza muzyki, śpiewu i tańca. Dzięki sztuce można się z nią skomunikować – poprzez delikatny i zmysłowy taniec, który nie jest nastawiony na jakiekolwiek zadowolenie mężczyzn. Taki taniec, to czyste cieszenie się swoim ruchem i wdziękiem. Można się z nią połączyć także poprzez śpiew i medytację, mantrując jej imię.

Jej gorąca zmysłowość uczy kobiety, jak jednocześnie być seksowną i nie czynić się poddaną mężczyźnie, jak byś dostojną i zmysłową, wolną od zahamowań, choć nie wulgarną ani wyzywającą, oraz jak czerpać ogrom radości z bycia kobietą i samego życia. Bogini Oshun to wzorzec wolnej, niezależnej i silnej kobiety, jednocześnie pięknej, zmysłowej i delikatnej.

Czy to koniec jej zdolności i cech? Nie! Mamy jeszcze Oshun Jasnowidzącą, pierwszą kochankę proroka, który nauczył ją jasnowidzenia. I Królową Wiedźm, patronkę magów w Afryce. Jej wielowymiarowość pozwala kobiecie skontaktować się z różnymi aspektami siebie.

Więcej o bogini Oshun przeczytasz w artykule: Bogini Oshun – świadoma swej zmysłowości bogini płodności i piękna

Bogini Oshun uwielbia perfumy, zwłaszcza z nutą cynamonu. Kocha bursztyny i świecące kamienie, jednak najbardziej odpowiada jej cytryn. Jej kolory to żółty, złoty i pomarańczowy. Jej liczba to pięć. Najlepszy dzień na rytuały to piątek. Zawsze bądź pewna, że czynisz tę boginię szczęśliwą. Uwielbia być adorowana. Nie wypowiadaj obietnic, których nie dotrzymasz. Nie trać wiary w spełnienie swoich pragnień. A bogini miłości będzie ci sprzyjać!

źródło: www.ancient-origins.net

RYTUAŁY DO BOGINI OSHUN:

Rytuał dla przyciągnięcia płodności

Czego potrzebujesz?

 • 1 dynię
 • 1 żółtą świecę
 • 1 ołówek
 • 1 papierową, brązową torbę
 • Wizerunek bogini Oshun

Przebieg rytuału:

Zapal żółtą świecę przed wizerunkiem Oshun na okres pięciu dni. Wypowiedz na głos swoje życzenia. Wydrąż dziurę w dyni, by zrobić otwór. Napisz za pomocą ołówka na papierowej torbie te same życzenia i włóż je do środka dyni. Przypieczętuj górę woskiem ze świecy. Połóż dynię na swoim brzuchu i proś boginię o pomoc. Następnie zabierz dynię do najbliższej rzeki, jako podarunek dla Oshun. Pozwól świecy wypalić się samoistnie do końca.

Środki bezpieczeństwa: Upewnij się, że świeca stoi w bezpiecznym miejscu. Wychodząc z domu zgaś ją, jednak zaraz po powrocie zapal ją z powrotem.

Kąpiel rytualna dla wezwania miłości

Czego potrzebujesz?

 • 5 słoneczników
 • 1 białą świecę
 • 1 miskę
 • Obrazek przedstawiający boginię Oshun
 • Miód
 • Cynamon
 • Twój ulubiony perfum

Przebieg rytuału:

Zapal białą świecę przed wizerunkiem Oshun na okres pięciu dni. Wypowiedz na głos swoje życzenia. Po zapaleniu świecy usuń ze słonecznika wszystkie jego płatki kwiatów i połóż wewnątrz miski. Posyp płatki słonecznika cynamonem, dodaj odrobinę miodu i kilka kropli perfum. Następnie weź prysznic, dolej odrobinę wody do miski ze wszystkimi składnikami i oblej się tym od szyi w dół. Zamknij oczy i poproś Oshun o sprowadzenie miłości do twojego życia. Niech się dzieje!

Środki bezpieczeństwa: Upewnij się, że świeca stoi w bezpiecznym miejscu. Wychodząc z domu zgaś ją, jednak zaraz po powrocie zapal ją z powrotem. Zanim podarujesz jej rytualnie miód koniecznie skosztuj go swoim palcem, by były jasne twe pokojowe zamiary.

Rytuał dla przyciągnięcia dobrobytu

Czego potrzebujesz?

 • 5 pomarańczy
 • 1 żółtą świece
 • 1 biały talerz
 • Cynamon
 • Miód
 • Wizerunek bogini Oshun

Przebieg rytuału:

Zapal żółtą świecę przed wizerunkiem Oshun. Wypowiedz na głos swoje życzenia. Umieść pomarańcze na białym talerzu. Polej je miodem i posyp cynamonem. Postaw talerz  przed wizerunkiem bogini. Pozostaw go wraz ze świecą na okres pięciu dni. Po tym czasie masz dużą szansę powodzenia, by bogini wysłuchała twoich próśb i pomogła w realizacji twojego życzenia związanego z dobrobytem.

Środki bezpieczeństwa: Upewnij się, że świeca stoi w bezpiecznym miejscu. Wychodząc z domu zgaś ją, jednak zaraz po powrocie zapal ją z powrotem. Zanim podarujesz jej rytualnie miód koniecznie skosztuj go swoim palcem, by były jasne twe pokojowe zamiary.

Pamiętaj, im bardziej precyzyjnie wypowiadasz życzenia, tym większe prawdopodobieństwo ich spełnienia. Rytuały możesz urozmaicić śpiewem i tańcem dla bogini. Możesz też wystroić się w żółtą, złotą lub pomarańczową suknię. Otocz się pięknem! Możesz też przygotować dla niej specjalny ołtarzyk, na żółtej chuście lub obrusie.

Arunika

***

ŚWIETLISTA TRANSFORMACJA! *ZMIANA ŻYCIA*, *MAGIA PROSPERITY*

W weekend 26-27 stycznia 2019 z wielką przyjemnością zapraszamy Was do Katowic (oraz online) na niezwykle warsztaty, które poprowadzi dla Was Wiedźma Anja Anna.
Przed Wami dwa cudowne dni, przepełnione Wiedzą oraz Magią w najlepszym wydaniu:

 ŚWIETLISTA TRANSFORMACJA!

Płyniesz, ale nie wiesz dokąd. Coś Tobą powoduje, ale nie masz rozpoznania co dokładnie. Pragniesz zdobywać Wiedzę i Doświadczenie i pomagać innym, ale nie potrafisz pomóc sobie… Czas najwyższy to zmienić.

W związku z tym, jeśli jesteś już gotów do tego, by porzucić wymówki, pozbyć się rozkładającego lenistwa i zmyć z siebie szarą mgłę demotywacji- SPOTKAJMY SIĘ! Będą to zdecydowanie najbardziej energetyzujące warsztaty, w których mogą wziąć udział osoby niepraktykujące Magii Rytualnej na co dzień. W energiach przywołamy swoich sojuszników, ukłonimy się w stronę Magii Rodowej, ale również przywołamy do swojego życia Bratnie Dusze i Bliźniaczy Płomień, jeśli istnieje on w świecie dla Ciebie. Podczas naszego spotkania skupimy się na jednym, najważniejszym punkcie: na Tobie!

Magia Prosperity

Źródła:
salseros.katowice.pl/beliefs.php?page_id=2&belief_id=11&belief=yoruba
consciousreminder.com/2018/05/06/how-to-invoke-oshun-the-yoruba-goddess-of-sensuality-and-prosperity/?fbclid=IwAR2Nk86LVkw1h39LIw6Ioh67BrKMfSbp0o7SVQFIGLk_3kAGX-0lY3s0GYg
www.misspravala.com/oshun/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *